Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülgyulladásra tudtok valamit? fórum

Fülgyulladásra tudtok valamit? (beszélgetős fórum)


1 2
szept. 10. 22:42
Nem elég a külső kezelés, kellenek a gyulladáscsökkentő gyógyteák ami lehúzza, meg tisztítani is gyakrabban kell (külsőleg-belsőleg).
43. krisztikrisz (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 10. 22:39
Csak a fülem fájt, de az iszonyatosan. Valószínűleg huzatot kapott, meg jött is az őszi időszak, ilyenkor nem nehéz összeszedni, de gyakrabban oda kell figyelni a fültisztításra és a méregtelenítésre hogy ne kerüljön gyulladásba a szervezet.
42. krisztikrisz (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 10. 22:35

Piros. Lassan 20 éve megvan, még egyszer sem cseréltem benne izzót. Minden évben használom úgy két alkalommal/két problémára egy 10 percig.


[link]

szept. 8. 00:40

Ilyet nem irnak fel unalomból.



Neked vakami komoly bajod van. Használd úgy, ahogy az orvos modta!

40. Lady Lavender (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
szept. 8. 00:32
Az a lámpa hasznos.
39. Lady Lavender (válaszként erre: 19. - Alnisa)
szept. 8. 00:27

Ahogy engem félre diagnosztizáltak délután, és éjjel felszakadt mindkét dobhártyám :P Utána egy csomoszor volt begyulladva. A hallás vizsgálatokon azóta is jól szereplek (masas, mély). Énekelni, hangszeren játszani jól tudtam, de nem biztos, hogy a D-T, G-K-T hangokat jól értelmezem. Meg a V is belekeveredik.

Ha nem nyitottam ki a könyvet, sok marhaságot írtam, mert azt írtam, amit hallottam.

Ezért írtam első lépésnek a dokit.

Senki nem varázsol vissza egy kiszakadt dobhártyát.

szept. 8. 00:08
Vicceltem.
37. Lady Lavender (válaszként erre: 8. - Lepkepillangó)
szept. 8. 00:07
Tiszta olajat a bőrre sem ajánlott tenni :O
36. Lady Lavender (válaszként erre: 6. - Holurt Waxhton)
szept. 8. 00:05
Én "rendes" nagyon jó, puha füldugót használtam, mert a vatta beletapadna a fülembe. De ezt nem lehet minden munkahelyen.
35. Lady Lavender (válaszként erre: 5. - Smaragdzöld 🐉)
szept. 8. 00:02
Ezt aláírom. A nagymamámmal használtuk, amíg nem lett új kutya a szomszédban, és lepisilte :D
szept. 7. 22:40
Kövirózsa csepp a tuti!
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Myra)
szept. 7. 13:53
Nekem is a klímától lett. Milyen tüneteid voltak tőle? Az aloet vattán teszed a füledbe?
32. Myra
szept. 7. 13:29
Nekem a klíma ahogy rám fúj a kocsiban, pont a fülem is éri, előfordult hogy begyulladt kicsit. Én Aloe First-tel szoktam kezelni, 1-2 nap alatt elmúlik.
szept. 7. 13:26
Dokit!
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Krisztikrisz)
szept. 7. 13:20
Volt még más is ami segített? Amikor fülgyulladásod volt a fejed is fájt? A homlokod vagy a fejtetőd? Volt, hogy zúgott a fejed?
aug. 19. 14:38
Köszönöm a tanácsokat. Más szín is jó az infralámpában?
28. Kajati
aug. 19. 13:36

Kövirózsa belecseppenteni.

Meleg só

27. krisztikrisz (válaszként erre: 19. - Alnisa)
aug. 17. 23:29

Az infralámpa a Nap élettani hatásait utánozza, a vörös fény pedig köztudottan fertőtlenítő, roboláló hatású.


Fülgyulladás


"Gyakran felmerül kisgyerekes szülőkben, hogy a makacs, folyton visszatérő középfülgyulladás miatt infralámpával kúrálják ki a gyermeket. Az infralámpa kétségkívül jó szolgálatot tehet, de fontos tudni, hogy elsősorban kiegészítő terápiaként alkalmazható! Viszont serkenti a szervezet öngyógyító folyamatait, és megkönnyítheti a váladék távozását a füljáratokból is.


A fülgyulladás esetében lényeges, hogy száraz terápiát alkalmazzunk (ezért lehet hasznos a meleg sópárna is). Elsősorban kisgyermekek számára lehet különösen hatásos az infralámpával történő kezelés, mert az ő esetükben a járatok szűkössége miatt a váladék pang, megreked, valamint a szövetek még lazábbak, így a gyulladás komolyabb elzáródásokat okozhat, mindez pedig súlyosabb mértékű gyulladáshoz vezet. Az életkor előrehaladtával a váladékürülés könnyebbé válik, a füljáratok átjárhatóbbak, de természetesen felnőtt korban előforduló fülgyulladásra is jótékony hatással bírhat a lokális hőkezelés."

26. krisztikrisz (válaszként erre: 19. - Alnisa)
aug. 17. 23:22

Ha meg van fázva az ember akkor is gyulladásban van a szervezet és infrázni szoktak.


Nem mellesleg én így gyógyultam ki a makacs fülgyulladásból (huzatot kaptam), majdnem egy hónapig tartott, szinte mindent kipróbáltam!

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - L.luiselotte)
aug. 14. 19:58
Ha nem bakteriális a fülprobléma, akkor is segít a ciloxan?
aug. 14. 12:25
A boramid fülcseppet próbáljátok már?
23. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
aug. 9. 17:33
Úgy bizony.
22. michelle.r (válaszként erre: 15. - Smaragdzöld 🐉)
aug. 9. 17:28

Náluk állandó kellék a teraszon egy cserépben. Nem csak fülfájásra, sok egyébre is használjuk.


Ezen kívül a bioptron lámpát ajánlanám, a zöld szűrővel, nekem az is szokott segíteni.

21. 80ASIQ
aug. 9. 11:38
Van olyan, hogy Kiu fülcsepp. Lehet, hogy nem jól írtam, de így is érteni fogják. Ártani biztosan nem árt!
20. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 9. 07:40

Valszeg hallójárat gyulladásod van, kb 2 hétig nagyon fog fájni!

Házidoki tud írni Duoxal cseppet, az elég jó, illetve van vénynélküli ami nem antib.-s, az Otipax, gyulladás csökkentő és fájdalomcsillapító.

19. Alnisa (válaszként erre: 17. - Krisztikrisz)
aug. 9. 07:39
Gyulladásra nem jó a meleg!
aug. 9. 07:36
Orvos?
17. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 8. 23:55

+ gyulladáscsökkentő teák (kamilla, körömvirág, hagyma) és sok infrázás. Melegben legyen, hideget, huzatot ne kapjon!


[link]

[link]

aug. 8. 20:08
Én azért óvatosan használnék gyógyszereket és spray-ket, mindnek van mellékhatása, amiről nem beszélnek. Véleményem szerint meg kell próbálni minél kevesebb méreganyagot bevinni a szervezetbe.
15. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 7. - Anyagi)
aug. 8. 19:15

Rendben. Attól még, hogy nektek nem használt, másnál működhet.

Nem azt írtam, hogy biztos ez lesz a megoldás, csak saját tapasztalat alapján ajánlottam. Viszont ahogy olvasom a hozzászólásokat, utánam már többen említették a kövirózsát is.

De miért csattantál fel ennyire? Nem használt. Kijelentő mondat. Négy felkiáltójel nélkül is értettem. 🙂

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook