Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés utáni kar és kézfájdom. Másnak is volt? fórum

Szülés utáni kar és kézfájdom. Másnak is volt? (beszélgetős fórum)

8. Vikyci (válaszként erre: 7. - Csillagszem38)
júl. 28. 12:53
Az elsővel 16 kilót, a másodikkal 4,5 kilót. Szóval ez se magyarázza. A doki akkor azt mondta, hormonok műve.
7. Csillagszem38 (válaszként erre: 5. - Vikyci)
júl. 28. 08:33
Nagy sulyfelesleget szedtel fel?
júl. 27. 21:40
A terhességgel járó kémiai változások okozhatják, melyek hatására az ízületek meglazulnak, mert itt jön képbe a relaxin nevezetű hormon, ami főleg várandósság alatt termelődik, de a szülés után még hónapokig kitart. A relaxin lazítja az izmokat és az ízületeket a könnyebb tágulás érdekében, így nagyobb az esélye az ízületi panaszoknak és a sérüléseknek. Egy darabig fő az óvatosság!
júl. 27. 21:15
Nekem a térdeim durrantak be mindkét gyerek születése után, azóta is sokszor kattog-belereccsen, fáj, guggolni nem nagyon tudok.
júl. 27. 09:53

Eloszor picit a gyulladas csokkentesere fokuszalnek kremekkel es gyogyszerekkel, utana elkezdenek gerinctornazni.

De ne itt kerdezd, hanem inkabb porckorongserv ilyesmi csoportokban.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
júl. 27. 08:24
Köszi a tippeket, a nyaki gerincem, mert terhesség előtt, jópár évvel is meglett állapítva hogy nincs a legjobb állapotban. (Meszesedést,kiegyenesedés.)Lehet akkor elmegyek egy ortopédushoz biztos ami biztos alapon.
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 27. 08:09

Nekem a derekam ment tönkre a terhesség+szüléstől, így szülés után hetekig nem tudtam kiegyenesedni és nagyon fájtak lábaim. Porckorong sérvem lett. Évekbe telt mire rendbe jöttem.


És nem tudom miért, arra gondoltam, hogy az ilyen simán kialakulhat nyaki részen is, amitől a kar fáj.


De simán lehet, hogy egy kis mozgásra lenne szükséged, hogy az izomerősítéssel elmúljanak ezek a fájdalmak. Terhesség alatt teljesen átalakul az izomzat, valahogy vissza kellene alakítani...

júl. 27. 08:03

Három hónapos a babám, 6 kg + már, nem gondolom, hogy extrém sokat lenne kézben, mégis a minden napi teendőktől ahogy emelem, ahogy ringatom, totál bedurrantak a karjaim. A jobb kezem még el van, de a bal, fáj, alig bírok vele fogni, tropa.


Más is járt már így?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook