Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vízköves üvegbe lehet adagolni az éppen készülő lekvárt? fórum

Vízköves üvegbe lehet adagolni az éppen készülő lekvárt? (tudásbázis kérdés)


1 2
jún. 24. 09:02
Az a lényeg, hogy túl vagy rajta. A lekvár biztos nagyon finom lesz.
31. pencil
jún. 24. 08:59
Én mikróba tettem a száraz, tisztára mosott üvegeket. High funkción, ami nem tudom hány Watt, 3 percig pörgettem. Kutya baja a cseresznyebefőttemnek.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Bozsu55)
jún. 24. 08:12
Ez attól függ, hogy kinél milyen a víz keménysége. A fehér por az vízkő. Nem foltokról írtam.
jún. 24. 07:39

Soha nem sterilizáltam befőzés előtt az üvegeket.

Tisztán lettek el rakva, befőzés előtt a kerti csapnál alaposan megmosva, kiöblítve, megszárítva várták hogy megtöltsem őket. Nem voltak vízkövesek. Az hogy a vízcsepp foltot hagyja az üvegen az nem vízkő.

28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Globus)
jún. 24. 01:35
Én is szárazdunsztba rakom. Nem érdekel, hogy elvileg nem kell.
27. globus (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 24. 00:36

Én azt utálom, amikor nagy lángon pöfögve köpköd, ez a sűrűre jellemző, tartalékon meg nem fő 😀 pár üveg édesítőszerest csináltam azért ma, de még várakozik egy adag.

Nem szoktam sterilizálni az üvegeket, csak megszárítom. Viszont minden esetben szárazdunsztba teszem.

jún. 24. 00:24
Köszi az érdeklődést. Végül az lett, hogy csak 2 üveg volt durván vízköves, az megmaradt üresen. A többin nem láttam, nyilván volt, de pont nem érdekelt már. Ezer bajom volt közben, valamiért nem akart felforrni a lekvár. Az agyam viszont igen. Ha meg nagyobbra vettem a tűzhelyet, akkor kezdett leégni. :O Átöntöttem másik kisebb lábosba, abban már felforrt gyorsan. Nem teljesen értem, de már mindegy is.
25. timycat (válaszként erre: 23. - Bnedora)
jún. 23. 19:59
Lehet maga a mikrohullàm nem, de olyan forró lesz tőle az üveg hogy azon nem marad meg semmi.
jún. 23. 19:59

Végül mit tettél? Gondolom, míg főtt a lekvár, eldöntötted, mi lesz az üvegekkel. Hogy sikerült a lekvár?


Évek óta nem főztem lekvárt, de én még olyat nem hallottam, hogy a kifőzött üveg száradás után vízköves lett volna. Persze ezzel nem azt mondom, hogy nem hiszem el, csak nekem furcsa.

23. bnedora (válaszként erre: 21. - Fokhagyma)
jún. 23. 19:48
Mert a mikrohullám nem alkalmas a csírátlanításra, amennyiben ez a cél.
jún. 23. 01:06
ecet segit
21. fokhagyma (válaszként erre: 19. - Bnedora)
jún. 22. 22:09
Miért gondolod, hogy a mikro nem jó? Én meg éppen azt olvastam, hogy abba kell betenni az üvegeket, és a vizet rövid ideig forralni.
20. Amaunet (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 22. 20:23
Az ecet is elpusztít sokmindent, de utána beteszed 2 fordulatra a mikróba és kész.
19. bnedora (válaszként erre: 4. - Vacsa)
jún. 22. 19:13
A mikró nem alkalmas arra. Én simán elmostam az üvegeket és tettem bele az eltenni valókat. Soha nem volt semmi bajuk.
18. timycat (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 22. 19:05

Én mikrozom az üvegeket, de előtte elmosom ecetes vízben.


Mosogatógép többször hagy nagyobb vagy hosszúkás üvegekben mosogatószert így arról leszoktam.


Nem szokott megbuggyanni semmi.

17. vacsa (válaszként erre: 10. - Anyagi)
jún. 22. 19:04
Mondtam én. Nem itt, nem most, de mondtam.
16. vacsa (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 22. 19:01
Sajnos nem.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Amaunet)
jún. 22. 18:39
De akkor oda a csírátlanításnak.
14. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 22. 18:35
Beáztatnám ecetes vízbe.
13. Panna.33 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 22. 18:25
Na ezt véletlenül tudom, a pasztőrizálás is 70 fok körül van.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Anyagi)
jún. 22. 18:07
Gondoltam erre is, de az én mosogatógépemen 70 fok a maximum. Nem forrni kell a víznek ahhoz, hogy a csírátlanítás megtörténjen?
11. Panna.33 (válaszként erre: 10. - Anyagi)
jún. 22. 18:03
Akkor én felesleges köröket szoktam futni. 🙈
10. Anyagi (válaszként erre: 3. - Panna.33)
jún. 22. 17:46
Ha van, a mosogatógép is csírátlanítja az üvegeket!
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Vacsa)
jún. 22. 17:45
Ismersz olyant, aki így csinálta?
8. vacsa (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 22. 17:34
Nagyon szívesen. Soha.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Vacsa)
jún. 22. 17:31
Köszönöm a választ. Csináltad már így?
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Panna.33)
jún. 22. 17:30
Tehát mossam el, csírátlanítsam újra, és ne várjam meg, hogy megszáradjon, mert bár valószínűleg vízköves lesz akkor is, de legalább nem látom? :D
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Anyagi)
jún. 22. 17:30
Tényleg? Köszi.
jún. 22. 17:28
Elmosnám, majd mikróban ezresen pörgetném egy percig.
jún. 22. 17:23

Na figyelj, én elmosnám őket, aztán egy tepsit tennék a tűzhelyre, aljába vizet és bele az üvegeket, aztán szép lassan elkzdeném melegíteni, míg fő a lekvár, ez a assan felforró víz ismét csíramentesíti az üvegeket. Ha kész a lekvár, belemered az üvegekbe, rátekered a tetőt és fejre állítod.

Én így szoktam, persze mindig fosok, hogy összetörik, de nem szokott. És megpenészedni sem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook