Zabkását hogy készíted? Miért kell főzni? Nem elég ha forró vízzel leöntöm? (tudásbázis)
Ki hogy szokta.
Nálam az is szempont volt, hogy a fűszerpolcoknak használt polcon van hely nagyobb, kiürült kávés üvegeknek (lencse, sárgaborsó, sárga lencse, kukoricadara), a tetején van a köles, hajdina, bulgur, zabpehely és -korpa, kisebb-nagyobb flakonokban.
Jobban átlátom a készletet. No meg a falon több hely volt, mint a szekrényben. Mostanra kiegyenlítődött már. Nálam a liszt van a saját zacsijában, plusz külön dobozban. :D
☺
Nem mérem soha kanalanként. A zabpehely és a hasonlók kiürült Cappy gyümölcsleves flakonokban vannak, tudom önteni belőle.
(Ha mérnem kell, akkor a flakont mérem előtte-utána.)
Nem, nem hallottam,de köszi ☺
Sárgarépával meg nem probáltam.
Az biztos, hogy jó darabig biztosan nem éheznek meg utana.
Lehet, hogy neked van igazad. ☺
Van, hogy este csak beaztatom, tejbe, kefírbe. Berakom a hűtőbe, es reggel csak ízesítem.Egyáltalan nem főzöm.
☺ Kinek hol a mérlege... :D
Én annak idején falra erősíthető, lehajtható lapú digitális mérleget vettem, azóta se bántam meg. Nagyon kéznél van a pult felett. Ráadásul olcsó is volt.
Lemérem neked.
Olyan 4 evőkanálnyi, kissé púpozottan.
Én úgy szoktam, hogy felteszem a folyadékot forralni, beleszórom a zabpelyhet és kavargatom. Érzi az ember, mennyi lesz elég.
Az nem lehet, hogy ez a 40 perces főzés még a régi időkből származik, amikor még már technológiával dolgozták fel a zabot? Mert én meg azt olvastam, hogy a jótékony hatásai kedvéért fel kell forralni, és/vagy "savanyú közegben" enni, azaz kefir, joghurt, gyümölcs.
Én nem a nyákra vágyom belőle. Mikróm meg nincs, nem is akarok. habár szerintem nagyjából mindegy, a forralás hol történik. Szárazon kevésbé élménydús a számomra. :D
Itt a valasz. Hogy kifejtse minden jótékony hatását legalabb 40 percig kellene főzni ☺
En is csak mikroban forralom fel, majd ha elitta a levet, tejjel felöntöm, es kedvem szerint edesítem.
De jó, hogy említed! Van itthon minden hozzá, de még eddig sohasem jutott eszembe, hogy "rászokjak"!
Mindjárt forralok egy adagot, őrölt dejó-t kavarok majd bele!
...és mindenki utálta.
Én a gyorsan főtt kásámat szeretem! :D
Nem tudom pontosan, mennyit főzők a folyadékba, mert a zabpehely se mindig egyforma. Sűrűn szeretem.
Én nagy "zabos" vagyok évek óta. Nem főzöm, csak épp hogy felforralom. lehet, hogy leforrázni is lehet, de én nem várok fél órát. Addigra egyébként is kihűl.
Többféleképpen eszem. Az alap, hogy kevés vízben forralom fel, a hűtőből kivett kevés kefirrel vagy joghurttal elkeverem és úgy adom hozzá a gyümölcsöt, amit előre felaprítottam. (Az almát reszelni szoktam).
Vagy "tejbezab", ekkor vagy kókuszreszelékkel forralom a tejben a zabot, vagy megszórom fahéjas cukorral. Szinte a végtelenségig lehet variálni, van, aki aszalványokkal szereti.
A vizes-joghurtos-almásba is lehet még diót, mazsolát tenni. A tejbezabba is jó a mazsola. Ki hogy szereti.
Ha vab itthon zabkorpa, akkor egy kanálnyi megy a zabkásába, de abból önállóan nem készítek zabkását.
Egy időben sokszor készítettem zabkását reggelire. Annyi vizet tettem rá, hogy épphogy ellepje, és addig főztem, amíg a vízet nagyjából be nem szívta (pár perc talán). Ezt megcsináltam, aztán mire elkészültem, teljesen megpuhult, és ehetőre kihűlt. Majdnem ugyanaz ez így, mint ahogy te készíted, csak nekem azzal a talán 2 perccel több ideig kapott közvetlen hőt, és az egényem is tartotta a meleget amíg puhult (egy nagyon jó kis kerámia edényem volt, amit tűzre lehetett tenni).
5-10 percet számomra felesleges főzni. Gondolom, akkor kásább lesz, jobban szépesik a pehely. Tejjel meg szerintem ha 5-öt lehet is, de 10 percet aligha, mert lekozmál (bár ezt csak egyéb tapasztalatból merem következtetni).
Én aszalt gyümölcsökkel szoktam készíteni (együtt főztem, hogy átvegye az ízét), jellemzően télen, és esetleg még valami fűszerkeverékkel szórtam meg.
Sok helyen olvasom, hogy legalább 5-10 percig főzik a zabpelyhet. Miért kell főzni? Én 10 dkg zabpelyhet leöntök 4 dl forró vízzel, és kb fél óra múlva már beszívja.
Ti mivel ízesítitek?