Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tehetek, ha nem fizetnek ki? fórum

Mit tehetek, ha nem fizetnek ki? (beszélgetős fórum)


12. semleges (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 1. 05:00
Reméljük, hogy ezúttal máshogy lesz.
11. Regin_a (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 31. 20:58

Nyugi , megértelek

Ha nem fizetnek, tessék a neten olyan ügyvédet keresni aki sikerdíjért/+ egy kis pénz/ is dolgozik

Én olyanhoz megyek a jövő héten

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Semleges)
aug. 31. 20:40

Az aláírt, beszkennelt példány megvan lementve.


Az a baj, hogy már annyiszor volt ilyen az életemben, hogy csak vártam és vártam, közben "elfelejtettek" reagálni/válaszolni , azaz lesz.rták mi lesz velem, annyiszor vártam már napokat, heteket a nagy büdös semmire, hogy ha már csak közeleg is egy ilyen szituáció, ha csak ott "lebeg" a lrvegőben, gyomorgörcsöt kapok. Azért aggódom már napokkal előre mert érzem, hogy ebből SEM én fogok jól kijönni.

aug. 31. 15:07
Nekem fura a mai világban, ha aláírok egy szerződést, ami jobbára a másik felet kötelezi és nem kapok belőle eredeti példányt.
aug. 31. 08:25

Fénymásolatod van?


Előre ne hergeld magad. Majd ha letelik az az 5 nap amit mondtak, akkor intézkedj.

aug. 30. 23:46

És nem is másoltad le magadnak?


Majd akkor izgulj, ha eltelik az az idő, amikor meg kell kapnod a pénzt és a papírokat és nem kaptál semmit.


Előre minek kell parázni?


Ha nem kapod meg a pénzt és a papírokat, akkor lehet menni munkaügyi bíróságra. A fizetés nem kifizetése az egyetlen, amivel sikert lehet elérni ilyen helyeken. Nem kell ehhez külön ügyvéd...


Szerintem!

6. Regin_a (válaszként erre: 5. - Regin_a)
aug. 30. 21:27

[link]

Milyen 5 nap?

5. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 30. 21:22

Csapd fel az internetet

[link]


[link]


[link]


[link]

és így tovább

Tudjál róla hogy egy ügyvédi tanácsadás 50ezer körül van és ez csak beszélgetés

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Pulcsis)
aug. 30. 20:48

Még nem telt le az 5 nap. Aláírt példányom nincs, az összes papírom náluk, többek közt a tb kiskönyv is, azoknak a postázására is azon a bizonyos 5 napon belül kellene, hogy sor kerüljön (ez is szerepel a közös megegyezésen)

Szerencsére a munkaügyis hölgy aki hívott időpontot egyeztetni, rendes volt. Mikor mondtam neki, hogy ezek 100% hogy nem küldik ki (időben) a kilépős papírjaimat, azt mondta, menjek be nyugodtan, kilépős papírok nélkül is regisztrálhatok munkanélkülire... majd később pótolom. Legalább 90 napig járjon valami, utána tudja a fene mi lesz...

3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 30. 20:04

Valaki csak eléd tette azt a papírt? Mi az, hogy az sem tudod, hogy kik azok?

A postán feladott dolgot nem is értem, ha odaadták, miért nem lett ott aláírva, és visszaadva?

Ha semmi nincs a kezedbenm akkor biztos elküld az ügyvéd a fenébe, ha minderről papírod van, akkor értelemszerűen ez kizárt....

2. Pulcsis (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 30. 19:53

Letelt már az 5 nap?


Neked is van a cég által aláírt példányod?


Munkaügyi bíróság...

aug. 30. 19:22

Sziasztok! Konkrét tanácsot szeretnék kérni, hogy kihez fordulhatok. A céget, ahol éveket húztam le, megvette egy másik, elsőre sem túl bizalomgerjesztő külföldi cég. Egy hónap múlva kirúgtak mindenkit. 24 órán belül az orrom elé tették a közös megegyezést amiben :

- a cég kötelezi magát, hogy a munkaviszony utolsó napjától számított 5 munkanapon belül megkapom a végkielégítést és ami még jár (töredékhavi bér)


Nagyon gyanús nekem, hogy nem fognak fizetni pedig nagy összegről van szó... Megtehetik, hogy nem fizetnek ki? Mit tudok tenni, hogy megkapjam a pénzemet aminek a kifizetésére írásban "kötelezték" magukat?

Azt légyszi ne írjátok, hogy a munkáltatót szólítsam fel a kifizetésre ... Van telephelyük itt a városban de senki nem dolgozik ott fizikailag. Azt se tudjuk, hogy az aláírt közös megegyezést megkapta-e valaki (postázni és emailben is el kellett küldeni) . Ami emailt írtam nekik, más ügyben, 90% megválaszolatlan maradt.


Ha ügyvédhez fordulok,mi a garancia, hogy nem küld el a fenébe? Nagyon el vagyok keseredve, enélkül is elég szar helyzetben vagyok, és félek, ha még pénz nélkül is maradok, az az utolsó lökés lesz... 😦 Köszönöm ha valaki tud egy JÓ ügyvédet, szakértőt ajánlani.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook