A nőgyógyászom azt mondta 3 hét múlva lesz a rákszűrésnek eredménye, de jövő héten már 5 hete voltam és még mindig nincs eredmény, miért? (tudásbázis)
Hát remélem. Ezt a kezelőorvosa mondta neki. Ma viszont elment a kórházba az ottani dokihoz aki operál, meglátta a papirt és elkezdett nevetni :S hogy miért kell rögtön a legrosszabbra gondolni, ez csak a patológiai jelentés, ebből még nem lehet megállapitani hogy mi az pontosan.
Egy ici picit, de csak egy nagyon picit talán megnyugodtunk de még mindig bennünk van az a félsz. Leveszik a mintát , majd utána tudunk meg többet,de az még két hét :S
Viszont akkor a kezelőorvos miért mondta azt egyből h rák :( Ez a másik pedig miért azt hogy ebből nem lehet még megállapitani :S Az orvosok se normálisak :( Ki tudja kinek higgyen az ember...
Méhnyakrák
A méhnyakrák leggyakrabban a 40 év feletti nőknél alakul ki, Magyarországon évente több mint 1000 (2001-ben 1219) új beteget fedeznek fel és kezelnek. A méhnyakrák korai felismerésére jó módszerek állnak rendelkezésre, a kezelés lehetőségei a sebészi, a sugaras és a gyógyszeres terápia oldaláról maradéktalanul biztosítottak. Hazánkban a méhnyakrák szűrése megoldott, de sajnos a nők tekintélyes hányada nem él ezzel a lehetőséggel, részben ezért nem ismerik fel korai stádiumban a betegséget.
A méhnyakrák szűrése szempontjából a legfontosabb a rendszeres, évente végzett nőgyógyászati, illetve citológiai vizsgálat! A 0. stádiumban felfedezett méhnyakrák túlélési aránya a kezelés után 100%!
Mit tehet Ön a méhnyakrák megelőzése érdekében?
A legfontosabb a rendszeres nőgyógyászati, illetve citológiai vizsgálat. A méhnyakrák megelőzésének leghatékonyabb módja, ha a rákmegelőző állapotokat vagy a rák legkorábbi stádiumát időben észreveszik és kezelik. A 0. stádiumban felfedezett méhnyakrák túlélési aránya a kezelés után 100%!
A méhnyakrák kezelési lehetőségei
A méhnyakrák kezelésének módszere függ
a betegség stádiumától (lásd korábban)
a beteg életkorától és általános egészségi állapotától
gyermekvállalási szándékaitól.
A 0-ás stádiumú méhnyakrák kezelésénél több sebészeti eljárás is alkalmazható, hogy eltávolítsák vagy elpusztítsák a rákos szöveteket. Az orvos hagyományos sebészeti úton egy kúp alakú szövetrészlet eltávolításával kimetszheti a beteg területet, ezt nevezik konizációnak. Néhány országban alkalmaznak lézeres kezelést, fagyasztást vagy hőkezelést is a rákos szövet elpusztítására, de mivel így szövettani vizsgálattal nem mutatható ki, hogy egészben történt-e a daganatos szövet eltávolítása, alkalmazása nem tanácsos. Ezek a módszerek csak a méhnyak bizonyosan nem daganatos elváltozásai esetén alkalmazhatóak biztonságosan.
Az I-es stádiumú méhnyakrák kezelése sebészi, a méhet hasi műtét során távolítják el. A radikális sebészi megoldás esetében - amelyet a II-es stádiumnál alkalmaznak - a méhen kívül a méhnyakat, a hüvely felső részét és a medence nyirokcsomóit is eltávolítják. A méhnyakrák e stádiumait kezelhetik sugárterápiával is, de a fiatalabb nők számára a sebészeti megoldás jobb választás lehet, mert ebben az esetben megkímélik a petefészkeket, ami a hormonális egyensúly szempontjából fontos.
A III-as és IV-es stádiumú méhnyakrák esetében a sugár- és a kemoterápiát együtt alkalmazzák
Hát először kaparni kell :((( Utána azt felküldik a laborba és az alapján tudják meg hogy mennyire nagy,vagy mennyire van elterjedve :(
Mert a patológiai jelentés csak annyit mutatott ki hogy baj van :(
De múlt éven volt szűrésre, jár minden éven. Múlt éven áprilisban még semmi nem volt ott neki :((
remélhetőleg egy kisebb műtéttel tudják majd orvosolni. szerencse, hogy időben észrevették (írod, hogy kezdeti)
az orvos mit mondott anyukádnak?
Anyukám ma tudta meg hogy kezdeti méhnyak rákja van,teljesen össze vagyok omolva. Mi lesz most?:(
Teljesen kétségbe vagyok esve, valaki valami közelebbit irjon nekem légyszives :((
Semmi jelentősége, a szabadságolások miatt is "csúszhat", én így jártam nyár közepén.
Van egy olyan mondás, hogy : "A rossz hír mindig hamar érkezik."
Nyugi, biztos jó az eredményed.
Szerintem is akkor értesítenek csak ha gond van. Bár hallottam ellenpéldát is, hogy nem volt jó az eredmény mégsem szóltak, de ahova én járok, biztos szólnának.
Vagy a dokid mondta 5 hét után, hogy nincs eredmény?
Szerintem jó....egy cytológiai eredmény max. 10 nap
amennyiben p0 jön ki az nem értékelhető...p3-tól meg automatikusan "sikítoznak" hogy jelenj meg kontrollon. A doki mondta hogy nincs eredményed?Tehát ha gáz van, én úgy tudom szólnak, azért van elérhetőséged. Régen nekem is jött levél hogy menjek be mert meg kell ismételni a vizsgálatot.
További ajánlott fórumok:
- Ismersz olyat, akinek P4 lett a citológia eredménye? Nőgyógyászati rákszűrésen.
- Nőgyógyászati rákszűrés eredménye hány nap múlva érkezik? Magánrendelőben?
- Volt valakinek p3-p4-es rákszűrési eredménye? Mik a gyógyulás esélyei?
- A rákszűrés eredménye nem értékelhető
- Rákszűrés eredménye, segítsetek kérlek!
- SZTK-ban voltam nőgyógyászati rákszűrésen, ha rossz az eredmény kiértesítenek?