Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek a Bogyó és Babóca appokról? fórum

Mi a véleményetek a Bogyó és Babóca appokról? (tudásbázis kérdés)


11. papája (válaszként erre: 6. - Kovács Áron)
jún. 29. 07:43

Szia !


Köszönöm szépen.


Annyit még, hogy a digitális eszközök sem maradtak ki, de ez nem cél, hanem eszköz a kezében. Később, 8-10 évesen megtanulta, hogyan kell használnia, ahhoz hogy fejlődjön a tudása. Pl. tanulmányozta a kertépítést, az anyagokat, eszközöket. Megtanulta kezelni az eszközt a céljai eléréséhez. Sok újdonságot talál, ami felkelti az érdeklődését és így tovább tud lépni.


"Sajnos" mindet megvenné legszívesebben ezért 16 évesen szülői beleegyezéssel a MELÓDIÁK szervezésében diákmunkát végez. Először csak a nyári szünetben, majd év közben is hétvégeken.

jún. 29. 07:43
Nem ismerem, de sztem hasznos lehet.
9. Kovács Áron (válaszként erre: 5. - Pulcsis)
jún. 29. 07:30

Igen, igen, mi is napról napra látunk szinte hasonló esteteket, elég szörnyű. Én azonban úgy látom ezzel is, mint mindennel (pl csipszet akár a gyerek és hasra vágja magát a boltban), hogy nem a termék és nem a gyerek tehet róla, hanem a szülő nem tanította meg a gyereknek, ki hozza a szabalyokat.

Persze nálunk is van, hogy hisztis a gyerek ha fáradt, de nem ez az alap működése, mert nem ér el vele semmit.


Még egy sztori:

Családban láttam, a gyereket elvitték szánkózni és levideózták, ért akkor látott a gyerek először havat (kb 2 évesen). Na a videó még arról szól hogy miközben anya húzza a szánkót a gyerek magyaráz apának, hogy "hadd nézzem meg a videót" (amit éppen akkor készített a gyerekről) :D

Nem tudom, hogy végül is eazrevette-e a gyerek, hogy éppen szánkózik...

8. globus (válaszként erre: 4. - Kovács Áron)
jún. 29. 07:21
Szerintem ahhoz, hogy a készségei, beszéde, szókincse, ügyessége, értelmi szintje fejlődjön,ilyen korban inkább a hagyományos játékok, foglalkozások fontosak. Fantáziadús, elgondolkodtató mesék, kirakós, rajz, beszélgetés, mondókák, teljesség igénye nélkül, megtanuljon egymáshoz alkalmazkodni. Minden kütyü még ha meg is nyit egy új teret, bizonyos értelemben "bezár". Ha nem szeretnéd, hogy magányos farkas legyen, ne add kezébe még.
7. Kovács Áron (válaszként erre: 6. - Kovács Áron)
jún. 29. 07:21
Bocsi, lemaradt a "nem" szó az előző hozzászólásomból: "hogy n úgy " helyett azt akartam írni, hogy: "hogy nem úgy "
6. Kovács Áron (válaszként erre: 3. - Papája)
jún. 29. 07:19

Szia!


Köszi a választ. Elkepesztőek vagytok, hogy ennyi mindent csináltok a gyerekekkel, unokákkal. Gratulálok!


Teljesen egyet értek azzal, hogy n úgy kell lekötni a gyereket, hogy "ülj le szépen a tv, youtube elé". Szörnyű amit néha látok masoknal étteremben, stb...


Mindemellett azt gondolom, hogy segítséget nyújthatnak a digitális eszközök és fontos hogy megtanitsam a gyerekeimet arra, hogy jó, hasznos dolgokra is lehet használni ezeket.


Azért keresek értelmes digitális fejlesztő játékokat, hogy lássák, hogy nem az okostelefontól válnak zombivá, hanem a tartalmától, amit fogyasztanak (legalább is én ezt látom a környezetemben, pl instagram, yourtube, shorts, tiktok és még lehetne sorolni).


Még egyszer köszi, hogy megírtad, miket csináltatok az unokával, nagyon inspiráló ilyet is hallani/olvasni a változatosság kedvéért :) Sok sikert kívánok Neki a tanuláshoz!!

5. Pulcsis (válaszként erre: 4. - Kovács Áron)
jún. 29. 07:14

Nincs megfelelő keret. Én próbáltam hogy napi 20 perc tanulós játék. Pár nap múlva egész nap ezért könyörgött, semmi más nem érdekelte.

Láttam állatkertben ovis gyereket, akit kocsival húztak és közben telefonozott, biztos érdemes volt elvinni, mondjuk az àllazokat nem zavarta 😅


Ja és olyan anyukát is, aki kivette a gyerek kezéből az utcán, mondván eleget nyomkodta, és a gyerek megrúgdalta érte.


Mindenki maga dönti el, mi "kell" a gyereknek, de aztán számoljon a következményekkel.

4. Kovács Áron (válaszként erre: 2. - Pulcsis)
jún. 29. 07:04

Szia!



Köszi a választ. Szerintem a mai korban nagyon is van szükségük a hagyományos nevelés mellett a digitális vilaggal is megismerkedniük, csak a megfelelő keretek között. Ezért próbálok olyan lehetőségeket keresni, amivel segithetem a gyermekeiket.

3. papája (válaszként erre: 1. - Kovács Áron)
jún. 28. 19:43

Addig örülj, még nem cuppan rá az okos cuccokra, mert utána szinte kezelhetetlen lesz a gyerek.


Játssz vele sokat, olvass, mesélj neki.

Tanítsd az élet dolgaira.


Férjem már óvodás korában villanyszerelést tanított az unokánknak, mert az érdekelte. Általánosban már remekül és szakszerűen szerelt, persze felügyelettel.


Lányomnak nagyon tetszik a kert/parképítés. Elkezdte a kertben a kicsi fiával és a gyerek hamarosan egyedül talált ki formákat, amit már 5-10 évesen meg is valósított. Tele a kert patakokkal, csobogókkal és szökőkutakkal, amik elektromos vezérletűek. A kerti lámpákat is ő tervezte, készítette el.

Az unoka most 17 éves és kertésznek tanul.


Figyeld, mi az ami leköti, ami érdekli és tereld arra. Mutass neki lehetőségeket és keltsd fel az érdeklődését. Meglátod mennyire jó és hasznos szórakozás a gyerek fejlesztése.


Sok sikert !

2. Pulcsis (válaszként erre: 1. - Kovács Áron)
jún. 28. 17:11
Óvodás korban nem tablet meg telefon kell a gyereknek 😉
jún. 28. 16:14

Sziasztok!


Digitális fejlesztési lehetőségeket keresek óvodás fiamnak. Valaki nézegette már a Bogyó és Babóca appokat? Van valami vélemény, tapasztalat? Esetleg óvónéni mondott Nektek valamit róla?


Köszi a válaszokat előre is 😊

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook