Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy fejtetőre állított pdf dok-ot hogyan lehet 180 fokkal úgy elfordítani, hogy a legközelebbi megnyitáskor a helyére fordítva nyíljon meg? fórum

Egy fejtetőre állított pdf dok-ot hogyan lehet 180 fokkal úgy elfordítani, hogy a legközelebbi megnyitáskor a helyére fordítva nyíljon meg? (tudásbázis kérdés)

17. galagony (válaszként erre: 15. - Miszti3)
2014. febr. 17. 12:36

Nem fájlba kell nyomtatni, az tényleg időigényes.

Win2pdf-et le lehet ingyenesen tölteni (a saját weboldalukról pl.), feltelepíteni, és automatikusan hozzáadja magát a nyomtatókhoz, mintha ő is egy csatlakoztatott nyomtató lenne.

Kb. 3 perc alatt "nyomtattam" vele 250 oldalt.

16. Miszti3 (válaszként erre: 12. - Syria)
2014. febr. 15. 20:25

A paintot én is elég jól ismerem, ennek ellenére a lentebb leírt kicsinyítés miatt ettől elálltam.

De köszi!

15. Miszti3 (válaszként erre: 10. - Galagony)
2014. febr. 15. 20:21

Nem tudtam ezt a segédprogramot létrehozni. :-((( Fajlba próbáltam nyomtatni, de az nagyon időigényes volt, 200 oldalt nem csinálhattam volna így végig.

A Gimp-el 1 oldal megforgatása kb. 1 perc volt csak.

De ettől függetlenül köszönöm a Te segítségedet is.

14. Miszti3 (válaszként erre: 13. - Kristo_f)
2014. febr. 15. 20:16
Lehet, hogy van... Még nem tanulmányoztam át olyan mélységében a mulifunkciós nyomtatóm - Canon MG 2250 - használati útmutatóját, nemrégen vettem. Örülök, hogy a minimális dolgokat be tudtam állítani, és így tudok rajta szkennelni, másolni, nyomtatni. De majd jobban meg fogom nézni, ha lesz egy pár óra szabadidőm.
13. kristo_f (válaszként erre: 11. - Miszti3)
2014. febr. 14. 18:30
Eleve a szkenelő programban nincs forgatási lehetőség?
12. syria (válaszként erre: 8. - Miszti3)
2014. febr. 14. 17:49

Nem értem, hogyan zsugorította össze a paint. Velem ilyen még nem fordult elő.

A word, az excel után a paint az, amit a leggyakrabban használok, úgyhogy van gyakorlatom. Ja, a PowerPoint-ot kifelejtettem. Az is egy hálás jószág. :)

2014. febr. 13. 13:10

Köszönök minden segítséget.


Végülis a GIMP képszerkesztővel -most mentettem le- forgatom, igaz kisipari módszer, mert egyenként, de legalább működik.

2014. febr. 13. 10:52

Kipróbáltam, nekem így sikerült:


Nézet-> Nézet elforgatása (beállítod, ahogy szeretnéd)

Fájl-> Nyomtatás (nem valós nyomtatón, hanem segédprogramon, nekem pl. win2pdf van, ingyenes)

És az így elmentett ("nyomtatott") pdf file-ban már az új oldalelrendezés van. Arra figyelj, ha van rendes nyomtatód, a nyomtató-nál ne azt válaszd ki, hanem a win2pdf-et.

9. Miszti3 (válaszként erre: 4. - Clemi)
2014. febr. 13. 09:03
Hogyan lehet üres oldalt kapni? Nekem a fájl alatt csak megnyitás van, új oldal kérése nincs.
8. Miszti3 (válaszként erre: 3. - Syria)
2014. febr. 13. 08:57

A leírt eljárásod szerint jpeg-re mentettem a paintban, de az meg nagyon összezsugorította.

Ha megnyítom a mentett jpeget, a lap bal felén - igen kicsiben - jelent meg a kép.(a paintos képnagyítással életlenné válik).

7. Miszti3 (válaszként erre: 5. - Tamcs1987)
2014. febr. 13. 08:38
Nekem magyar az adobém, és nem is nagyon értem az angolt. De ha beforgatom a forgató ikonnal a helyes állásba, és azután mentem le, akkor ugyan úgy rosszul nyílik meg legközelebb, a forgatás elveszik...
2014. febr. 13. 08:34

Köszönöm, de valamivel egyszerűbbre gondoltam, van vagy 120 ilyen lapom.

A Szkenner fedele nem fordítható le teljesen, így a lemásolt füzet minden jobb oldala megfordítva lett berakva.

2014. febr. 13. 08:21

Hát az én adoba readeremben így tudtam megcsinálni:

megnyitod a pdf-et, view -> rotate view -> clockwise/counterclockwise. így forgatod ahogy akarod! és mivel nekem nincs sima save, ezért save copyval csináltam másolatot! :)

2014. febr. 13. 08:09
Kijelölöd az egészet (persze nem fejtetőre állítva), Màsolàs, és beilleszted egy üres oldalra.
2014. febr. 13. 07:51

Alt+Print Screen

Ctrl+C-vel vágólapra teszed

megnyitsz egy paint-et

Ctrl+V-vel odamásolod

ha kell, kijelölöd a szükséges részt, új paint-be illeszted

elmented jpg file-ként (ez is kép file, mint a pdf)

2014. febr. 13. 07:39
Úgy tudtam beszkennelni a dokumentumot, hogy 180 fokkal fejtetőn áll a dokumentum megnyitáskor. Olvasáshoz meg tudom fordítani, de bárhogy mentem el, az eredeti rossz oldalhelyzetet menti, és legközelebb is úgy nyitja meg.
2014. febr. 13. 07:38
Egy fejtetőre állított pdf dok-ot hogyan lehet 180 fokkal úgy elfordítani, hogy a legközelebbi megnyitáskor már helyére fordítva nyíljon meg

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook