Önkormányzati lakás bérleti jog - Érdemes (beszélgetés)
sziasztok
tudja e valaki hogy a xv. kerületben önkormányzati bérlakást lehet e cserélni öröklakásra ha határozott idejű szerződésem van
sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Önkormányzati bérlakáshoz szeretnénk jutni 5 kiskorú gyermekkel, biztos jövedelemmel, jelenleg albérletben lakunk. belváros érdekelne minket a munka, iskola, óvoda miatt, V, VI, VII, VIII, IX. kerületek. Szocpolt sajnos még mindig nem lehet igényelni. Ha valakinek lenne ötlete, kérem írjon nekem. Előre is köszönöm.
"Tisztán" nem adható bérbe önkormányzati lakás. Ha igen, akkor is ugyanannyit kérnek érte, mint bármelyik másikért. Teljesen mindegy, hogy milyet bérelnek.
Ha az önkormányzattól akarnak, az meg lehetetlen, mert nem pesti lakosok:((
Helló!
Egy tanítványom családja szeretne önkormányzati lakást bérelni. Borsodból származnak, Pesten laknak albérletbe 6 éve. Mit kell tenniük? Hova kell menniük?
Nagyon szép [link]
Acsán lévő családi házunkat akarjuk elcserélni - értékegyeztetéssel - önkormányzatira . Max. első emeletig jöhet számításba. Nyugdíjasok vagyunk picike előkertet még bevállalunk, de többet nem nem.:-(( Azért, mert nyugdíjasok vagyunk, mégy igényesek is:-)))
Bocsáss meg, most olvastam az üzeneted.
Vegyük fel a kapcsolatot. Nem igazán sokat léptünk azóta. Már a kertben megcsináltunk szinte mindent, de azt tudjuk, hogy muszáj lesz cserélni. Nem bírjuk fizikailag!
ezen az oldalon:
Knauszné Nagy Magdolna
lakásügyi ügyintéző
knausz.magdolna@erzsebetvaros.hu
bérlőkihelyezési ügyek, minőségi lakáscsere ügyek, életjáradéki szerződések előkészítése, vagyonkataszteri adatszolgáltatás
462-3297
Sziasztok!
Arról érdeklődnék, hogy milyen kilátásaink lehetnek a következő helyzetben:
A VII. kerületben lakott a nagymamám egy önkormányzati lakásban (nem szükséglakás, hanem önkorm.-i bérlakás).
Amikor meghalt, Anyukám megkapta a bérleti jogviszony folytonosságot. Sajnos a ház is és a lakás is nagyon rossz állapotú, szinte lehetetlen benne lakni, mert a wc az udvaron van, fürdőszoba nincs (vagyis komfort nélküli lakás), vizesek a falak, széntüzeléssel lehet fűteni. Megvenni nem lehetett volna, mert vagy 20 éve bontásra ítélték, de aztén sosem valósult meg.
Most azon gondolkodik anyukám, hogy egy családtaghoz költözik, és akkor visszaadná a lakást az önkormányzatnak.
Ilyen esetben fizet vissza valamennyi pénzt az önkormányzat? Én hallottam lelépési díjról, de hogy ez igaz-e vagy sem, nem tudom. Ha igaz, milyen nagyságrendről lehet szó?
És az önkormányzatnál hová kell fordulni?
Előre is köszönöm mindenkinek a választ! :)
Üdvözlöm, Zoria!
Sikerült megoldást találni? Zaglóban van a lakásunk, esetleg felvehetnénk egymással a kapcsolatot?
- valamiért nem enged privát üzenetet küldeni :( -
Caxayc
Vagy az M5-öshöz, vagy az M3-hoz legyen közel... vagy ezek "közös" pontjához, az M0-hoz.
gyeremekeinknek akarunk elérhetőek maradni.
Kedves Zoria!
Érdeklődni szeretnénk, hogy Budapesten belül milyen környékre gondoltak, ahol önkormányzati lakás bérleti jogáért elcserélnék a saját tulajdonú lakásukat?
Küldtünk privát üzenetet is!
Üdvözlettel:
D.Gábor
Mi most akarjuk önkormányzati /pesti/lakásra cserélni a saját tulajdonú családi házunkat. Utánaérdeklődtem.
Nem járnánk rosszabbul. Igaz, nem is szerepel terveink között, hogy a gyerekeink majdani öröksége legyen a legfontosabb.
Mi építkeztünk, kicsit túlépítettük magunkat (100 m2-es csodaszép helyen.) Megvalósítottuk az álmunkat, de most beláttuk - nyugdíjasok vagyunk -, hogy mi megyünk a gyerekekhez és nem ők hozzánk:-(( Megértjük őket. Így feladjuk a szépen általunk parkosított családi házat (Bp-től 47 km-re) és önkormányzatiba akarunk menni.
Nem olvastam el, hogy a többiek mit írtak idáig a fórumon, de mi nagyon rosszul jártunk az önkormányzati lakással. Mi a nagymama bérleti jogát folytattuk, s most nagyon felemelték a bérleti díjat, 70%-al. Most 43000 Ft/hó, egy vidéki városban egy 100 nm-es belvárosi lakás. Csak folyik ki a pénz a semmire, valószínű, hogy elcserélni sem tudjuk jó áron , s ha az önkormányzatnak visszaadnánk egymillió forintot sem kapnánk érte.
Az önkormányzat úgy emelheti a bérleti díjat, ahogy akarja.
Akkor éri meg, ha kilátásban van, hogy az önkormányzat eladja a lakóknak a bérlakásokat, mert ők kedvezményesen juthatnak hozza.
Egyébként van szociális alapú bérlakás, van költség elvű, s van egy harmadik kategória is, mindegyikre más jogszabály vonatkozik.
Engem egyébként az érdekelne, hogy milyen alapon lehet igényelni az önkormányzati lakásokat. Nekem nagyon furcsa, hogy a bérleti jogot csak cserélni lehet másik bérleti jogára vagy tulajdonjogára. Képzeljük el, hogy egy családnak nincs már szüksége az önkormányzati lakására, mert félretettek, és emellett hitelre fanyalodva sajátot akarnak venni. Fel lehet egyáltalán mondani az önkormányzati bérletét? Vagy csak akkor, ha van kivel cserélni? Node ki lenne bolond egy saját lakást nem sajátra cserélni velük?
Én idén májusban fogok diplomázni, csak szeptembertől lesz állandó, igazi jövedelmem, a párom szakács, egyszerűen képtelenség olyan helyet találni, amit értelmesen megfizetnek és bejelentik. Nem akarják bejelenteni... Most a szüleimnél lakunk, az albérlet szinte teljesen értelmetlen, pont elmenne minden pénzünk rá havonta, abból nem lehet tovább lépni. Venni hitelből egy lukat tudnánk, amit mire kifizetnénk, gyerekekkel már rég nem férnénk el benne. Node még nem végeztem, nincs állásom (tanári diplomám lesz), milyen alapon jelentkezhetnénk lakás igénylésére, semmit nem tudunk felajánlani, főleg igazolható jövedelmet nem. A szükséglakások pedig azt hiszem, megint csak azok a bizonyos lukak...
További ajánlott fórumok:
- Mi a menete annak, hogy Önkormányzati lakáshoz jussak?
- Tudna segíteni valaki, hogy mi szükséges egy önkormányzati lakás megigényléséhez?
- Tudja valaki hogy és hol lehet önkormányzati lakást igényelni?
- Hogy kell önkormányzati lakást igényelni?Mik a feltételei?Bérlés érdekel.
- Mit jelent pontosan: önkormányzati lakás bérleti joga eladó?
- Lehetséges olyan önkormányzati lakáscserét lebonyolítani, ahol a másik félnek közüzemi tartozása van?