Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Olyan lehetetlen időpontban tartják a ballagásokat, ma is... fórum

Olyan lehetetlen időpontban tartják a ballagásokat, ma is... (beszélgetős fórum)


1 2 3
84. tumbo2
jún. 24. 08:48
nálunk régen egy órakor kezdődött a ballagás.kit érdekelt,hogy egy-két gyerek elájult a hőségben,az igazgató becsületesen beszívott addigra.mire valami okosnak eszébe jutott,hogy tán reggel kéne tartani.
83. papája (válaszként erre: 58. - Fincsi5)
jún. 24. 08:11
A magyarázat, hogy a város ellenzéki vezetésű...na meg határon belüli...
82. Channa* (válaszként erre: 74. - Lady Lavender)
jún. 22. 21:41

A fiam se volt az;)

De az unokám időbeosztásáról, majd ők döntenek, én max. majd elviszem vagy érte megyek és okoskodok ott is, majd, ahogy szoktam:DDDDD

jún. 22. 19:16
Tegnap ballagott a fiam,19.30- kor kezdődött.
80. fincsi5 (válaszként erre: 78. - Lady Lavender)
jún. 22. 18:46
Szerintem nem kell irigyelve, nem alszanak ők olyan nyugodtan mint te.:)
79. Lady Lavender (válaszként erre: 78. - Lady Lavender)
jún. 22. 18:38

Ahogy az apám szokta mondani: szeretném, ha már csak a pénzemért szeretnének.

És akkor megsimogatta az 50 éve kopasz fejét: és én amúgy is szép vagyok, nem okos.

78. Lady Lavender (válaszként erre: 69. - Michelle.r)
jún. 22. 18:35
Az a táska szerintem ronda volt. Persze azt irigylem, hogy annyit kiadhatott érte XD
77. Lady Lavender (válaszként erre: 64. - Timycat)
jún. 22. 18:29

Nálunk úgy működött, hogy a lányoknak varratott szoknya meg búz, a fiúknak meg egy szaros nyakkendő volt, amit meg kellett venni. Miért kell a csajoknak többet költeni? Baccák meg az egyenruhát!

A könyveket régen kezdték újrahasználni, de azzal furcsa voltam, hogy a régi egyenruhám bevittem, hogy akinek mérete, adják oda. A volt osztályfőnököm vállalta, mert csípett, de amúgy az iskola nem ruhatár.

76. Lady Lavender (válaszként erre: 75. - Lady Lavender)
jún. 22. 18:18
...ahelyett, hogy már nekem se volt jó :P
75. Lady Lavender (válaszként erre: 63. - Michelle.r)
jún. 22. 18:17
Ha én kibírtam, más is tegye meg?
74. Lady Lavender (válaszként erre: 62. - Channa*)
jún. 22. 18:12
Nekem van az az érzésem, hogy a majdani unokád nem lesz a négy fal közt csoffadó penészvirág, akárhova kerül :D
73. Lady Lavender (válaszként erre: 58. - Fincsi5)
jún. 22. 18:08

Mert ha használják, takarítani kell a medencét :P


Mi ovisan meg alsósan is tanultunk úszni. Az ifjú tévedésein közt az is volt, hogy én azt hittem, mindenki tud úszni :D

jún. 22. 18:06
Reggel 8, akkor még tűrhető a meleg és egyébként akkora jártak suliba a gyerekek és tanárok is.
71. Lady Lavender (válaszként erre: 57. - Fincsi5)
jún. 22. 18:03

Tudom. Nálunk is voltak sulik, ahol a bemelegítés a valahova elfutás volt (ha nem volt tél). Pedig az ország egyik első edzőterme megépült, csak sokáig lerobbant volt, aztán meg magán újítás volt...

Én szerencsés voltam a tesi teremmel (kettő volt a suliban) meg 15 percre volt otthonról az uszoda. Plusz az volt a kérdés mit, nem hogy akarok-e sportolni. Jazzbaletteztem, művészi tornáztam, úsztam, kosaraztam. az egyik ki miben meg volt ping-pong asztal a büfé mellet. A helyi tenisz- meg focipálya mellett a teniszfal is nyitva volt. Edzőnk nem volt, de kimehettünk játszani.

70. fincsi5 (válaszként erre: 63. - Michelle.r)
jún. 22. 16:27
🤣😍
69. michelle.r (válaszként erre: 67. - Timycat)
jún. 22. 16:19
Igen, elég röhelyes, hogy ez a trampli vásárolhatott egy olyan táskát. Valamelyik újság úgy hozta, hogy a táskája nem mindenki számára elérhető, a valóságban meg úgy látszik, már bárki megveheti. Mondjuk aki nem lopta a pénzt, aligha adna ennyit egy táskáért, itt Magyarországon.
68. fincsi5 (válaszként erre: 62. - Channa*)
jún. 22. 15:27

De jó is volt a mieink korában. Semmi különóra, gimi 3.-ban megcsinálta a nyelvvizsgát.

Szinte észre sem vettük, hogy "gyerek van", vígan elvégzett mindent. S bár a gimit ő jelölte meg, és csak egyet! Mikor végzett, akkor mondta, hogy jó car volt az a gimi. Az általánosból ketten mentek oda, a többi egy másikba, ahol néma egyezmény volt, hogy aki oda szeretne menni, fel lesz véve.



Ma már alsóban magántanár jár sok gyerekhez.

67. timycat (válaszként erre: 66. - Michelle.r)
jún. 22. 13:58
Én szerettem volna egyenruhás suliba járni, mert szerintem is elegáns egy ilyen szett. Lányomék sulijában a szülők torpedózták meg és a legmagasabb rétegnek volt a legnagyobb a hangja, hogy miért ne legyen 😕 pedig azok között még az okos, tanult, világlátott, önerőből eredményt elért emberek vannak.... Jó persze egy olyan országban ahol a vezér lányának a menetre villantott táskája többet ér mint egy 200 éves uralkodóház fejének szülinapi ünnepségén a család egyik prominens tagjának teljes öltözete ékszerekkel együtt, vagy ahol a cimbora jachtja nagyobb mint a Grimaldi csalàdé akkor igazából nincs is miről beszélni 😕
66. michelle.r (válaszként erre: 64. - Timycat)
jún. 22. 13:47

Egyenruhában is lehet mesélni a síelésekről, nyaralásokról, fotókat mutogatni apa hajójáról a legújabb pro telefonokon.


Én azért támogatnám, mert bitang jól néz ki, annyira elegáns. Bár szerintem itthon az is el lenne gagyizva.

jún. 22. 12:02

Én is támogatom az egyenruhákat és főleg olyanokat, amik nem nagy költséggel járnak. Főleg egy ilyen alkalomra, ami után az összes gyerek úgy nő, mint a gomba;)


Emlékeim szerint a matróz blúz egyáltalán nem volt meleg, annak ellenére, hogy hosszú ujjú volt. Nagyon jó anyagból készült még annak idején. Én nagyon szerettem, és tényleg ünnepélyes volt egy jó sötét szoknyával


És az úttörőing is jó anyagból készült régen.


Az általános ballagásunkon úttörő egyenruhában voltunk, és pont azért, hogy a szülőknek erre ne kelljen külön költeni.

A középiskolás ballagásunkra viszont egy nyári ruhát néztek ki a lányok, amit soha többet nem vettem fel, mert annyira nem tetszett sem az anyag, sem a színe, hogy ment a kukába. Olyan püspöklilához hasonló volt. Ilyen színt sosem hordok. Inkább ballagtam volna a matrózblúzomban;)


Fiúknál simán jó egy sötét nadrág, akár rövidben és egy fehér ing. Én egyáltalán nem tartom jónak, hogy öltönyben kell sok helyen ballagniuk.

1.) soha többet nem tudják felvenni a sok tízezres öltönyt,

2.) annyira béna fazonú öltönyöket készítenek azok a szabók, akik ilyen alkalmakra vállalják az öltönyök elkészítését, hogy ha véletlenül nem növi ki a gyerek, akkor sem veszi fel soha többet, mert már akkor divatjamúlt, amikor elkészül. Ráadásul, kevés fiú néz ki jól ezekben az öltönyökben.


A fiaméknál úgy volt, hogy a sulinak volt 3 szabója. Ezer éve ők varrták a ballagók öltönyét, mindig ugyan azt a háromfélét (ennyi osztály ballagott évente). Sem színben, sem fazonban nem volt jó.

64. timycat (válaszként erre: 63. - Michelle.r)
jún. 22. 10:29

Én támogatom az egyenruhát, legalább az ilyen alkalmakkor nem megy a "vagyoni helyzet okán történő facméregetés".


Persze lehetne egy téli, meg egy nyári szett, de hogy egyforma legyen az részemről rendben van, sőt a hétköznapokra is bevezetném.

63. michelle.r (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 22. 10:25
Ha én iskolaigazgató lennék, biztosan kihirdetném, hogy jöhetnek lenge nyári ruhában is, p.tsába a matrózblúzzal, meg az öltönnyel. Az, hogy a gyerekek jól érezzék magukat, fontosabb, mint hogy "elegáns" legyen. Azért idézőjelben, mert szerintem inkább hasonlítanak egy temetési menetre, mint hogy elegáns lenne. De fogamam sincs, hogy ez igazgatói hatáskör-e, vagy már erre is engedély kellene egy leszerelt katonától. 🙃
62. Channa* (válaszként erre: 61. - Fincsi5)
jún. 22. 09:03

Hát az!


Mi csak sportolni vittük a gyereket. Ja, meg amíg volt kedve járt solfézsra és énekelni;)

Még nincs unokám, így nem tudom, hogy mi lesz, ha egyszer lesz...

61. fincsi5 (válaszként erre: 60. - Channa*)
jún. 22. 07:48

Az álszerénység ára.:(( Mi szerencsére hétköznap vittük, vasárnap tánc volt.


Más kötött program nem volt, unoka már nem biztos hogy ilyen szerencsés lesz, ahogy hallom a mostani iskolások szüleit.

60. Channa* (válaszként erre: 58. - Fincsi5)
jún. 21. 22:17
Nálunk volt magyarázat. A fiam olyan suliba járt, ahol volt medence. Azért nem használhatták ingyen és bármikor, mert kellett a többi sulinak is és nem akarták, hogy a másik suliba járókkal szemben az itt tanulók előnyt kapjanak. Így mi szombaton jártunk úszni és még olcsó sem volt;)
59. Channa* (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 21. 22:11
Nagyon meleg volt. Az épületben semmi hűtés nincs, egy panel iskola, de kibírtuk. Senki nem ájult el, és bár az egész 30 perces volt, de ennél többet vártunk kint a parjókban a gyerekre:DDDD
58. fincsi5 (válaszként erre: 56. - Papája)
jún. 21. 21:13

Gondolom, nincs magyarázat, hogy miért nem lehet használni az uszodát.:((


Mi egy jó iskolát találtunk a városban, ott tanult meg úszni a gyerek.

57. fincsi5 (válaszként erre: 53. - Lady Lavender)
jún. 21. 21:09

Semmi gond. Vagyis az a gond, hogy sok-sok iskolában még tornaterem sincs. Fiam elég jóhírű általánosba járt, teljesen lebetonozott udvar volt.:((


Ha komolyra vesszük, a reggel 8:-óra lenne a megfelelő időpont, és rövidre fogni a beszédeket.:)))

56. papája (válaszként erre: 16. - Fincsi5)
jún. 21. 20:39

Unokám általános iskoláját 2 év késéssel adták át. Van benne úszómedence is, de soha nem használták.

Bezzeg a foci akadémián élmény medencét is építettek. A határainkon túliaknak meg MINDENT, pénz nem számít. Cserébe folyamatosan ránk szabadítják ezt a futball őrültet.

jún. 21. 16:43
Nem tőrlünk...!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook