Szerintetek 30 felett melyik hasznosab?Jogi vagy a közgazdasági végzettség?Melyikkel könyebb érvényesülni? (tudásbázis kérdés)
Le a kalappal hogy két sulit csinálsz gyesen! Én is terveztem, de örülök, hogy aztán nem vállaltam be. Én munkajogot tanulnék, ha lenne hozzá pénzem, és egy csomó időm, mert szerintem a jogi pályán még talán ez a részterület, amivel igazán érdemes foglalkozni.
Sokat gondolkozom, hogy ha majd a fiam továbbtanulni akar akkor majd mit tanácsoljak majd neki - persze ez sem mostanában lesz:), de nem biztos hogy egyetemet vagy a főiskolát javasolom majd, rettenetesen nehéz elhelyezkedni diplomával, sokkal kelendőbb egy technikusi végzettség, vagy egy műszaki.
gondolom a másiknál:)
mennyibe kerül most a suli,mondjuk egy félév,és melykre jársz?mármint mmelyk egyetemre jogra?
A helyesírás is fontos.
k ö n n y e b b
Mélyen egyetértek a hozzászólásoddal. :)
Én ha tehetném, életem végéig is tanulnék, hátha végre rájönnék, h mi is érdekel igazán. Lehet, h tényleg minden érdekel? :) Emlékszem, már általánosban se tudták eldönteni, h inkább reál v humán beállítottságú vagyok-e és még a mai napig sem tudom. Sokat töprengtem, h matek-fizika szakos tanárnak v filozófia szakos tanárnak jelentkezzek-e inkább, de végül a filó maradt. Viszont emellett a közgáz az reál volt. Most viszont ég bennem a vágy a matek-fizka iránt és a pszichológia iránt (mivel pedagógián belül belekóstolhattunk) és a turizmus-idegenforgalom iránt és még sokminden más iránt:)
Nekem egyrészt nem furcsa, ha valaki ennyire határozatlan, hogy mit tanuljon, mert én sem tudtam hogy "mi szeretnék lenni" (haha, még ma sem tudom:)).
De annyi bizonyos, hogy az ember azon a területen tud érvényesülni, ami érdekli. Függetlenül attól, hogy milyen papírjai vannak. (persze bizonyos munkák végzéséhez szükség van egy adott végzettségre, de ha az embert valamelyik terület érdekli, akkor előbb-utóbb úgyis megszerzi, mert érdekli a téma:))
Viszont ha valami nem érdekel, végezhetsz a legelitebb iskolákban is, igazán sikeres nem leszel (meg boldog sem).
Amúgy ez a két szakma ami itt felvetődött teljesen jó példa. Mind jogászból, mind közgazdászból Dunát lehetne rekeszteni. Mégis van aki sztárügyvéd, vagy bankigazgató lesz, míg mások életük végéig monoton adminisztratív munkát végeznek.
Egyikkel sem egyszerű a mai világban elhelyezkedni, de gondolom ezt te magad is tudod, mivel ezeket tanulod, biztos utánajártál a dolognak... Én is olyat tanultam, amivel nagyon nehéz elhelyezkedni, így most külföldön élek, itt könnyebb munkát találni és a magyar végzettséget mindenhol jó szemmel nézik, mert magasabb szinvonalú a többinél...
Munkunkakeresés szempontjából szerintem egyik sem hasznosabb. Közgázt én is tanultam, jogot csak részleteiben. Ezen kívül filozófia szakos gimnáziumi tanár és egyetemi tanársegéd vagyok.
További ajánlott fórumok:
- Párkapcsolatnál számít, hogy nem azonos végzettségűek a felek?
- Mennyire számít a végzettség, ha valaki bekerül egy ilyen családba?
- Azért nem akarja folytatni velem a kapcsolatot a párom, mert én doktor vagyok (jogász), és neki csak középfokú végzettsége van
- Introvertáltak érvényesülhetnek ebben a világban?
- Kinek mi a végzettsége vagy mi lesz?
- Mi a végzettséged? Szakmádban dolgozol? Ha nem, miért?