Szocpol igénylés (beszélgetés)
Ha valóban ezzel foglalkozol/foglalkoztál nem szívesen kerülnék hozzád, mert a jóindulat, együttérzés, a jó/jobbik feltételezése nem az erősséged...:-(
Nem mindenki azért szül (több) gyereket, mert az állam támogatja...
A túl támogatás alatt azt érted hogy sok a 25700 ft gyes vagy a 12500 ft/gyerek családipótlék ?Az hogy más államokban az anyák nem maradnak tovább otthon ,az annak is köszönhető hogy van munkahely,megoldott a részmunkaidő ,az otthonról végezhető munka ,vagy a családbarát munkahely ahová esetleg elviheti a babát is magával mert a munkahelyi bölcsiben eltudja helyezni.A magyarországi helyzet katasztrófális ,a még meg nem született gyermeket kell beíratni bölcsibe hogy legyen helye ha az anyuka vissza megy dolgozni!Az ovódákban annyi a gyerek hogy kb 30 négyzetméteren osztozik 25-30 fő.A munkáltatók nem szívesen veszik vissza a kisgyermekes anyukákat ,mert mi lesz ha beteg lesz a gyerek !A munkaidő beosztásnál magasról tesznek rá hogy az a szerencsétlen anya oda ér-e időben a bölcsibe ,oviba a gyerekért !Az iskolákban ha nem mész a gyerekért legkésőbb 3/4 4-re akkor utána már csak a takaritónőre van bizva a gyereked!Ha ezeket az állam (mert az ő feladatuk )megoldja ,akkor sokkal kevesebb család szorulna
támogatásra.A szocpolnál pedig átvilágítanám a családok anyagi helyzetét hogy valóban rászorul-e!Mert aki az első lakását veszi ,és még hitelt is vesz fel rá az nem jó dolgában teszi .Már más fórumon kibeszéltük hogy kik azok akik leginkább élősködnek az országon ,de az asztalra nem tesznek le semmit !Erre is az államnak kellene megoldást találni!
Magyarország túl támogatja a családokat az anyagi helyzetéhez képest. Nem azt modntam, hoyg sehol nics ilyen. Ausztriában avn és pár északi államban,d e a legtöbb helyen 3-6 hónap max amit az anya támogatottan otthon maradhat, nem szórják a pénzt szocpolra és emiatt nem szálltak el teljesen az új ingatlanok árai.
Az, hogy a csp kinek járna egy bonyolultabb képlet, sok mindent figyelmbe kell venni hozzá.
Az önkormányzati támogatásoknál nem is az étkeztetésivel van a baj vagy a tankönyvekkel, hanek ami kézpénzben osztogatnak orbaszájba.
Mert még midnig van egy csomó olyan pénz ami nem normális.pl az alanyi jogon jár csp, azt is meg kéne szüntetni és csak rászurolóknak adni. A gyes-t egy az egyben megszüntetni és csak a GYED-et meghagyni és esetleg emelni az összegét..
És ezek csak a ygerekekkel kapcsolatos kiadásai az államnak. POntosan tudom miről beszélek mivel ezzel foglalkoztam.
Emelett ott vannak még a mindenféle önkörmányzati támogatások. Az embert ezen intézkedések nem arra ösztöznik amire kéne, hogy saját magáról és a gyerekéről neki kell gondoskodni és felelősen vállaljon gyereket hanem arra, hogy had jöjjön a gyerek az állam majd úgy is segít. Tudom, hogy sokan nem élnek ezzel vissza, nyilván te sem, de rengetegen igen.
A szocpolt pl csak újlakásra adták, viszont azoknak úgy elszállt az áruk, hogy ha szocpolt vett fel avalki azért, mert nehogy már ott hagyja ezt a pénzt (tudod hányaz ezért vették meg a drága újépítésű lakást) hogy amellé embertelen mennyiségű hitelt vett fel és msot a saját hibájából fogja azt elveszíteni, mert felment az árfolyam.
A bővítésre adott szocpolnak is komyol előírásai volt, ráadásul ha már valakinek van egy ingatlana azt már végképp nem kéne támogatni. Lehet, hoyg ez fáj azoknak akik nem kaptak, de attól ez még nagyon sokba kerül az államnak.
Ebbe ne legyél biztos. És attól, hoyg korrupció van ami tény, ez még nem lesz jó.
Az államnak nem dolga házat adni az embereknek így is annyi támogatás van ebben az országban hogy borzalom és ez csak egyre rosszab lesz. Nem véletlenül emelik az adókat (igaz csak bujtatottan).
Sok sok milliárd ment el erre feleslegesen.
De mindegy most már szerencsére vége.
Tud esetleg valaki valamilyen jogszabályt szocpollal kapcsolatosan? Esetleg van valakinek tapasztalata?
A helyzet hogy 2 gyerekünk van, most jön a harmadik. Kérdés: lehet-e szocpolt felvenni meglévő ház ( tulajdon) bővítésére? ( egyik gyereknél sem vettem fel szocpolt)
Válaszokat előre is köszönöm.
(mivel semmit nem tudok róla, ha esetleg van aki kihasználta ezt a lehetőséget, kérem írja meg tapasztalatát)
Szia!
Ez egy előző évi cikk, de elég jól összefoglal.
Nekünk azt javasolták több helyen (nagycsaládosok, de még a bankban is), hogy várjunk ha lehet kb. fél-egy évet...
Üdv
Van még szocpol??????
én azt hittem már nincs kb egy éve.
Hali sziasztok!
Idén fog szülni a feleségem 2010 ben 1 gyerköc már van arra megkaptuk a szocpolt 3éve idén kapok a 2 gyerek után? Aki tudja az kérem irjon
kistvan81kukaccitromailra
Sziasztok!
Tudja valaki véletlenül, hogy ha beadom a fellebbezésem a MÁK-hoz, az mit néz, hol ellenőriz le engem? (földhivatal, adott település építésügynél, apeh) Vagy összetettebb a dolog? Köszönettel: Tóth Flórián
Sziasztok!
A banktól, ahol 2006-ban felvettem a hitelt új lakásvásárlásra megkaptam az írásbeli állásfoglalást a 2009.07.01-től érvényes változtatások miatt.
Szerencsére az utólagos szocpolt jóvá fogják írni, ha a minden feltételnek (szobaszám, van még hitel, stb...) megfelelünk. Sőőt ha mondjuk 4 év múlva szeretnénk a 2. gyerkőcöt, akkor utána is jóvá fogják írni - természetesen a 2006-ban érvnyben lévő szocpol összegekkel (900e és 1500e).
Üdv, Tapsi
Tisztelt Ügyfelünk!
A Magyar Államkincstár Központi Ügyfélszolgálati Osztályára elektronikus úton érkezett lakáscélú állami támogatással kapcsolatos levelét megkaptuk, arra a következő választ adjuk:
A lakáscélú állami támogatásokról szóló 12/2001. (I. 31.) Korm. rendelet alapján nyújtható közvetlen, illetve kamattámogatásokat a Magyar Állam hitelintézetek útján folyósítja. Az igénylés a hitelintézeteken keresztül történik.
Amennyiben a támogatás iránti igénylést a hitelintézet elutasítja, az igénylő a Magyar Államkincstártól kérelmezheti a lakástámogatási feltételeknek való megfelelés hatósági megállapítását. A kérelmet illetően a Magyar Államkincstár lakóhely szerint illetékes regionális igazgatósága hoz határozatot, mint elsőfokú közigazgatási hatóság, fellebbezés esetén az ügyet a Kincstár Központja bírálja el. A kérelmet a hitelintézet írásbeli elutasításának kézhezvételét követő 15 napon belül kell benyújtani, amelyhez csatolni szükséges a hitelintézet által kiadott írásbeli elutasító határozatot. Az eljárás lefolytatására vonatkozó határidő 30 nap, ami hiánypótlás esetén annak időigényével növekszik. A Kincstár az eljárás során csak az állami támogatás jogosultságát vizsgálja, egyéb hitelfeltételeket nem. Méltányossági jogköre nincs, és a határozatban a hitelintézetek hitelezési tevékenységét nem korlátozhatja. Ha a Kincstár jogerős határozatban megállapítja, hogy az igénylő a kérelem hitelintézethez történő benyújtásakor a módosított 12/2001. (I. 31.) Kormányrendelet szerinti feltételnek megfelelt, akkor a hitelintézet a feltételek fennállásának hiányára hivatkozással a támogatási szerződés megkötését (a támogatás folyósítását) nem tagadhatja meg, még akkor sem, ha a lakáscél időközben megvalósult.
Az eljárás illetékköteles. Az illetéket a kérelmező a kérelemre ragasztott illetékbélyeg formájában köteles leróni az eljárás megindításával egyidejűleg. Ha az ügyfél egy beadványban többféle lakáscélú állami támogatás iránt terjesztett elő kérelmet, az illetéket csak egyszer kell megfizetnie. Az elsőfokú eljárási illetéke 2200 forint.
A lakáscélú állami támogatásokról szóló 12/2001. (I. 31.) Korm. rendeletet legutóbb a 125/2009. (VI.15.) Korm. rendelet módosította. A módosító rendelet 2009. július 1-jén lép hatályba.
A 2009. július 1-je előtt megkötött lakásépítési kedvezményre, megelőlegezett kedvezményre (megelőlegező kölcsön), fiatalok otthonteremtési támogatására, kiegészítő kamattámogatású illetve jelzáloglevél kamattámogatású kölcsönökre vonatkozó szerződések alapján nyújthatóak, folyósíthatóak az állami lakástámogatások 2009. július 1-je után is.
2009. július 1-je után az utóbb született gyermekek utáni lakásépítési kedvezményt akkor lehet igénybe venni, ha az adósok akkor kötöttek új lakás építésére, vagy új lakás vásárlására kölcsönszerződést, vagy nyújtottak be kölcsönkérelmet, amelynek megkötése idejében a 12/2001. (I. 31.) Korm. rendelet tartalmazta a kölcsönszerződést követően született gyermek utáni kedvezmény igénybevételi lehetőségét.
Jelen tájékoztatásunk az Ön által megadott információk alapján történt.
Felmerülő kérdéseit a Magyar Államkincstár telefonos ügyfélszolgálatán, az (1)-452-2910, (20)-881-9535, (30)-344-0045, (70)-460-9005 számokon is felteheti munkatársainknak, valamint tájékozódhat a www.allamkincstar.gov.hu című honlapunkon.
Üdvözlettel:
Központi Ügyfélszolgálati Osztály
Szia, nekem is s.o.s kellene az állásfoglalás, legyélszíves küldd el a vna kukac keszthelynet.hu ra
reggel megyek bankba, és lehet hogy útközben szülök is :) mindennapos kismamiként :)
Köszönöm!!!!!
Andrea