Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kinek mit jelent a boldogság? Van-e összefüggés az anyagi jólét és a boldogság között? fórum

Kinek mit jelent a boldogság? Van-e összefüggés az anyagi jólét és a boldogság között? (beszélgetős fórum)


22. michelle.r (válaszként erre: 21. - Lolita2112)
tegnap 13:00
💙
21. lolita2112 (válaszként erre: 18. - Michelle.r)
tegnap 01:14
igazad van!egyetertek veled!
20. Luna5 (válaszként erre: 19. - PöttyösPanka)
tegnapelőtt 14:57
Én olvastam. Határozottan felnyitja az ember szemét.
tegnapelőtt 14:10
Amúgy meg akit igazán érdekel a téma, az olvasson Csíkszentmihályitól, a "boldogságkutatótól".
tegnapelőtt 12:43

Abból a szempontból egészen biztosan van, hogy könnyebb boldognak lenni, ha minden csak egy választás kérdése, és nem az anyagi korlátozásé.


Ugyanakkor érdekes, hogy az egyik amerikai podcastban azt hallottam, hogy nem a pénz a probléma, hanem a befogadás.


Az biztos, hogy ha meghívok valaki ebédre, mindig azok fogadják el könnyedén, akinek nincsenek anyagi gondjaik. Amíg mások képtelenek elfogadni, van aki ki is mondja, hogy nem tudná viszonyozni. És néhányan azon agyalnak, hogy biztos akarok valamit tőlük. Nem mondom, hogy ez a kőbe vésett igazság, csak néhány megfigyelésem.

tegnapelőtt 11:26
nincs osszefugges!
16. eunuch
tegnapelőtt 09:49
Ha mindenből pont elég van.
15. Greenredblue (válaszként erre: 1. - Luna5)
tegnapelőtt 09:11

Az anyagi jólétnek az égvilágon semmi köze nincs a boldogsághoz.

Azonban az anyagi nélkülözés lehet a boldogság gátja, ha a szegénység oly mértékű, hogy az alapvető szükségletek kielégítése sem sikerül vagy csak hatalmas küzdelmek árán.


A boldogság nem azt jelenti, hogy valaki -teszem fel- hárommillió nettót keres vagy van százmillió a bankszámláján. Ezek az emberek sem lesznek boldogak önmagában attól, hogy a fizetésükre vagy a portfóliójukra gondolnak. Nyugalmat ad, ha tudod, hogy a felmerülő problémák közül azokat, melyeknek anyagilag lehetséges megoldása, problémamentesen tudják kezelni. De ez nem boldogság.


A boldogság másutt keresendő.

tegnapelőtt 08:10

A pénz is összefügg a boldogsággal. Csak (persze egy bizonyos szint fölött) a pénzen megvehető boldogság dopamin vezérelt. Vagyis csak abban a pillanatban okoz örömet, amikor megkapjuk. Az ebből származó boldogságérzet fenntartásához újra és újra meg kell kapnunk azt, ami kiváltotta a dopamin löketet. Ezzel csak az a baj, hogy mivel hozzá lehet szokni, egy idő után egyre szebb, nagyobb, drágább akármit kell venni, hogy ugyanazt a jóérzést váltsa ki. Olyan, mint a függőség.

Tartós boldogságérzetet inkább az oxitocin okoz, amit viszont olyan dolgok váltanak ki, amiket nem lehet pénzen megvásárolni. Például a minőségi emberi kapcsolatok. Szeretni és szeretve lenni. Én például vagyon boldog lennék egy világkörüli úttól egy luxushajón. De ha egyedül kellene mennem, akkor már kevésbé örülnék neki.

De persze ne feledkezzünk meg a további két boldogsághormonról sem, a szerotoninról és az endorfinról. Úgyhogy összetett a kérdés.

13. Dgdhb
jún. 30. 22:14
Megvan mindenem amire szükségem van és olyan emberekkel élek akiket szeretek.
12. Anyagi
jún. 30. 22:03

Egy boldog ember boldogságát növelhetik a pénzen vásárolható élmények!

Ha amúgy boldogtalan az illető, akkor jóval kevesebbet tud lendíteni rajta...

jún. 30. 14:16

" Kinek mit jelent a boldogság? "


Nincs két egyforma boldogság! Bizonyára mindannyian a boldogságra törekszünk, mert minden ember boldog akar lenni! Dehogy ez kinek-, mit jelent, egyénektől függő. Talán nincs is olyan, hogy sok ezer emberből akár kettő is, egyformán írná le azt az állapotot, amikor boldognak érezte/érzi magát?! Boldogság az is, ha két ember egymásra talál és a gondok bajok ellenére, nem engedik el egymás kezét. És ha jönnek a felhők, akkor úgy érzik, mintha elillanna a boldogság, mert az a fránya felhő mindig "beúszik" és beárnyékolja a boldogságot?! De a boldogság visszajön! Csak a felhők mögött meg kell látni a napot! Vagyis hozzáállás kérdése, hogyan állunk a boldogsághoz?! Szerintem.


" Van-e összefüggés az anyagi jólét és a boldogság között? " Van. És nem hiába van a sok szlogen is a pénzzel és a boldogsággal kapcsolatban! Node azt, hogy boldogít-e a pénz vagy nem, azt mindenki maga dönti el, mert annyira egyéntől függő. Szerintem.

Ritkán láttam olyat, hogy a pénz és a boldogság mindig karöltve jár egymással. ( De aki nem akarja megvenni az Országházat, és megelégszik azzal amije van, akár boldog ember is lehet!)

10. srcrss
jún. 30. 11:46
Van összefüggés. Fülig ér a szám, amikor pénzt kapok. :D
9. tien
jún. 30. 10:52

Azt tudom ,hogy most boldogabbak vagyunk ,mint mikor összecsaptak a fejünk felett a hullámok.


Lehet pénzéhes genya vagyok ,de szeretem hogy nem kell filléreznem.(nem vagyunk gazdagok)


Persze az egészség a legfontosabb!

8. Ágio8405 (válaszként erre: 7. - Timycat)
jún. 30. 10:04
Igen ez így van, de ennyi nem elég ahhoz hogy boldog is legen akinek ez meg van. Sokan vannak akiknek ez meg van, de ettől még boldogtalanok mert más hiányzik. Annyi, hogy nekik nem ezen múlik, nem emiatt van gondjuk. Van más, ami miatt boldogtalanok.
7. timycat (válaszként erre: 1. - Luna5)
jún. 30. 09:38

Van összefüggés, az anyagi jólét ad nyugalmat, önbizalmat, biztonságot. Persze egy bizonyos szint felett már más is kell.


De az hogy az ember eldöntheti hogy mit, mennyit dolgozik, ha akar tud váltani, mert nem számít hogy x ideig nincs munkából bevétele, arra fordít időt amire szeretne, csak mert megteheti, nem a pénzszerzésre megy el az ideje aránytalanul, nem kénytelen anyagi megfontolásból együttmaradni férjjel/feleséggel/családdal/bárkivel. Ez mind hozzátesz a boldogsághoz.

jún. 30. 09:37
Anyagi jólétnek sok fokozata van. Nem feltétlenül fontos, hogy megvehessem a toronyórát láncostól, de van egy nívó, élhető eletszínvonal, ami igenis kell. Egészséges étkezés, ruházkodás, oktatás, kultúra, sport, pihenés. Ezen belül is lehet olcsóbb, drágább, kinek mi a vágya.
jún. 30. 09:24
Ez attól függ, kinek mit jelent az anyagi jólét. A minimum megélhetéshez ( ez jelentsen bárkinek bármit) igen is összefügg a boldogsággal, azaz, hogy nem kell napi szinten aggódni, hogy a rezsi ki legyen fizetve, és tudjak másnap is mit enni. De ezen felül szerintem nem függ össze, csak igények kielégítése. Ha valaki ebben leli a boldogságot, akkor tegye. De lakni, mindenki szeretne valahol biztonságban, tudva, hogy kifizeti. Napi szintű megélhetési gond, az gond, és nem boldogság. Az hogy a második, vagy a harmadik kocsit vegyem meg, vagy 1 Milliós utazásra spórolni kell, ez már más kategória. De ha ebben telik kedve és boldogságot okoz, akkor mint írtam tegye. Nekem mit jelent a boldogság? Egy olyan munkahely ahol megfizetnek és nem vagyok baszttattvvaa. Ott töltük az életünk nagy részét, és bizony a gondokat nehéz nem hazavinni. Egy jólfizető, nyugis munkahely/vállalkozás. Ezen felül lehetne még mondani a kultúrát is. De azt is meg kell fizetni, és síkideg állapotban nem jó elmenni szerintem.
jún. 30. 09:15
Mint tudjuk nagyon sok boldogtalan gazdag ember van. Az anyagi biztonság csak annyit ad hozzá, hogy nem kell szorongani a megélhetés miatt. De csak ennyitől nem lesz boldog senki, ha egyébként magányos vagy problémái vannak a családi életében stb.
jún. 30. 08:41

Több választ is tudok adni erre a kérdésre, nincs egy egyszerű igen vagy nem. Ezek olyan változók, melyekről ezerféleképpen gondolkodhatunk, és sok dolog befolyásol, pl kultúra, vallás, személyiség, élethelyzet.


Igen, gazdaságilag abszolút igen. Pszichológia szerint nem, vagyis csak egy bizonyos szintig, illete személyiségfüggő, és persze az adott élethelyzettől is függ. Vallások szerint nem. Stb...


Mit jelent nekem a boldogság? Nekem érzelmi jóllétet jelent. Kiegyensúlyozott életet.

2. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Luna5)
jún. 30. 08:11

Igen, sztem van, mert ad egy biztonságérzetet, nem kell szorongani attól, ha nincs.


De nyilván nem a pénztol lesz vmi boldog, hanem csak minden más összetevőtol.

jún. 30. 07:48

Sziasztok?

Furcsa kérdést teszek fel. Kinek mit jelent a boldogság?

Van-e összefüggés az anyagi jólét és a boldogság között?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook