Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Önkéntes pszichiáterek, pszichológusok. fórum

Önkéntes pszichiáterek, pszichológusok. (beszélgetős fórum)


1 2 3
70. michelle.r (válaszként erre: 68. - Enissa)
szept. 9. 11:26
Ilyenkor gondolom, hasad a tudat. Az élet nagy tréfamester, és jó memóriával rendelkező igazságosztó.
69. Enikő1 (válaszként erre: 1. - Enissa)
szept. 9. 10:43
Szerintem is felelőtlenség lebeszélni az orvos által felírt gyógyszereiről. Biztos nem véletlenül kapja . Én is szedek pszichiátriai gyógyszereket ,és sosem jó ,ha elkezdek vele variálni pl. kihagyni vagy csökkenteni stb. Utána napokig nem érzem jól magam , mire visszaáll.
68. Enissa (válaszként erre: 67. - Enissa)
szept. 6. 16:20
És a másik fele, ha van fia a jó tanácsot adónak, ő mit szólna, a menye kidobná a fiát. Az éremnek 2 oldala van. A történetnek is mindig egyik felét ismerjük.
67. Enissa (válaszként erre: 62. - Michelle.r)
szept. 6. 16:14
Ezen mindig csodálkozom én is, mennyi ilyen tanács van, nem hiszem, hogy az életben ez olyan bevett lenne, hogy csomagolj, takarodj....főleg ritka, hogy a nő a tulajdonos egyszemélyben.
66. PöttyösPanka (válaszként erre: 64. - Enissa)
szept. 6. 11:53
Tekintve, hogy a gyerekeknek sokkal érzékenyebb az idegrendszere, és már egészen kicsi koruktól kezdve kitesszük őket az idegrendszert terhelő hatásoknak (pl. villózó képek), én ezen nem csodálkozom.
65. PöttyösPanka (válaszként erre: 62. - Michelle.r)
szept. 6. 11:26
Dehogy élnek úgy. Egyrészt tanácsot adni könnyű. Kimondani sokkal könnyebb, mint megtenni. Másrészt mindenkinek van saját maga felé egyfajta vaksága. Hiába él ugyanúgy, mint az, akinek a tanácsot adja, nem is fogja fel, hogy ő épp ugyanabban a cipőben jár. Valamint hajlamosak vagyunk a saját döntéseinket ideologizálni. Egyszerűen megmagyarázzuk magunknak, hogy nálunk azért volt más a helyzet. Meg én azért vagyok sokkal nehezebb helyzetben. Én nem tehetem meg, mert... Az sem elhanyagolható, hogy amíg másoknak az életével vagyunk elfoglalva, addig sem kell szembenéznünk a sajátunkkal.
64. Enissa (válaszként erre: 60. - PöttyösPanka)
szept. 6. 10:35

De már 5-6 éveseknél is van ez a dolog.

Nem tudják elvinni őket moziba, színházba, mert pánikolnak.

63. michelle.r (válaszként erre: 42. - Enissa)
szept. 6. 09:52

Igen, ez is így van. Az emberek nagyon sokszor nem az elhangzottakra reagálnak, hanem arra, hogy kimondja. Vicces.


Az emberek olyan könnyen dobálóznak mindenféle jelzőkkel, ha nem értenek egyet valamivel.

62. michelle.r (válaszként erre: 48. - PöttyösPanka)
szept. 6. 09:28

Néha csak pillázok, hogy emberek tényleg úgy élnek, ahogy tanácsolják másnak?

A kedvencem, hogy rúgd ki a francba, nem érdemel meg. Két-három mondatból ez tényleg leszűrhető. 🙃


Na meg ez tényleg olyan egyszerű. A pasi összecuccol a közösen összegründolt - hitelmentes - lakásból és átköltözik a másikba és mindenki él boldogan tovább.


Néha beszélek hajléktalanokkal, döbbenet, hogy min tud egy élet teljesen szétcsúszni.

61. csemár (válaszként erre: 60. - PöttyösPanka)
szept. 6. 09:20
Biztos vagyok benne, hogy így van.
60. PöttyösPanka (válaszként erre: 56. - Enissa)
szept. 6. 08:22
Én inkább az életmódban és a környezeti hatásokban látom az okát. Túl sok olyan hatás éri az embereket, amit nem tudnak feldolgozni. Ezek összeadódnak, és dolgoznak a mélyben. Míg végül valahogy előtörnek.
59. Regin_a (válaszként erre: 51. - PöttyösPanka)
szept. 5. 18:53
Spec. a covid idején Donald Trump jelentette ki hogy a tüdőt belsőleg lehetne fertőtleniteni
58. Regin_a (válaszként erre: 56. - Enissa)
szept. 5. 18:48

Ebben az a szép, hogy az orvostudomány sem tudja de a szakorvos mély meggyőződéssel ad rá gyógyszert

Szerintem a '70es években nem volt még különleges oltás és gén manipulálás. Én egy vakbélműtét után lettem pánikos. Határozottan tudom hogy rosszúl altattak de szólni már nem tudtam.

Viszont pár ezer ember van akit nem műtöttek, illetve nekem is volt egy altatásos műtétem utáns is, semmi mellékhatás

Akkor elmondták, korábban más technikával altattak


De az orvostudomány csak a jelenséget csócsitja, az okát nerm tudja

Lábtörés, az igen! Ok is és a gyógyitás is megvan

És egy sérv? Máris csak bambulnak aztán szike. De mi az ok, hogy nem minden embernek van sérve?

57. Enissa (válaszként erre: 55. - Krilion)
szept. 5. 18:21
Nincs gond, nem egyformán gondolkodunk.
56. Enissa (válaszként erre: 54. - K-né Zsóka)
szept. 5. 17:59

Nem is "menedzser" feszültségoldóra gondoltam. Sokan már annak nevezik jó ideje.

Bár van amikor annak is van jogosultsága, sokan "halnak" meg naponta többször nélküle, s terhelik pl. az SBO ellátást. Jobbnak tartom, ha összekapja magát valaki, mintha egyre mélyebbre, és mélyebbre süllyedne.


Engem az foglalkoztat, mitől alakult ki rengeteg embernél a pánikbetegség.

Esetleg adalékadag élelmiszerben, valamelyik kötelező oltásban valami, genetikailag módosított állat, növény? Mert sajnos létezik, és egyre több embernél jelentkezik.

55. Krilion (válaszként erre: 47. - Enissa)
szept. 5. 17:30
Értem én, hogy mit mondassz, meg azt is, hogy csak jót akarsz. Csak a felelősség részével nem értek egyet. 😊
54. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Enissa)
szept. 5. 17:30
Teljes mértékben igazad van, nem szabad ilyen tanácsot adni. De én azt vettem észre, hogy a legtöbb orvos már arra Xanax-ot vagy Frontint ír fel, ha a páciens éjfél előtt nem bír elaludni. Azokat viszont nem túl jó szedni. Úgy gondolom, hogy komolyabb problémára, más gyógyszert írnak, azt pedig szedje be az illetékes, ne itt tanakodjon, hogy mit tegyen.
53. Ruslan (válaszként erre: 1. - Enissa)
szept. 5. 17:20

Igen, valóban nem kellene orvosnak képzelnie magát sokaknak. Sőt akinél fennáll probléma, javasolt elmennie több orvoshoz is, ha valami nem tiszta, lehetőleg a jobbakhoz. A felelősség nagyon fontos. Gyógyszerek okozhatnak függőséget akár, megvonásuk pedig nem mindig jó fajtától függően, mert direkt a kereskedelem érdekében így gyártották azokat. Vagy pedig ténylegesen sokat segítenek akár mellékhatások nélkül.


Vannak olyan dolgok a színfalak mögött, amire nem gondolnánk, mégis lehet igazak. Sokaknak nagyon fontos az elfogadott verzió, amit a többség mond. Ez egy egyszerű fórumon is megmutatkozik. Azt írják, amit a többség, nem azt amit gondolnak. Ezért értékelem azokat a kommentelőket, akit vállalják önálló véleményüket, mint például te, azt pedig leírják.

52. Enissa (válaszként erre: 51. - PöttyösPanka)
szept. 5. 16:05
Értettem ám, csak nem írtam le, hogy értem, csak a gondolataim visszaszálltak, elcsapongtak a múltba, milyen csatározások voltak anno.
51. PöttyösPanka (válaszként erre: 50. - Enissa)
szept. 5. 15:52
Nem a covidról beszélek. Vonatkoztass el. Arról van szó, hogy az okosok azt javasolták, hogy használjunk kézfertőtlenítőt. A kevésbé okosok pedig megitták, biztos, ami tuti alapon. Érted. A tanács, és annak következménye aszerint, hogy ki és hogyan fogadta meg.
50. Enissa (válaszként erre: 49. - PöttyösPanka)
szept. 5. 15:41
Az a téma kiapadhatatlan volt, sőt még mindig a földön hever, lehet egyszer majd egyértelmű lesz, mi is volt ez? Mi lett volna jobb...?
49. PöttyösPanka (válaszként erre: 47. - Enissa)
szept. 5. 15:29
A tanácsokról és annak követéséről az jut eszembe, amikor a covid miatt a csapból is az a tanács folyt, hogy használjunk kézfertőtlenítőt, mert az megöli a vírust. Erre voltak olyan emberek, akik belsőleg próbálták alkalmazni. Végülis sikerrel, mert nem a covidba haltak bele... Erre értem, hogy nem mindegy, hogy pszichésen és mentálisan átlagos szinten lévő emberhez szólsz-e. És ahogy te is mondtad, sokszor nem is tudod, hogy ahhoz szólsz-e.
48. PöttyösPanka (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
szept. 5. 15:24
Az anonimitással én sem tudok mit kezdeni. Főleg, hogy sokszor a téma nem is indokolná. Bááár. Ha figyelembe veszem, hogy volt már itt olyan, hogy valaki az iránt érdeklődött, mi a leghatékonyabb szer kádtakarításra. Erre pár hsz után már a házasságával és a gyereknevelésével kapcsolatban kapott "tanácsokat" (pl. rúgja ki a lusta férjét.)
47. Enissa (válaszként erre: 46. - Krilion)
szept. 5. 14:37

Nem értesz meg, vagy nem akarsz.

Aki a pszichés betegségétől ír, annak gondolom nem hasmenése van, és erre jönnek az okos hozzászólások, ne vedd be a gyógyszert, mert hülye leszel, kihullik a hajad, ez egy hülye példa csak, azt hogy kellene kezelni, amikor eleve tényt közöl?

46. Krilion (válaszként erre: 39. - Enissa)
szept. 5. 14:31

Lentebb már írtam erről, de más is írta már, hogy nem kezelhetünk úgy mindenkit, mintha pszichés beteg lenne.

Az 5 éves gyereknek ott van a szülője, aki helyette dönt.

45. Enissa (válaszként erre: 43. - Holurt Waxhton)
szept. 5. 14:14

Butaságnak tartom azt is, rengeteg gyógyszerre vagyok allergiás, pl. Lidocaine, de hogy jönnék én ahhoz, hogy azt mondjam valakinek, jajj el ne fogadd az érzéstelenítőt, majdnem belehaltam, tuti te is belehalsz.

Persze van egy csoport, a clear tudatú emberek, akik mindent elutasítanak.

44. Enissa (válaszként erre: 41. - Fokhagyma)
szept. 5. 14:09
Akkor félreértettelek, megkövetlek. Nekem az jött át, felelőtlen, aki kérdez. Holott lehet nem is tudja felmérni a kérdése veszélyét.
szept. 5. 14:08
Lehet, hogy aki lebeszéli a gyógyszer szedéséről a beteget (kifejezetten pszichés betegek számára készült gyógyszerekről beszélek), azért teszi, mert tapasztalata van az ilyen gyógyszerek mellékhatásairól. (Ami esetleg sokkal rosszabb, mint az eredeti betegség.) De mindenképp az orvosra kell hallgatni ebben az esetben, ő tudja hol van az egyensúly....
42. Enissa (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
szept. 5. 14:06

Anonimitás itt egy nagyon érdekes dolog.

Mindenki tudja valószínű magáról, vannak akik kedvelik, vannak akiknek közömbös, és vannak akik kimondottan utálják.

Bevallom, indítottam már anonim fórumot, akkor ki és hogyan áll majd a témához.

Meglepett, akik egyébként utálnak, egy pozitív mondatot nem írtak még kommentemhez soha, sőt.... milyen kedvesek voltak hozzám anonimként.

Itt aztán lehet csemegézni az agyturkászoknak, mi és miért van úgy, ahogy. :)

41. fokhagyma (válaszként erre: 40. - Enissa)
szept. 5. 14:03
Persze, hogy nem, hiszen éppen erröl beszélünk. Tyúkszemröl inkább lehet tanácsot kérni ès adni, de továbbra is az a vèleményem, hogy egy antidepresszáns gyógyszerröl nem szerencsés dolog.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook