Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Dolgozó anyukák, otthon éhes a család... fórum

Dolgozó anyukák, otthon éhes a család... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
92. Mezei Virág (válaszként erre: 91. - Forrest2010)
2018. aug. 6. 19:00

Már mindegy!

Majd ők megtanítják a saját gyerekeiket - remélhetőleg... ;)

91. forrest2010 (válaszként erre: 89. - Mezei Virág)
2018. aug. 6. 18:56
igen , de lényegesen könnyebb lett volna a dolga , ha be lettek volna fogva segíteni / hajdanán az egyik kis osztálytársa annyira be volt fogva , h az volt az egyik véglet , de a gyerekeimé + a másik :( legjobb lett volna valami arany középút :)
90. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2018. aug. 6. 18:53
valamikor én hajnalba főztem , munkába menet előtt , aztán a férjem is a gyerekek is megmelegítették maguknak suli után , a férjem + meló előtt , az aznapi ebéd frissebb volt , mintha előző este megfőzöm , sose voltak napközisek , nálunk mindenki itthon ebédelt :)
89. Mezei Virág (válaszként erre: 88. - Forrest2010)
2018. aug. 6. 18:38
Azért gondolom, azóta megügyesedett! ;)
88. forrest2010 (válaszként erre: 86. - Mezei Virág)
2018. aug. 6. 18:35
hát.......sajnálom is az elszalasztott lehetőséget , az elmulasztott időt és okolhatom magam ! h az elején jól gondoltam , aztán rosszul csináltam :(
87. forrest2010 (válaszként erre: 20. - 2d3809f178)
2018. aug. 6. 18:32
örülj h nem jön ! :( hajdanán sógornőm szegény már szinte kiütést kapott attól , h a Mama minden hétvégén , menetrend szerint...... de hogy lehet ? ezt mondani valakinek , ha ő nem veszi magát észre ?! megbeszéltük , h inkább jött volna hozzánk :) én kifejezetten jól elvoltam vele :)
86. Mezei Virág (válaszként erre: 85. - Forrest2010)
2018. aug. 6. 18:30

:)

A gyerekeket még lehet nevelni, a felnőtteket már elég nehéz.

Mindenkinek meg kell tanulnia saját magát ellátni legalább.

+gazdálkodást

85. forrest2010 (válaszként erre: 45. - Mezei Virág)
2018. aug. 6. 18:21
:) milyen igazad van !!!! a lányom azt szokta erre mondani h : halászni kell megtanítani , nem halat adni nekik / nem vallásos , de szeret a Bibliából okosságokat kiszűrni :)
84. forrest2010 (válaszként erre: 59. - Kristo_f)
2018. aug. 6. 18:16
:) soha nincsen késő !!!! az ember mindig változtathat :) / ha van benne elég kitartás + szorgalom / mert akibe nincs az nyafizhat és nem fogja sajnálni a kutya se érte :(
83. Mezei Virág (válaszként erre: 82. - Fincsi5)
2018. aug. 4. 17:19
Örülj neki, hogy ilyen lett, mert nem ez a jellemző.
82. fincsi5 (válaszként erre: 79. - Guruljka)
2018. aug. 4. 17:04

Nem lehet tudni, ki milyen lesz, ha elkerül otthonról. Mi aztán mindent megtettünk, hogy éhezzen, vagy járjon haza kajálni a gyerek; hagydmajdénkicsöpög,menjmajdbeviszem, szólokhakészleszhánytojástkérsz, uborkavagy ecetespaprika milyenkenyér, csakhagydottmajdénelrakom, stb.


És ahogy elköltözött, mosott, vasalt, teregetett, főzött, mára már maffint és piskótát is süt.

Komolyan csak néztünk. :))

81. Mezei Virág (válaszként erre: 79. - Guruljka)
2018. aug. 4. 16:53

Jót, s jól főzni művészet! ;)

Ez is egy tudomány, és sok férfi szeret főzni.

80. birebora (válaszként erre: 79. - Guruljka)
2018. aug. 4. 16:37
Egyrészt konyítson, másrészt legyen benne hajlandóság és akkor nem lesz gond a családi munkamegosztás frontján sem.
2018. aug. 4. 16:32
Amellett, hogy szerencsére telik ételrendelésre, éttremre, azért semmi baja nem történik senkinek, ha konyít kicsit a főzéshez is.
78. Mezei Virág (válaszként erre: 77. - Birebora)
2018. aug. 4. 16:28
El bizony! A pénz, a "nagyon okosság" nem minden szerintem...
77. birebora (válaszként erre: 74. - Mezei Virág)
2018. aug. 4. 16:13
Bizony és el is kél a segítség.
76. Mezei Virág (válaszként erre: 69. - Bözsi néni)
2018. aug. 4. 16:07
Ez tényleg jó! :)
75. Mezei Virág (válaszként erre: 64. - Bözsi néni)
2018. aug. 4. 16:06
Olykor, mikor a fiam főz, felhív - én vagyok a gyors segély! ;)
74. Mezei Virág (válaszként erre: 70. - L.luiselotte)
2018. aug. 4. 15:56

"a férfias szakmájukban helytálló férfiak" is segítenek otthon, amikor családjuk lesz.


Vannak olyan - nő - ismerőseim, akik csak a szakmájuknak élnek. Családjuk viszont nincs.

Ma már a férfiak is segítenek sokan otthon, mert a nők is dolgoznak.

73. Böce (válaszként erre: 72. - PöttyösPanka)
2018. aug. 3. 22:30
Igaz, van sok olyan is.
72. PöttyösPanka (válaszként erre: 64. - Bözsi néni)
2018. aug. 3. 22:23
Manapság a neten olyan szájbarágós receptek vannak fenn, ahol képekkel vagy videókkal illusztrálva van az összes munkafázis. Külön bemutatója, hogy milyen színű legyen a rántás. Vannak kis történetek is mellékelve, hogy mivel lehet vagy nem lehet elrontani, helyettesíteni, stb.
71. PöttyösPanka (válaszként erre: 70. - L.luiselotte)
2018. aug. 3. 22:17

A leghíresebb Michelin-csillagos séfek férfiak ❤️


Nekem van a legnagyobb szerencsém, mert a férjem nem csak mérnök, de remekül főz is.

70. l.luiselotte (válaszként erre: 46. - Guruljka)
2018. aug. 3. 20:52

Kedves Guruljka !

nem erről szólt a topic, én tegnapelőtt a konkrét kérdésre válaszoltam.

De kibővitem : nálunk - fesztműszaki család, én vagyok az egyetlen kivétel - a férfiak szakács- és konyha- művészetének nincs sem hagyománya, sem becsülete. Fiamat is ebben a szellemben neveltük, igaz nem lett és már vsz nem is lesz belőle konyhatündér, de ennek ellenére igen sok területen rengeteget segit itthon is és rálátásom szerint jól megállja helyét az életben is, annak ellenére hogy nem tud főzni. Nagyon örültem, amikor évekkel ezelőtt jóvoltából nekem volt a városban az egyik legmenőbb gépparkom,a aminek a segitségével én néhány kattintással megoldottam, amivel kollegáim napokig küszködtek.

Nem szoktam dicsekedni, de mielőtt megállapitanátok, hogy mennyire seammirevaló és önállótlan, azért leirom, hogy 6 nyelven beszél, külföldön is elismert a szakmájában, egyetemen tanit, 2 állása van, ebből azért összejön annyi bevétele, hogy ne csak az én főztömre legyen rászorulva, ez mindkét részéről elsősorban érzelmi kérdés, hogy otthon eszik és együtt kajálunk.

A bevásárlás miatt se sajnáljon senki, kocsival bringával 10 - 15 perc alatt lebonyolitom, párszáz méterre van a spár. ( inkább az a necces, kitalálni, hogy mit is főzzek )

Ezek után nincs szivem a fiamat kiküldeni holnap a piacra pld újkrumpliért.( amikor nekem is max 10 perc a beszerzése )

Szerintem nem a konyhában csetlő botló fiukat kellene nevelni, hanem,a férfias szakmájukban helytálló férfiakat. Bár mindenki maga tudja , hogy kit mit becsül és mire van szüksége.

69. Bözsi néni (válaszként erre: 66. - Bözsi néni)
2018. aug. 3. 20:12
Ja, és egy ilyenen kb 6 fős csapatok tanulnak főzni együtt, a végén meg is eszik, remek szórakozás és még új embereket is meg lehet ismerni.
68. Guruljka (válaszként erre: 67. - Guruljka)
2018. aug. 3. 20:07
Ez már persze nem az első férjem volt, hanem az igazi. Vele 23 évet voltunk együtt.
67. Guruljka (válaszként erre: 63. - Mezei Virág)
2018. aug. 3. 20:06

Nagyon szerettem a férjemben, hogy amikor először járt nálam, megállt a fűszerpolc előtt, alaposan megnézte, és elkérdezte, mit mihez szoktam használni.


Nyitott volt másféle ételekre is, de történetesen a gombától tényleg elzöldült. Ő maga sem tudta az okát, talán régi gyerekkori rossz élmény lehetett.


A tésztás ételeket azért nem szerette, mert tartósan nem lakott jól vele.

66. Bözsi néni (válaszként erre: 59. - Kristo_f)
2018. aug. 3. 20:03

Nem késő😃 Még az is lehet, hogy élveznéd.


Be lehet fizetni különféle főzőtanfolyamra is, ez manapság menő lett nekem többférfi kollégám ment ilyenekre, lehet választani milyen kajákat készítenél amerikai, olasz, magyar, svéd, stb. Igsz, nemtul olcsó.

65. Bözsi néni (válaszként erre: 64. - Bözsi néni)
2018. aug. 3. 19:59

ha rászórom a

Bocsánat a space nem mindig működik és nem vettem észre.

64. Bözsi néni (válaszként erre: 62. - Mezei Virág)
2018. aug. 3. 19:58

Ez igaz, de azért a receptek, videók lényeges dolgokat nem árulnak el. Pl. a rántás titkai, hogy ne legyen csomós, meg ilyesmik.


Azt sem értem soha, hogy miért kellene félrehúzni a gázról az edényt, harászóroma hagymára a pirospaprikát. Lehet a lágot mérsékelni alatta, nem bogrács az, nem ég oda, míg belerakom a húst v. bármit.


Persze azért kell próbálkozni, de az apró fortélyokat gyakorlott személytől kell megtudni.

63. Mezei Virág (válaszként erre: 60. - Guruljka)
2018. aug. 3. 17:41
Mi ki szoktunk próbálni újdonságokat. Van, akit ilyesmire nem lehet rávenni.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook