Napirend nélkül nem megy... De hogyan csináljam? (beszélgetés)
Szia.
Hát az is jó ha reggel korán felébreszted és igy hamarabb elfárad. De mindenképp fektesd le mikor hazaértek mert muszály aludnia. lehet ellenkezni fog de akkor feküdj mellé vagy ahogy szoktátok és hidd el el fog aludni.
Hello!
Én úgy csinálom, hogy este 7-kor fürdetek, aztán szopi és fél8-8 között már alszik is, így az estémbe még beleférnek olyan házimunkák, amik nem járnak nagy zajjal..pl felsöpörni, felmosni stb. Mosógépet is beindíthatok, szerintem nem szégyen este 10kor teregetni, és jóidőben beszárad reggelre, ha sok a szennyes, akkor már tehetem is a következőt. Az evések mindig ugyanabban az időpontban vannak. A szopi nem, és sose volt, a szilárdat eleve úgy vezettem be, ezt szokta meg. Kb 3 naponta főzök, igyekszem akkorra igazítani, amikor a férjem itthon van. Ha fogunkra való nem gáz, de ha nem, akkor lefagyasztom. Ilymódon sok lefagyasztott kisadag van, és csak előveszem. A lényeg, hogy mindig sokat főzz, és akkor tudsz elrakni. legvégső esetben összedobok egy gyors tejbe rizst vagy grízt, vagy tojásrántott, tojásos krumpli, lecsó és társai, de pizzát is lehet néha rendelni. Ha van szabaidőm, meg lóvé sok kajára, akko gyártok félkész előre lepanírozott cuccokat is, ezeknek is jó hasznát vehetem. Az olyan melók pedig, amiben a baba nem akadályoz bármikor elvégezhetők, pl szekrények takarítása, mosogatás, rendrakás. ha egy helyben vagyok, hozok oda magam mellé játékot, közben éneklünk, mondókázunk, meg elmondom, hogy épp mit csinálok, ha nagyon figyel, ha mászkálós, akkor meg mondom hova megyek, és jön utánnam:) ha unja, akkor úgy csinálok, mintha főképp vele játszanék, pl: kapd el anyát kicsim:)
Oké, semmi pánik! (most az államvizsgára készülök)
1. először kezdhetnétek azzal, ami már lehet, hogy meg is van: minden este azonos időben vacsi, pici játék, fürdés, meseolvasás, beszélgetés, lefektetés, alvás. A sorrend mindegy, de azonos legyen minden este. Neked is jobb és a picik nagyon hamar megtanulják, hogy hánykor van a vacsi, mennyi idő van még a mese-időből, és egy fix, mindig fix időpont, amikor leoltod a villanyt alváshoz. Nyilván nem fog aludni mindig (nekem hiperaktív mind a kettő, jóformán alig alszanak, még ilyet nem láttatok, de elköszönsz és kész. Nincs utána pisi,meg víz, meg had mondjak valamit, sötét van, akkor alvás.
2. A reggelt ugyanígy be lehet lőni pici lépésekkel. Felkelés, felöltözés, mosakodás, játék, addig Te kávézol. Ez kb egy óra. Reggeli (lehetőleg az is nagyjából egy időben). Ha ezeket kialakítjátok, meglátod, már Neked is százszor könnyebb lesz. Ha ez megvan, akkor jöhet a többi. :)
hát ikrekkel meg pláne nem lehetett könnyú :)
Hogy öszinte legyek nálunk a pár poros növénynél a helyzet sokkal tragikusabb. Sosem voltam az a rendmániás és ehhez még jócskán társul a halogatónómia. Nem örülök, ha váratlan vendég érkezik. Sajnos a párom sem rendmániás, úgy könnyebb lenne , ha szekálna, akkor tudnám, hogy hol fogjam meg a dolgok végét.
A dolog orvosságát a rendszerességben keresem, napi kis ritmusokban, ezért minden jótanács jól jöhet, még olyan is ami számotokra talán a világ legtermészetesebb dolga.
Tudom, hogy talán furcsa, hogy most jutottam el idáig, de fiam születésekor a párom szabadúszó volt, kiszámíthatatlan időbeosztással, kiszámíthatatlan jövedelemmel, sokszor napokig nem voltunk otthon, vagy csak későn értünk haza. Most már 2 hónapja olyan munkahelye van ahová 7-re jár du fél 4-kor végez. Anyagilag sincsen semmi plusz, hó elején fizetés és ennyi. Ezt is tanulnunk kell még, hogy hogy nyújtózzunk csak a takarónk végéig.
Remélem , hogy ki tudunk alakítani magunknak egy ritmust, abban biztos vagyok, hogy ha rendszer és rend van akkor mindenki sokkal nyugodtabb. Miden jótanács jól jön!
Sziasztok!
Most olvastam végig és nagyon irigykedek! :)
Nekem már 7 évesek a fiúk, iskolába megyünk majd. Az első három évem tragikus volt! :) Felváltva aludtak (40 percet), szopiztak, stb. 2 éves koruk körül alakult ki nálunk is, hogy reggeli, délelőtt játszi, ebéd, nem alvás, uzsi, játszi, vacsora, esti program, alvás. Általában éjszaka főztem meg tanultam, meg éjszaka beszélgettünk a férjemmel. Elég gáz így, utólag. De szép volt és nagyon hamar elment! Egy szóval - ikrek lévén - nagyon fontos a napirend. A gyerekek szemszögéből kiszámíthatóbbak lesznek a napok, tehát sok mindent egy idő után természetesnek vesznek (lásd a reggeli kávé, ilyesmi), és mi is tudjuk mihez tartani magunkat. Ne legyen lelkiismeret-furdalásotok egy-két poros levelű szobanövény miatt, meg egy-két elől hagyott játék miatt. Ez nem azt jelenti, hogy nem vagytok képesek uralni a helyzetet, hanem kismamák vagytok, gyermeket neveltek és most ez a legfontosabb! Jó egészséget kívánok hozzá mindannyiotoknak! :):):):)
Nincs mit... :-)
A takarítás nálunk nagyon könnyen ment, ugyanis a lányom imádott takarítani, mikor még alig volt másfél éves, már port törölt és "porszívózott" :-) Mostanra meg akkora a fiam, hogy 1-1 porszívózást már bevállal. :-) A mosogatás és mosás nálunk gépesített, éjjel működnek és reggelre kell csak "lerendeznem" őket.
A kert meg mánia, amikor kicsit "idegbajos" vagyok, akkor szinte 1/2 óra alatt kigyomlálom az egészet. Pedig van vetemény, virágok, bokrok, minden... Csak hozzáállás kérdése az egész. :-)
Köszi! Már most sokat segítettél!
A többi házimunkával hogy álltok? takarítás, mosás, mosogatás, kert...?
Igen, ráadásul az egész délelőttöm "szabad", s ha valami máshoz van kedvünk, akkor sincs nagy baj, mert a kész étel a hűtőben figyel. :-)
Most, hogy nyár van, egyébként is hamarabb kell lehűteni a kaját és nem lehet "csak úgy" kint hagyni, tehát így is, úgy is melegíteni kell ebédkor. Hacsak nem a déli harangszó előtt kiszámított időben állsz neki... :-))
Nálunk úgy van, hogy amikor hazaérek du-án, akkor állok neki mindig a másnapi kajának.
Úgy szoktam, hogy vasárnap főzök egy nagyobb adagot (bár 4fős családnál, ahol van egy tini és 1pasi is, nem nehéz nagy adagot készíteni...)és akkor hétfőre van "maradék".
Hétfőn a keddit, kedden a szerdait(...és így tovább)főzöm meg. Majd' minden nap még "sütizés" is van, úgyhogy azt hiszem nálunk ez jól működik.
A gyerkőc mellett is mindig csináltam napi szinten kaját, mert elég finnyásak az "enyéim", próbáltam mindig a kedvükre tenni. Azt hiszem jól el is rontottam őket, mert hozzászoktak a változatossághoz, de engem örömmel tölt el, ha ízlik nekik a menü. :-) Egyébként először nekem is nehezen ment, próbáltam gyorsan, könnyen egyszerűen elkészíthető ételeket kitalálni. A párom toleráns volt, nem követelte a napi "másságot", de nagyon örült a sok változatos finomságnak.
Ha van kedvetek nézzétek meg a naplóimat, hátha találtok "magatoknak valót". :-)
Mikor főztök? Nekem ha hazaér a párom az hoz egy kis "megváltást" de sokszor neki is lenne egy csomó dolga és nem tud mindig vigyázni a nagyobbra.
Én is szeretnék minden nap főzni, tegnap már összeírtuk, hogy melyik nap mi lesz a menü egy héttel előre és így is intéztük a bevásárlást. A leves kész lett ebédre. A pöri most rotyog...
Főtt étel nálunk mindig van, annál is inkább, mert a nagy fiam itthon ebédel a párom meg a munkába visz ennivalót.
A játékokról annyit, hogy nálunk a gyerekeknek van saját szobájuk, így ott nem minden nap vannak a helyükön a babák, stb... A nappaliban és más helyiségekben nincsenek játékok, ott mindig elrakom őket. Viszont a gyerekszoba "játékkal van teli", az az ő birodalmuk. (Ezt most ne úgy értsétek, hogy építőkockák és babák tömkelegén keresztül közlekedünk...) :-))
Sajna tippeket adni nem nagyon tudok, egy időben azt hittem én is, hogy (2 gyerkőc: most 13 és 4 évesek)megbolondulok az összevisszaságban. :-(
Kicsit összecsaptak a fejem felett a hullámok...
Aztán valahogyan automatikusan alakult ki a szokásos napirend. :-) Összeírtam a heti teendőket, majd a reggeli szopi+reggelizés+kávézás volt az első, aztán fokozatosan álltak össze a napjaink.
Minden napra előre kitaláltam, hogy mit fogunk csinálni, mit főzzek, vagy éppen a közeli játszira menjek a gyerekekkel, vagy csak az udvarra. Az sem baj, ha kicsit csúsznak a dolgaid, szerintem nem olyan nagy gond, ha pl. egyik nap nem takarítasz, de másnap kedved van hozzá és hamarabb is megvagy. :-)
További ajánlott fórumok:
- Mi az eljárás, ha valaki szaksegítség nélkül szül (az most mindegy, hogy véletlen, vagy szándékosan) és utána nem megy kórházba?
- 5 hónapra elmegy külföldre ... nélkülem... de már nem is bízok benne!
- "Kitolás"- Hálapénz nélkül nem megy
- Normális dolog az, ha azon sértődök be, hogy a pasim nélkülem megy shoppingolni Budapestre?
- Hogyan tudnám 22 hónapos fiam felborult napirendjét "helyreállítani"? ("suttogó" módszer nélkül)
- Csokis perecre szeretnék házilag csokimázat csinálni, de cukor nélkül. Hogy csináljam?