Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az indokolatlanul lassan közlekedőket ugyan úgy büntetném.... fórum

Az indokolatlanul lassan közlekedőket ugyan úgy büntetném.... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

30. Ruslan
aug. 12. 12:59
Amúgy ha rajtam múlna én háromszorosára növelném a benzin árát fogyasztóknak. A tömegközlekedést kellene fejleszteni és csökkenteni a jegyek árát legalább a felére. De hol van így? Egyes helyeken legalább az utóbbi megvan, hogy olcsóbb jóval a tömegközlekedés. Inkább afelé haladunk, hogy több kocsi lesz, mint ember. Egyre aggasztóbb a környezetszennyezés nemcsak ezen a téren.
29. Ruslan (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 12. 12:37
Sokan későn indulnak el, mert azt hiszik időben oda fognak érni gyors hajtással. A lassú közlekedésnek is megvannak az előnyei. Ahol sok a vad, kevesebb az esély arra, hogy elgázolja, ha kiugrik. Kanyargós részeken viszont, ahol nem lehet előzni inkább tartsuk be a kiírt alsó határt. Ha mindenki lassabban közlekedne, kevesebb lenne a baleset is.
28. Anyagi
aug. 7. 16:32

Jobb egy lassabban menő bizonytalan vagy kezdő, mint ha kapkod, rohan és bevállal olyat, amire (még) nem képes!


De tényleg van egy sebesség ami azért veszélyes, mert az ember elalszik tőle és nem figyel megfelelően!

De ez nem a kezdőkre vonatkozik!!!!!!!!!

27. Ismétlő (válaszként erre: 26. - Timycat)
aug. 7. 15:14

Kb 15 éve a feleségemnek egy elég komoly veseműtétje volt. Amikor vittem haza minden egyes döccenőnél majd szét szakadt a sebe. Pesten az Üllői úton a mentős lelkesen rá feküdt a dudára , hogy takarodjak ki a külső sávba vagy ahova akarok " a mentő nem használta a megkülönböztető jelzéseit" .

Azóta nem szoktam megszólni az előttem totyorgókat, hisz nem tudom az okát, hogy miért megy lassan.

26. timycat (válaszként erre: 22. - Épperrejártam)
aug. 7. 14:01

Az a baj az utakon szöszmörgőkkel, hogy feltartanak mindenkit. Az utak carok, közlekedésre alkalmatlanok, nem hogy kerülgetésre. Aztán megy a "vonatozás" 90-es táblánál mondjuk 60-nal és a sorban törvényszerűen valakinek el fog durranni az agya és h.lyeséget csinál, pl belekezd egy bizonytalan végkimenetelű előzésbe.


Lehet mondani hova ez a rohanás, de 1-2 barom miatt ne kelljen már elkésni. Igen lehet időben indulni, de mennyivel? Mondjuk 250 km-re hány barom miatti tötyörgést kell rászámolni a menetidőre?

25. L’Engel (válaszként erre: 4. - Utolsó betyár)
aug. 7. 13:47

Ez való igaz.

De aki bizonytalan, az hol szerezzen biztonságot adó rutint, ha nem a közúton? Félreeső helyeken nem fog tudni olyan rutint szerezni, ami forgalmasabb utakon is önbizalmat ad neki. Akkor meg már jobb az óvatosság, mint a rutin nélkül hajtás.

24. globus (válaszként erre: 22. - Épperrejártam)
aug. 7. 09:23
Férjem még attól is ideges, ha 1 autó megy előtte 😀 addig nem nyugszik, míg ki nem kerüli.
aug. 7. 09:05

Sztem ő az indokolatlanul lassú közlekedesre gondolt ,nem minden szitiáció a türelmetlenségre vall.

Kérem értse meg ezt aki azt hiszi h türelmetlenség miatt írta.

aug. 7. 08:44
"... csomó ideges ember ..." Pont erről beszélek. Hova ez az állandó rohanás, az állandó idegeskedés, az állandó pörgés? A hozzászólásodból is a feszültség és a düh árad. Néha vannak helyzetek, amikor lassítani kell. Türelem!
21. Ismétlő (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 7. 07:40

Kedves fórumnyitó!

Az autóban ülve el tudod dönteni, hogy az előtted autózó miért megy lassan?

aug. 7. 07:07

Szerintem baromi veszélyes, felduzzasztja a forgalmat, egy csomó ideges ember lesz mögötte, és bár onnantól ők a vétkesek, de egy ponton túl csak gyorshajtással lehet megoldani a helyzetet. Hogy fog reagálni, mikor 90-nél 70-nel megy, és mintha kapaszkodna a felezővonalban… rendesen látszik, hogy bizonytalan. Milyen relációideje lehet? Milyen döntést fog hozni, ha valami váratlan jön?


Rájuk gondoltam… nem a 89-cel közlekedőkre.


Soha nem vagánykodtam, nem vagyok az utak császára, gyerekeim voltak, mikor jogsim lett, így extrán érzem a felelősséget. De abban az is benne van, hogy nem akadályozok mást, mert fosok a saját autómban.

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Regin_a)
aug. 7. 06:54
Ugye most viccelsz, hogy a 89-re teszed a hangsúlyt? Nyilván nem +-1 km/ óra fogja eldönteni, ki száguldozik, ki szöszmötöl. Szerintem érhető a szitu, legalábbis itt többeknek átment, ez megnyugtat.
18. timycat (válaszként erre: 10. - Regin_a)
aug. 6. 23:03

Vezetés közben senki ne gyönyörködjön a tájban, az menjen gyalog, tömegközlekedjen, üljön az anyósülésre, bármi, de ne veszélyeztessen másokat.


Tájban gyönyörködni 50-nél is ön- és közvezélyes.

Annyira rohadások Mo-on az utak, hogy az is művészet hogy valaki a saját sávjában ne zúzza le magát, nemhogy tájban gyönyörködő barmokat előzgessen.

17. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 6. 22:28
Jogos.
aug. 6. 19:20
Nálunk a komlói úton van az, hogy ha kifogsz egy lassúbb járművet vagy egy ilyen tökölőst, azt elkiserheted Komlóig. Az út rossz és kanyargós, a forgalom elég sűrű. Előzni képtelenség.
15. Miss Sárika (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 6. 18:13

És a többiről már ne is beszéljünk! 🙂 A körforgalom előtt időnap előtt fékező….megvárja amíg jön valami! És természetesen jön! 😅 Aztán komótosan elindul…

…nő volt, de van férfiakban is ilyen hamvába hótt!

Bizonytalan, fél, a reakcióideje túl lassú.

Mindig azon gondolkozom, hogy mi lehet velük? …Félig még alszanak vezetés közben?

14. Regin_a (válaszként erre: 13. - Utolsó betyár)
aug. 6. 17:55

Igazad van! Viszont miért menne le az útról a sárba és ha nem tudja meghagyni az előirt 3m-es sávot akkor te ott nem hagyhatod el

Persze ő a kresz vétkes de ha rendőr nincs a köphzelben akkor csak káromkodhatsz rá

13. Utolsó betyár (válaszként erre: 12. - Regin_a)
aug. 6. 17:38
Álljon meg, gyönyörködjön úgy a tájban.
12. Regin_a (válaszként erre: 11. - Ghost👻)
aug. 6. 17:29
Mindegy hova húzódik ha záróvonal van
11. Ghost👻 (válaszként erre: 10. - Regin_a)
aug. 6. 17:24

Gyönyörködjön,de akkor ne a felezőhöz húzódjon,vagy jelezze,hogy szabad az út.

Nem 89-ről van szó,hanem jóval kevesebbről haladós szakaszon...

10. Regin_a (válaszként erre: 7. - Ghost👻)
aug. 6. 17:13

Miért ne gyönyörködhetne a tájban, + úvja az autóját

Mi van ha 89-cel meg és nem tudod megelőzni? Rossza a kormányod?

9. Experience Pearl (válaszként erre: 8. - Utolsó betyár)
aug. 6. 16:49
Pontosan😊
8. Utolsó betyár (válaszként erre: 6. - Experience Pearl)
aug. 6. 16:28
A második pedig Szigethalom?
7. Ghost👻 (válaszként erre: 6. - Experience Pearl)
aug. 6. 15:45

Tudom. Egy ilyen ökör rengeteget be tud szoptatni.

81-es úton rendszeresen kifogunk egy ilyet.

6. Experience Pearl (válaszként erre: 3. - Ghost👻)
aug. 6. 15:43
Volt olyan is h 5 autó egymás után ,es az első tököl .
5. Experience Pearl (válaszként erre: 3. - Ghost👻)
aug. 6. 15:09
Így van , 90 es táblánal tököl ,ugyanolyan veszélyes mint a gyorshajtás.
aug. 6. 15:01
Általában azok mennek lassabban a kelleténél, akik bizonytalanok, vagy a telefonjukat nyomkodják vezetés közben. Mindkettő életveszélyes.
3. Ghost👻 (válaszként erre: 2. - Épperrejártam)
aug. 6. 14:49

Szerintem itt nem a rohanás a lènyeg. 90-es táblánál 60-al tötymörögni egy olyan úton ahol előzni sem lehet mert kanyargós -dombos az nettó szívatás!

Az ilyet büntetni kellene!

aug. 6. 14:39
Türelem! Hova ez az állandó rohanás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook