Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » All on 4 fogpótlásról mik a tapasztalatok? fórum

All on 4 fogpótlásról mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


szept. 16. 20:18

Közben én is felhívtam egyet, vidéken sem olcsóbbak.


De amúgy trükkösek, mert úgy hirdetik magukat, h csak ("csak") 1,3millió/fogsorív és hogy pár nap alatt megvan. Aha 😀 ez csak az ideiglenes, ehhez még jön 4 hónap múlva az állandó 1millióért és ez még plusz 8-10 alkalom.


Azt hiszem, keresek más alternatívát.

26. Channa* (válaszként erre: 25. - Bichi)
szept. 16. 18:55

Sokáig én se áldoztam be, de aztán igen. Nagyon zavart, hogy 2 egészséges fogat lecsiszoltak:(


2022-ben, pedig a teljes alsó fogsoromat lecsiszoltattam, hogy a korona tartsa még egy darabig...

25. Bichi (válaszként erre: 22. - Channa*)
szept. 16. 17:44
Koronával nem tudtam, lévén foghúzás volt, híddal azért nem, mert nem áldozom be a mellette lévő ép fogakat, ha van rá más megoldás. A kettes fogak állítólag nagyon gyengék, tehát nem az első 4 fogMeg még ott van, hogy a jövőre nézve, akkor már lesz egy fix pont, ha szükséges...
24. Channa* (válaszként erre: 18. - Bichi)
szept. 16. 16:57

Több Budapesti fogorvosi árjegyzéket nézegetek.


Egyébként én is úgy választom ki, hogy ismerősök jártak nála és nekik jó lett.


Sajnos, nekem egy ilyen doki, csalódást okozott.


Mivel fogágybeteg vagyok, gondoltam, hogy bekoronáztatom a teljes alsó fogsoromat, mielőtt kihullanak. Ez 2022-ben volt. A mai napig nincs állandóra felragasztva, mert azóta nem jön le. Ütögetni nem meri, nehogy kiessenek a fogaim? De így meg érzékenyek a fogaim a koronák alatt és félek, hogy el is romlanak:(


Erről az orvosról többen ódákat zengtek, ezért mentem hozzá...

23. Bichi (válaszként erre: 20. - Andi6020)
szept. 16. 16:44
Sejtettem én, hogy félreértenek, és ez nem alsó-felső...
22. Channa* (válaszként erre: 17. - Bichi)
szept. 16. 16:21
Akkor neked nem teljes fogsoros ilyen pótlásod van? Azt miért nem koronával/híddal pótoltattad?
21. Channa* (válaszként erre: 20. - Andi6020)
szept. 16. 16:20

Jaj, az rengeteg.


De a teljes alsó fogsor, ugye?

20. andi6020 (válaszként erre: 12. - Channa*)
szept. 16. 15:50
Csak az alsó fogsorra fizettem azt a 3,2 milliót. És kellett csontpótlás is.
19. globus (válaszként erre: 17. - Bichi)
szept. 16. 14:11
Igen, abban bízom, hogy koronák alatt a sajátjaim meg sokáig húzzák. Sajnos vannak közöttük olyanok, amiket annak idején csiszolásnak beáldoztuk, ma másképpen gondolnám. Akkor nem ajánlottak implantot.
18. Bichi (válaszként erre: 15. - Channa*)
szept. 16. 13:49

Azt nem tudom, hogy hány fogat, de értelemszerűen nem 32-t raknak fel, hisz nem szükséges.

Igen, vannak olcsóbb implantátumok, és porcelán fogak is, ez tény, meg hogy nagyon nem mindegy, hogy hova megy az ember. Nekem kevés dolog van, amire nem sajnálom a pénzt, hát a fogam az ilyen, de az is tény, hogy az ár, az nem feltétlen vetíti előre a minőséget. Én olyan helyre megyek, akikben megbízom. És ahogy írod, még szerencsés az ember, ha meg tudja fizetni, mert az átlag bérből élő szerintem nagyon nem :(

17. Bichi (válaszként erre: 14. - Globus)
szept. 16. 13:46

Hátul engem sem vonzott volna, de nekem konkrétan az egyesem, szóval, nem nagyon van egyéb lehetőség, hacsak nem áldozom hozzá a teljesen jó fogaimat.

Reménykedj, hogy megúszod, lehetsz szerencsés...

16. Channa* (válaszként erre: 15. - Channa*)
szept. 16. 12:46
Egyébként nagyon bízok benne, hogy majd lesz elegendő pénzem ilyen fogpótlásra, ha elérem azt a szintet.
15. Channa* (válaszként erre: 13. - Bichi)
szept. 16. 12:44

Ha jól értettem Andit, akkor neki 3,2 millió volt és alsó+felső teljes fogsor.


Nem nézegettem mostanában árakat, de amikor utoljára néztem, akkor 1 implantátum kb. 150-200 eFt volt. 1 porcelán fog kb. 50-80 eFt, 1 cirkonium fog pedig 80-100 eFt.


Ha jól tudom, akkor a teljes fogsor fogak száma, nem éri el az eredeti 32 db-ot, hanem kb. 22 db.

14. globus (válaszként erre: 13. - Bichi)
szept. 16. 11:57

Nekem is 1 db implant kellett volna, visszariadtam a járulékos procedúrától. Olyan hátsó fog esetében, ahol már min. 20 éve húztak, ki sem látszik, annyit nem ér a felhajtás.

Nyilván frontvonalban mindent megpróbál az ember...oda bármit megvennék.

Szerencsére még elkoronázgatott rajtam, de a dilemma előbb-utóbb elér.

13. Bichi (válaszként erre: 12. - Channa*)
szept. 16. 11:49

Csontpótlás sok esetben kell. És ez nem feltétlen életkor függő. Nekem pl. 52 évesen kell, mert a húzott fog helye egy dekát nem csontosodik. És ha nem a mű port használják, akkor az nekem pl. 900 ezer altatással, és csak 1 fogról beszélünk, nem 4-ről.

Csak valami extrém olcsó / fővároson kívüli helyen van 50-80-ért minőségi fog, és 8 implantátum sem 1-1-5 millió sajnos. És itt a járulékos költségek is elég extrémek.

És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy a véglegesig hordott ideiglenes sem olcsó...

Én most vagyok implantátum behelyezés előtt, és elmondhatom, hogy a vége 1 implantátum, rajta egy korona, plusz a mellette levőre egy korona a csontpótlással és altatással, előtte egy fog húzásával, a közte hordott ideiglenesekkel kb 2,3 millió lesz, ha addig semmi nem jön hozzá, mert ez az összeg fél éve kúszik egyre feljebb... Igaz az enyém problémás...

12. Channa* (válaszként erre: 9. - Andi6020)
szept. 16. 09:54

Köszi!


Tehát, amit megértettem szerintem:D


Beültetnek néhány darab implantátumot, ami tulajdonképpen néhány tiplihez hasonló valami.

Még csontpótlás sem szükséges.


Ezután elkészítik a protézist, ami műíny és benne porcelán fogak vannak.


A porcelánfogas műínyt csavarokkal rögzítik a beültetett tiplikhez.


A fogsort fogorvos ki tudja szedni, ha bármilyen probléma van, mert csak kicsavarozza és már javítható is, kezelhető is a beteg.


Ez az eljárás, akkor alkalmazható, ha nincs egyetlen foga sem a páciensnek.


És értem az árát is.


- Legalább 24-28 db porcelán fog, ami darabonként 50-80 ezer, azaz közel 1,5-2 millió.

- kb. 8 db implantátum, ami kb. 1-1,5 millió

- altatás, munkadíj, stb.


Így valahogy?

11. Bichi (válaszként erre: 2. - Holurt Waxhton)
szept. 15. 23:40
KilazulHAT, ahogy a saját fogad is, begyulladHat, ahogy a saját fogad is, de szerencsére nagyon nem ez a jellemző. Viszont remek megoldás, ha van elég pénzed rá, hogy ne az éjjeli szekrényen tárolható verziót viseld, ha úgy alakul, hogy nincs saját fogad a híd tartásához...
10. andi6020 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 15. 22:07

Lassan 2 éve kezdtem csináltatni.

A Bobdent fogászatban, amit az előző bejegyzésben linkeltem. Ott vannak az árak is. Én akkor még kb 3.200.000 Ft ot fizettem ha jól emlékszem. Plusz az altatás.

9. andi6020 (válaszként erre: 7. - Channa*)
szept. 15. 22:00

dehogy tudom kivenni

[link]

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Channa*)
szept. 15. 21:02
Ezeket nem lehet kivenni. Illetve de, fogdoki ki tudja csavarozni, de ez nem az este pohárba teszem verzió 😀
7. Channa* (válaszként erre: 5. - Andi6020)
szept. 15. 20:25

Akkor ez egy rögzített protézis?

És te is ki tudod venni?


Van egy olyan emlék képem, hogy ezeket már kérdeztem tőled:DDDD

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Andi6020)
szept. 15. 18:45
Megkérdezhetem, mikor csináltattad? Illetve hol, Pesten vagy vidéken? Mindennél együtt mennyiben állt meg?
5. andi6020 (válaszként erre: 4. - Channa*)
szept. 15. 18:25

Nincs semmi ragasztva. Csavarokkal rögzítik a hidat, így bármikor leszedhető, ami nagyon jó dolog.

Nekem az egész alsó fogsorom ezzel a technikával készült, a híd sem csak egy sima fogsor, műíny van alatta.

4. Channa* (válaszként erre: 3. - Andi6020)
szept. 15. 17:57
Mi a különbség? Tulajdonképpen a beültetett implantátum egy tartófog pótlása és ugyan úgy hidat ragasztanak rá, nem?
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 15. 17:24
Lekopogom, tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Előtte ragasztott hidam volt, fényévnyi a különbség a kettő között.
szept. 15. 17:18
Ezek az implantátumok 5-10 év után kilazulhatnak, gyulladást okozhatnak, ha nem megfelelő a csontszerkezet. Az én fogorvosom egyetemen oktat, de nem vállal implantátum beültetést a fenti okok miatt.
szept. 15. 16:58
Sziasztok, van valakinek tapasztalata az all on 4 fogpótlással?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook