Milyen szépirodalmi könyveket érdemes olvasni? (tudásbázis kérdés)
Ljudmila Ulickaja. Tőle is olvastam pár könyvet. Szerettem olvasni. Tisztelet érte, hogy megszólalt, és kívánom, hogy a pokol minden orosz és nem orosz Ember életéből távozzon. Aki ír, írhasson meg békében, szabadon, az olvasó pedig élvezhesse az olvasást békében, szabadon.
Ezt a könyvet biztos érdemes volt olvasni:) talán a selejtezéstől is így menekült meg egy időre.
Másrészt nekem mindig kiszámlázzák az 1-2 hetes késedelmi díjat is.
Itt darálnak, amott égetnek. Fő az "önazonosság".
Köszönöm 😊
Van néhány régi könyv, amit nem tudok megunni, és legtöbbször ezeket olvasom. Ilyen pl. Markus Zusak-tól Az üzenet. A napokban megint elővettem. Nem tudok betelni vele...😁 Az összes címet nem sorolom fel, de a minap azon tűnődtem, hogy menny I sok könyvet olvastam már, és ahhoz képest milyen kevesen vannak azok, amelyek évek múltán is fontosak.
Ingyen letölthető, keress rá.
Nekem papíromn is megvan, de nagyon nem szeretem azt a betűtípust olvasni, fáraszt. (A Romániában kiadott, illetve kettős kiadású könyvek jellegzetes betűtípusa.
Én még gimnazistaként olvastam és tetszett a körülötte kavart rejtély is, ai persze idővel feloldódott.
Igazad van, a mi világunk nem lehet a Korongvilág, mert annál sokkal idiótább. Erőszakosabb. Mocskosabb.
Amúgy azért gondoltam, mert a szerző egyértelműen a "mi" világunkról koppintotta.
Miért vagy olyan biztos benne, hogy "mindannyiunk" Korongvilága, amiről beszélsz?
Én most olvasom először a nevet és a sztori elejét, mert az ilyeneket összefoglalóban sem olvasom.
A témában viszont megjelent egy reakció is egy könyvkiadótól, az ELTE jegyzetbolt oldalán megtalálható.
A témánál maradva, éppen ma merengtem el azon, hogy újra kellene olvbasion az Előttem az élet-et. Mindenkinek nem ajánlanám, mert sokan vagyunk sokfélék, de én szeretem ezt a könyvet és most pont hozzávaló hangulatom van.
"A jogszabály kitér az üzletek elhelyezkedésére is. Azt írják, hogy nevelési-oktatási, gyermek- és ifjúságvédelmi intézmény, valamint templom és vallásgyakorlásra rendelt más hely bármelyik bejáratától számított 200 méteres távolságon belül születési nemnek megfelelő önazonosságtól való eltérést, a nem megváltoztatását, a szexualitást öncélúan ábrázoló, valamint a homoszexualitást megjelenítő, illetve népszerűsítő termék nem forgalmazható."
Na most eszembe jutott egyik kedvenc íróm, Sir Pratchett (és mindannyiunk Korongvilágának) több szereplője is...ugye ott a Könyvtáros, aki embernek született de vmi téves varázslat következtében orangutánként élte tovább életét, kiváló könyvtárosként, és valahogy nem akart "visszaváltozni". Aztán Angua őrmester, a csinos lány, aki havonta egyszer farkasemberré változik, de kedvesét, a rendkívül rokonszenves Karott kapitányt ez nem igazán zavarja. Apropó Karott, hát ő sem felel meg törvényünknek, ugyanis emberek, méghozzá királyok sarja, de mivel törpék nevelték fel, ő maga a 2 méteres magasságával együtt is, igenis, TÖRPÉNEK vallja magát. Most még jobban szívembe zártam Pratchett Mestert, az idióta világunkról alkotott görbe tükrét. És hát olvassák csak a gyerekek, fiatalok és vének, mert biztos vagyok benne, hogy ezen könyvek olvasása és megértése képes egy picit jobbá tenni az olvasót és ezáltal a világot is. Ha mást nem tehetünk, legalább röhögjünk egy nagyot az emberi hülyeségen.
Eléggé meglepődtem, mikor olvastam.
Ki hitte volna...hát ez van.
"Ezen az éjszakán mondta el Sókratés, hogy mi a szépség és mi a szerelem...Érezzük, ez az éjszaka az emberiség egyik legnagyobb éjszakája volt."
Szerb Antal: A világirodalom története
(Platón Lakoma c. művéről)
Ismét csak költői kérdés, de mivel eltelt egy picike idő, kíváncsi vagyok, vajon könyvesboltokra, könyvtárakra kiteszik a 18+ karikát? Esetleg bejáratnál személyit ellenőrzik? Mivelhogy hát ezek veszélyes helyek, sok bennük az "öncélú" tartalom.
Még mindig nem bírom túltenni magam azon sem, hogy két nevezetes magyar alkotó, úgymint Bayer Zs. és L.Simon L. utóbbi József Attila díjas (!) költő művei folyton fennakadnak a trágárság szűrőn, holott alkotásaik közkincsnek számítanak. Remélem hamarosan megoldják, és szabadon idézhetőek lesznek nagyjainak művei.
Egy picike idő múlva 18 év alattiaknak tilos lesz olvasni új Fredrik Backman könyveit. Lehet hogy nem a világ legszuperebb írója, de emberségre, megértésre, elfogadásra tanít. Néha könnyezve mosolyogtat, néha nevettet, és néha fejbe vág, hogy tényleg sírni kell. Ha lenne tizenéves gyerekem, magától értetődő módon adnám a kezébe.
Felsorolni lehetetlen a szépirodalmi művek címeit, amelyek ily módon "indexre" kerülnek. Ide kellene sorolni Shakespeare szonettjeit, mert egy férfihoz írta azokat. Tiltandó a teljes görög mitológia. Továbbá Platón Lakoma c. műve, ami hát....Nem, nem lehet sorolni. Nem lehet belenyugodni. A szülőkön nagyon sok múlik, hogy ilyen helyzetben képesek-e szabad gondolkodású, nyitott, toleráns és nem szolgalelkű fiatalokat nevelni a gyerekekből. Soha nem gondoltam volna, hogy ilyet megérek. De ebben, hogy ide jutottunk én és a korosztályom minden tagja hibás. A mi felelősségünk is, és szégyellem magam a fiatalok előtt és mindazok miatt amik velük történnek.
E web-oldalon sok, olvasást szerető tag van.
Megnézheted a kedvenc könyveiket.
Minden írónak megtalálható az életrajza, továbbá a regényeik tartalma, vélemények, idézetek.
A tagoknak vannak listáik az olvasott és várólistás könyvekről.
Regisztrálni is érdemes. :)
ITT: [link]
További ajánlott fórumok:
- Milyen könyveket olvastok?
- Akik egyetemre járnak, milyen módszerrel tanuljátok meg a 200-300 oldalas könyveket?
- Ti milyen gyereknevelési könyveket olvastatok?
- Milyen könyveket szerettek? Miket szoktatok olvasni?
- Milyen könyveket érdemes elolvasni a dackorszak kezeléséről?
- Milyen könyveket ajánlanátok egy elsős gyereknek, aki most tanul olvasni?