Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ultrahangon kisebb az embrió, mint ciklus szerint fórum

Ultrahangon kisebb az embrió, mint ciklus szerint (beszélgetős fórum)


26. timycat (válaszként erre: 24. - Ágio8405)
tegnapelőtt 20:18
Mai UH-ok? A sztori főszereplője még csak az oviból ballagott.
25. Csillagszem38 (válaszként erre: 20. - Timycat)
tegnapelőtt 11:06
Egyetertek
24. Ágio8405 (válaszként erre: 20. - Timycat)
tegnapelőtt 11:01
Azert a mai ultrahangok tényleg szuperek és a végén a súlyt könnyű elmérni de az elején az ilyen kis meretnél elég pontos. Nekem is uh alapján volt kiírva a szülés, de a méret stimmelt is azokkal az enyhébb tünetekkel amikre vissza gondolva be tudtam lőni a beágyazódás időszakát.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Lau_Ra)
tegnapelőtt 06:42

Koszonom es gratulalok😊

Remelem az egesz napos rosszuletek jot jelentenek, meg s beka feneke alatt levo vernyomasom, elso gyerkocnel is ezzel szenvedtem. 95/50 es 80as pulzus, bar remelem ebben a kis lehulesben picit jobb lesz.

Remelem penteken megnyugtatnak, akkor 8 het korulinek kell lennem

22. Lau_Ra (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
tegnapelőtt 01:23

Nagyon könnyű elmérni még az elején.

Most vagyok 25 hetes várandós a másodikkal és nekem egy héttel kisebbre mérték a gyereket az első ultrahangon. 6+3-ra, de 7 hetes elmúltam, pontosan tudtam mikor fogant. Ezt azóta is tartja, eszerint kaptam a kiírás dátumát is.

Kisfiamat pedig teljesen más súlyra saccolták a végén, mint amivel született.

Ne izgulj, ha fejlődik és él, akkor minden rendben lesz. ❤️

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Halacskaaaa)
jún. 30. 10:18

Azon vagyok, igyekszem nem stresszelni, plusz az egesz napos rosszulletek miatt nagyon energiam sincs. Talan csak az aggaszt, hogy nem ertem. Elso gyerkocnel annyi volt az elteres, amennyivel csuszott az ovu. Most pedig azon kivul es meg 4 nap.

Es nyilvan a jozan eszem tudja, hogyha egeszseges maradni fog, ha pedig beteg, akkor az elet intezi.

Most abban bizok, hogy jovo heten megnez meg egy orvos es ott is latunk fejlodest, akkor talab nyugodtabban tudom kivarni a nagyjaboli 10 hetes uh-t

20. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 30. 09:52

Ezt az x hét+y napos okosságot parasztvakításnak tartom, ha van egy egészségesen mozgalmas szexuális életed, értsd hetente többször is egymásra néztek.

Volt évfolyamtársamnak az orvosok nem a napot vagy a hetet, de a hónapot se tudták belőni UH alapján. Szült amikor szült, nőtt a gyerek ahogy nőtt. Nála az volt a probléma, hogy már 1 éve nem volt menzesze, mikor észrevette hogy valami furcsaság történik bent, már érezte a babát mikor orvoshoz ment. Friss házas volt így az sem volt mankó, hogy mikor szexeltek. Ahány orvos nézte, annyiféle mérés, sacc/kb kor és szülési időpont volt, elmondása szerint a legszánalmasabb az az orvos volt aki mikor már erős gömbölyű pocakja volt is azt ecsetelte igazából miért is nem lehet terhes.


Ha azt mondják minden rendben veletek akkor ne aggódj!

19. Halacskaaaa (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 30. 08:59
Senki nem mondta, hogy elmebeteg vagy, az aggódás normális, főleg, hogy nehezen jött össze a baba. Nekünk is több, mint másfél év volt, mire sikerült. De addig, amíg a doki szerint minden ok, szívdobogás is van, addig próbálj nem aggódni. Tudom, mondani könnyű, de a lényeg, hogy ez csak 4 nap eltérés, nem két hét. Hiszem, hogy minden rendben lesz továbbra is.😊
18. Halacskaaaa (válaszként erre: 13. - Anyagi)
jún. 30. 08:44
Nem azt írtam, hogy titkosak. Ha kéred, megmondják. De nem kapod meg kinyomtatva a dolgokat, hanem bent van az elektronikus rendszerben. Hozzá tudsz férni, ha akarsz, az orvos is minden probléma nélkül kinyomtatja, ha kéred. De alapból nem szokás odaadni, mikor minden rendben van. Ha valami probléma van, akkor más a helyzet. Kérlek ne forgasd ki a szavaimat.
jún. 29. 23:24
Szia. 12 hétig szokták nagyjából meg mondani. Ahány orvosnál voltam (tavaly) mindegyik más méretet mondott. Szülés előtt azt mondták hogy kisebb a kislányom és nem fejlődik. 38h~tre megszuletet 3750 súlya. Szóval ennyit a tudományrol. Nem kell agódni mert sokszor téves infókat fogsz kapni.
16. Csillagszem38 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 29. 21:46
Mi ebben a bizonytalansag?
15. Csillagszem38 (válaszként erre: 8. - Halacskaaaa)
jún. 29. 21:44

Teljesen egyetértek, számomra ez új, hogy napra pontosan meghatározzak a gyerek méreteit 😅😅😅 xdd


Nem lennék most első gyerekes kismama..anno netem se volt, hogy utánanezzek.olyan más világ volt.

14. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 29. 21:42

Hát nem tudom, én nem értem ezt a pontosságot, hogy a gyereknek akkoranak kell lennie, mint ami a nagy könyvben meg van írva 🙈 miért kéne?? Nagylanyom 22, akkoriban nem volt divat ez 🙈 csak belottek saccper. A kicsi 8 éves, akkoriban már divat volt napra pontosan meghatározni a gyerek méreteit😅😅😅 de az én dokim szerencsére régimódi.


Ha nem lett volna aZ, valszeg végig mondta volna H kisebb a gyerek , mint az átlag. 2600 grammal született.


Sztem ne aggódj!!

13. Anyagi (válaszként erre: 8. - Halacskaaaa)
jún. 29. 21:35

Azt gondolom, hogy ezek az információk nem lehetnek titkosak!

Majd később azt sem mondják meg, hogy rákos vagy, mert akkor még izgatottan halnál meg???

jún. 29. 21:28

A segítő kommenteket nagyon szépen köszönöm!

Nem kioktatast vartam, en is tudom, hogy nem tankönyv szerint fejlődnek, nem is azt varom, csak mivel 18an voltunk egyutt es utana nem tudtunk, igy eleg nagy a különbség. Nyilvan valamennyi elmeres is benne van, de meg ugy is soknak tunik.

Elso gyerkőcnel max par napos különbsegek voltak, ott nem aggodtam emiatt. Igazából ott sokkal nyugodtabb voltam.

Valószínűleg igen, a technika miatt aggódom tul en is, ahogy sokan masok is, akarva-akaratlanul egyre több negatív dolog jön szembe, ami miatt ez a helyzet aggaszt.

Ettől függetlenül bizok a piciben, remelem, hogy velünk szeretne maradni.

Pusztán kíváncsi voltam olyanokra, akik hasonló cipőben jarnak vagy jártak, hogyan alakult a helyzetuk.

Nem vagyok elmebeteg es nem bujom egesz nap a netet, csak szimplán aggódok kicsit, mert sokat vártunk a tesora.

jún. 29. 21:28
Sorstárs♥️! Április 30, utolsó menstruáció, 1x voltunk együtt (05.15), Preghello szerint 7+0 mentem dokihoz, 6+4-nek mèrte! De èlő embrió, volt szìvpulzàlàs (hangot nem adott rà)! Először kètsègbeestem, de aztàn szèpen lenyugodtam, fejlődik, "gyötör" (hello reggeli róka koma meg egèsz napos èmelygès 🤣)! Nemsokára megint megyek dokihoz, biztos nagyot nőtt :) Ne aggódj, ne aggódjunk, minden rendben van ès lesz 🤗! Ìrj rám nyugodtan, ha szeretnèl beszèlgetni 🤗 Ès nyugi ♥️
jún. 29. 18:30
Persze, nyugodj meg, nem egyedi eset.
9. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 29. 16:55
Ez a technika ördöge. Gondolj bele, az UH előtt is születtek gyerekek. Még azt sem tudtuk fiú, vagy lány lesz. Boldogan vártuk és tervezgettük vajon milyen lesz, mi születik. Ma meg agyon aggódjátok magatokat minden semmiség miatt. Nem is csoda, hogy ennyi SNI gyerek születik. Már az anyaméhben sem hagyjátok nyugodtan fejlődni szegényeket.
jún. 29. 16:50

Ezért nem jó, hogy Magyarországon minden méretet közölnek az anyukákkal. Én Belgiumban szültem mindkét gyerekem, de magyar orvosnál. Itt nem kapsz papírt minden milliméterről. Mikor ultrahangot csinálnak, a képernyőn láthatod, h mit mérnek, meg mekkora, de külön nem mondják, csak annyit, hogy a baba rendben van. Ha rákérdezel, megmondják, h mekkora, de itt az a felfogás, hogy feleslegesen nem tolnak oda ezer infót a kismamának, hogy aztán az internetet bújva otthon rágódjon, h minden rendben van-e. Eleinte mérges voltam, h itt nem közlik az adatokat, de utólag már örülök, h lehetőségem sem volt kiguglizni a dolgokat, mert csak a gyerek súlyát tudtam.

A dokim is sokszor mondta, hogy ne várjam a babától, hogy a tankönyv szerint növekedjen, mert minden ember gesztációs fejlődése más. A kisfiamat mindig egy héttel nagyobbnak mérte, pedig az ovuláció napját pontosan tudom. Egyszerűen gyorsabban nőtt a baba, mint az átlag. A kislányom meg két héttel le volt maradva. Szóval a tökéletes fejlődési ütemet egyik gyerek sem hozta, mégis itt vannak.😄 Persze megértem, hogy aggódsz, de főleg az elején, ahol tizedmilliméterekről van szó, még több napos eltérések is lehetnek. Amíg a doki azt mondja, h minden ok, szerintem nem kell aggódnod.

7. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 29. 16:25

Ha csak nem a hónapban egyszer szexeltetek, akkor nem tudhatod azt sem pontosan, hogy mikor fogant. És ahogy más is írta, nincs két egyforma gyerek sem.

Nekem egyszer volt megvastagodott méhnyálkahártyám, az egyik orvos majnem kétszer akkorának mérte, mint a másik, tehát a mérés sem ultabiztos.

Amúgy én első gyereknél jobban érteném az aggodalmad :D

6. Ágio8405 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 29. 13:29
Pedig türelmesnek kell lenned mert, biztosat senki nem tud mondani. Bizz a babádban és próbáld meg nem túl aggódni.
5. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 29. 13:21
Ne aggódj. A baba nem gép, hogy úgy fejlődjön, ahogy megírták előre. Él, erős szívhangja van, tehát minden bizonnyal egészséges. Nem lehetsz abban sem biztos, mikor fogant meg. Több nap eltérés is lehet.
4. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 29. 13:04

Igen, jártam így. 1 hét lemaradás volt a szívhang észlelésében is már, aztán később 2 hét lemaradást mértek. 20+ valamelyik héten spec. genetikai UH-n meg napra pontosan tökéleteset. Lombikom volt, pontosan tudtam a napot.

Aztán s kiírtnál 2,5 héttel korábban 48 cm és 3260 grammal született.

Szeptemberben megy suliba a kis “lemaradós”. Az egyik legmagasabb gyerek a kortársai között.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Ghost👻)
jún. 29. 12:41

Tudom, hogy van akit nem zavarna, de engem aggaszt.

Elso gyerkocnel eszembe sem jutottak ilyen gondolatok, hogy barmi gond lehet, most a masodiknal tele vagyok kerdesekkel.

Nyilvan orulok neki, hogy élő terhesseg csak megőrjit a bizonytalansag. Biztos vannak rajtam kivul is még akik ezt aterzik vagy ateltek

2. Ghost👻 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 29. 12:29

Mièrt fontos ez?

Èl,fejlődik.

Ez a lènyeg ès nem a 4 nap.

jún. 29. 12:27

Bocsanat a névtelensegert, még nem publikus a varandossagom es vannak itt ismerősok.


Ciklus szerint ma lennek 8+3

Utolso menstruáció 05.01.

05.18an tudtunk csak egyutt lenni, lh-val kovettem a cikluat, igy az ovu 20an volt, a ciklus 20.napjan.

Nagyjabol igy beloheto, hogy mikor foganhatott.

Viszont a heten voltam orvosnál es csak 6+5nek merte, amikor mar 7+3nak kellett volna lennie ovulacio napjahoz képest is (menstruáció alapjan meg 8+1)

Jelenleg 0,85mm embrio, szabalyos petezsak, szivpulzalas, szivveres nagyon szépen hallatszik.

Bar mondta, hogy ilyen kis korban konnyu elmerni, szoval lehet nagyobb is, csak zavar hogy az ovulációs időponttol is meg 4 nappal kisebb


Járt igy valaki, hogy kisebbnek mérték, de még is jo vege lett?


Köszönöm ha írtok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook