Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A tatai Öreg-tó körüli észrevételek fórum

A tatai Öreg-tó körüli észrevételek (beszélgetős fórum)


1 2 3
83. Enissa (válaszként erre: 81. - Pokoslovas)
aug. 12. 18:38
Én is elfelejtettem a fórumot, de nagyon el is tértem a témától.
82. paleti
aug. 12. 17:56
Voltam cott egyszer ezen a nyaron.
81. pokoslovas (válaszként erre: 80. - Enissa)
aug. 9. 08:26
Bocs, hogy nem válaszoltam, hisz nekünk is van három macskánk, nagyon jól érzik itt magukat
80. Enissa (válaszként erre: 79. - Pokoslovas)
aug. 8. 11:23

A cicám, aki 18 évig élt, sosem kapott tápot, az evett húst, dinnyét, ananászt, főtt kukoricát, nyers krumplit,(állítólag az halálos vétek) nyers gombát, a tejszínt imádta, az is halálos a cicákra sokan mondják.Evett az ételmaradékot is.

A kutyusomnak sem adtam tápot.

A mostani 14 éves viszont csap tápot eszik, egy évesen került hozzám,

így nem tudtam még éheztetéssel sem átszoktatni. Minőségit kap, nem hamut és azokat is váltogatom.

A kutyusomnak nyakat szoktam főzni, és azt is megeszi amit főzök magunknak, viszont egyik sem eszi meg a nyers zöldséget, de még főttet sem, így neki is belefőzöm csak a kajájába.

Tehát a cicám tápon sanyarog, ja abból is csak a szárazat eszi meg, a kutyus vegyesen táplálkozik, néha ő is kap tápot is, ha véletlenül elfelejtek lemenni neki húsért, nyakért, ja májat is szoktam neki készíteni.

A cicának mindig van cicafű, a kutyus legel magának séták alkalmával.

79. pokoslovas (válaszként erre: 78. - Enissa)
aug. 8. 10:06
Nem szívesen adunk neki tápokat, majd mindennap kap csontot, nyesedéket, az egyik szomszédnak azóta már 2-3 kutyussá is meghalt. Mindig kérdezte mit adok a kutyámnak, mert ő zsákos tápokat vásárol neki. Á, mondtam csont kell annak, nem táp, igen csakhogy, mondta ő, azorvos nem ajánlja, mert az nem tudom milyen bajt okoz, mire én, a kutya évezredek óta csontot rág, nehogy már moslékkal etessem :)jól van s egy náp látom nincs a kutya, na hol van? azt felelte, megdöglött, na szegény.
78. Enissa (válaszként erre: 76. - Pokoslovas)
aug. 7. 12:20
Ügyes,egészséges kutyus, ha ilyen kondiba van, akár 18 évet is élhet.
aug. 7. 10:59
a bánatba már tényleg, sok az elütés, elnézést három és félméteres a kerítésünk, valahogy mindig a lényeg marad le
76. pokoslovas (válaszként erre: 75. - Enissa)
aug. 7. 10:52

Aha :) még a végén félreértené a vén pernahajder, krucsifix, anciflánci:)nekem is van kutyám, hogyne volna.

Manónak nevezték el a gyerekek. Az anyja puli volt, a kan lehet valami korcsféle. Nem az én kutyám volt a gyermekek nevelgették, aztán elkezdett kerítéseken átmászni eltűnni, lányokhoz meneegetett vizitába, stb. végül én vettem pártfogásba. s ha nem figyelek oda átmászik a és félméteres kerítésen is, loholhatok utána, de nem áll meg hanem a kerítésen visszaugrik s vár íz ajtóban. Na mondom neki, láncra verlek, lehajtja a fejét, mintha azt mondaná, ugyan, mit nekem ez a kerités, ne viccelj már :)

öreg kutya mér 13 éves de még mindig ilyen mint a majom, mászik á rendesen. A kert végében a szomszédnak nagy behemót kutyáitól sem fél. Egyszer átszökött. Nézem merre van? Hát egyszercsak szalad felénk, és a magas kb négyméteres kerítésre futásból felpattant és már vissza is jött, nos, ezért vannak itt körbe magas korlátok, de neki az sem nagy akadály.

75. Enissa (válaszként erre: 74. - Pokoslovas)
aug. 7. 10:20

Jól néz ki.

Vigyél sok finomságot, kínáld meg a német öregurat is, lehet még a kutyusokat is megszereted.

Akinek van tudja, rengeteg szeretetet tudnak adni.

Olyan érzelmiintelligenciával rendelkeznek, hogy bizony néhány emberen túltesznek.

Nekik mindegy a nemünk, korunk, úgy szeretnek, amilyenek vagyunk.

Szeretek minden állatot.

74. pokoslovas (válaszként erre: 73. - Enissa)
aug. 7. 09:59

köszönöm az ajánlást, megnézem - itthonrólhaza.hu/magyar-nepi-hiedelmek-a-garabonciás-diák jó lesz elmetágítónak :)

Ami a tati sétáát illeti, legalább lesz amin elmélkedni, viszek magammal egy piknik garabót is :)


[link]

73. Enissa (válaszként erre: 72. - Pokoslovas)
aug. 7. 09:39

Érdekes ez a sztori

itthonrolhaza.hu/magyar-nepi-hiedelmek-a-garaboncias-diak/

Ha van kedved olvass bele.

A garabó, a garaboly ómagyar

szóból ered a net szerint.

Jól eltértem

Tatatól.

72. pokoslovas (válaszként erre: 71. - Enissa)
aug. 7. 09:09
Érdekes ez a garabó, mert ha az a "garabonciás" diák létezett, aki könyvekkel kopogtatott be házakhoz, akkor egy ami biztos, hogy a könyveit nem rongyos köpenye alatt rejtegette, hanem valamilyen fonott kosárban vihette magával, gondolom én
71. Enissa (válaszként erre: 70. - Pokoslovas)
aug. 6. 21:30

Pici hazánkban mennyi nyelvjárás van.

Kevesen őrzik meg, mert sokan cikiznék őket érte.

És mennyi szavunk van egy-egy tárgyra, növényre.

Kecskeméti rokonom meglátogatott, kislányomnak mondta, a konyhában hagyta a rózsaszínű garabót, hozza be neki. Gyerekem ugrott, aztán jött a szobába, zavartan mondta, nincs a konyhában garbó.

Garabó- fonott bevásárlókosár.

70. pokoslovas (válaszként erre: 69. - Enissa)
aug. 6. 20:42
Nagyon köszönöm, hogy javítottad, szép mondás, én nem tudnék így, de próbáltam, ám ahol születtem, ott a-ztak a falusiak, ilyeneket mondtak, hogy "azt gandalam hazak vizet a kútról, mert a vider üres :)valaságos -a dömping vett körül, szép estét mindenkinek.
69. Enissa (válaszként erre: 67. - Pokoslovas)
aug. 6. 19:58

Bocsi, hogy javítok, teszem ezt azért, mert kecskeméti születésű az édesapám.

Helyesen.

"Ha mindönki úgy tösz, ahogy tönni köll, akkó mindön úgy lössz, ahogy lönni köll!"

68. pokoslovas (válaszként erre: 59. - Utolsó betyár)
aug. 6. 19:05
Mellesleg elmondanám, hogy a lótrágya nem szennyezi a természetet, hiszen nővényi eredetű az eledele, pl. széna, ezzel szemben a kutyatrágya büdös -. amely nem tudni milyen összetételű tápokból keletkező végtermék, kellemetlen és előfordulhat, hogy fertőző az emberre nézve.
67. pokoslovas (válaszként erre: 66. - Utolsó betyár)
aug. 6. 14:08

Aki magyar érti, aki nem kérdezze meg, ugyanis

„Ha mindenki úgy tösz, ahogy tönni köll, akkó minden úgy lössz, ahogy lönni köll.”

/lónyelvem beszéltem!/

66. Utolsó betyár (válaszként erre: 65. - Pokoslovas)
aug. 6. 13:31
Keményfa szúval, vagy puhafa szúval?
65. pokoslovas (válaszként erre: 64. - Enissa)
aug. 6. 13:13
nem tudok én csak angolul, szúval angolul mondtam neki, hogy - don't come here with the dog, go where there are no peoplenem szólt semmit, később el is ment de a gyermekek diskuráltak vele; az egyik elvette tőle a pórázt, nagy későre az anyja visszahívta.
64. Enissa (válaszként erre: 62. - Pokoslovas)
aug. 6. 13:02

Most akkor tudsz németül beszélni, vagy nem?

Hogy magyaráztad meg neki, hogy ne oda dobja a labdát.

Nem tudom, de gondolom a gyerekek már ismerik a bácsit, és a kutyáját is.

63. pokoslovas (válaszként erre: 58. - Pulcsis)
aug. 6. 10:12
hol? Milyen szerencsekerékről lenne szó?
62. pokoslovas (válaszként erre: 60. - Fülemüledal)
aug. 6. 10:08
Bizony rájuk kellene szólni, de amint hallottam, német llehet az egyik öregedő bácsi,én pedig nem tudok németül. párszor láttam, megjelenik egy kis labdával. Kinézi, hol vannak gyerekek, s oda dobja be, azt is jól láttam, hogy a kutya hátraszaladt - jelezve, hogy nem szeretne utána menni. de a manusz erősködött, rápisszent, higy izé, gyerünk,hozdd vissza, stb. töbszöri alkalommal vettem észre, a gyermekek társaságát kereste, rá is szóltam, kérem ne itt , amarébb van hely elég, mire a gyermekek hangosan mondták, hogy itt vannak buta emberek stb, lehet rám értették, az öreg kutyájátt kezelés alá vették, simogatták. na jó, lehetnének szülei ovatosabbak, is, ekkor kezdtem körbenézni alaposabban, stb
61. pokoslovas (válaszként erre: 59. - Utolsó betyár)
aug. 6. 09:49
Elhiszem, hiszen a környéken nagyon szépen gondozott minden, az is lehet hogy én a nádas melletti zerületre jáok gyakrabban, üdv szép napot.
aug. 6. 09:24
Én ezt nem tapasztaltam, bár csak egyszer jártam ott tavasszal. A kutyakakik azt mutatják, hogy kihalóban van az emberi intelligencia.
aug. 6. 09:04

Kedves Pokollovas!


A tatai Öreg-tó körül elmondanám neked lócitrommal sokkal gyakrabban találkozik az ember, mint kutyagumival. Vannak lovasok, akik rendszeresen körbelovagolják a tavat, vagy egy részét és amit a paci maga után hagy sosem szedik fel.

aug. 6. 08:55
Nem is baj, ha lezárod. Eddig is csak random küldted be a betűket, a szerencsekerékben is előbb ki tudtam találni a megfejtèst, mint itt 😄
57. Pulcsis (válaszként erre: 56. - Pokoslovas)
aug. 6. 08:50
A kutyák! 😅
56. pokoslovas (válaszként erre: 50. - Pulcsis)
aug. 6. 08:18
jól van elmondom,az uiolsó vadász a kártyában a stüszivadász, de ez csak vicc volt, nem kell mindent komolyan venni, én nem neheztelek senkire sem, jó fejek vagytok, de marajunk a támánál, utolsó kérdésem annyi, ki szeret az Öreg tó partján sétálni? aztán lezárom az egészet
55. pokoslovas (válaszként erre: 48. - Enissa)
aug. 6. 07:18
Nagyon szép festményt lehetne ebből szerkeszteni, mér látom maga előtt, ott loholna a kutyus aki persze sajnálja hogy gazdija nem őt kutyagolja, hanem a lovát lovagolja, tetszene mindnekinek.
54. pokoslovas (válaszként erre: 49. - Kacsahercegno)
aug. 6. 07:15
Én is így gondolom,látod milyen jó, hogy egyezik a véleményünk,köszönöm
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook