Milyen naptejet használsz? (beszélgetés)
L'oreal 45-ost, de csak a setakhoz, nem napozok.
Es csak 5-6 korul megyunk setalni a picivel, ot szinten ezzel kenem, baba valtozatban.
Én 6-os Niveát használok, karotinosat!
De mielött kiosztotok, hozzáteszem, csak d.u 3-4 után fekszem ki a napra szigoruan! Napközben még magas faktorszámuval sem!
Így a 6-ostól szépen lebarnulok, és nem égek szét!!!
:)
Eddig én is 15-3o faktorosat használtam, tengerpartra is. Szépen barnultam mellette, én különben is nagyon ritkán égek le...Idén tavasszal viszont a férjemmel voltunk bőrgyógyásznál, átnézettük az anyajegyeit és kidrült, hogy Ő az első csoportba tartozik, tehát 1o és délután 4 között nem is mehet napra, emellett az 5o faktor kötelező neki. A doktornő nekem is azt javasolta, hogy használjak minél magasabb faktorszámú krémet, óvjuk a bőrünket....
Én ma és tegnap napoztam először, 48-ast használtam, nem égtem meg, valamennyit barnultam is. Nagyon meg vagyok elégedve vele :-)
Én azt ajánlom Neked, hogy menj el Te is egy szakemberhez :)
Világos bőröm van, ez a táblázatokban általában a 2es oszlop.
1. kek szem, a bőr leég.
2. vilagos szem, vilagos v. normal bőr
3. normál bőr, barna haj
4. kreol bőr, barna, fekete haj
Aki hasonló cipőben jár, hányas faktorú krémet használ? Egyik újságban írták, hogy 30 faktort ajánlanak, de azt egy kicsit soknak tartom. Én a 15 faktorral olaszországban le se barnultam, ugyhogy másnap 10essel kentem be magam, azzal meg jó szint lehet elérni. De volt már, hogy 2essel kentem be magam, mondjuk ott azért meglehet égni főleg mediterrán területen:)
Az amerikai Környezeti Munkacsoport (Environmental Working Group) "Napozószerek - melyik hatásos és melyik biztonságos" címmel megdöbbentő jelentést adott ki 785 forgalomban lévő napozó szerről. A megvizsgált 785 napozószer 85%-a nem megfelelő védelmet nyújt vagy veszélyes anyagokat tartalmaz. A megvizsgált szerek mindössze 17%-a nyújt megfelelő védelmet az UVA és UVB sugarak ellen, marad stabil a Nap hatására is, és nem tartalmaz túlzottan káros anyagokat. Az elemzés 400 tudományos szakcikk, az ipar adatai és hatósági adatok alapján készült.
Sok szer nem véd az UVA sugárzás ellen, amely bőrsérüléseket, a bőr gyors öregedését és bőrrákot okozhat.
Paradox módon a napozószerek sok összetevője percek vagy órák alatt lebomlik a Nap hatására és így továbbengedi a kivédendő káros sugarakat. A vizsgált szerek 54%-a tartalmazott lebomló anyagokat, ami megkérdőjelezi, hogy a napozószerek nyújtanak-e oly fokú védelmet, mint amit ígérnek.
Igen elterjedtek a flakonokon a hamis állítások. A forgalomban lévő szerek 50%-a hordoz olyan feliratot, amely hamis vagy félrevezető. Az olyan állítások, mint "egész napi védelem", "vízálló", "kivédi a káros sugarakat" nem igazak, mégis szerepelnek a flakonokon. Mivel ezeket nem ellenőrzik és nem tiltják, a cégek bátran állíthatnak bármit. (Az elemzés amerikai!)
Sok napozószer tartalmaz nanorészecskéket, amelyek veszélyesek lehetnek. Bár a cink és titánoxid nem hatol át az egészséges bőrön, más nanorészecskék toxikusak lehetnek. Némelyik napozószer felszívódik és a véráramba kerül, némelyik a Nap hatására mérgező anyagokra bomlik, némelyik ösztrogénszerű hatást fejt ki, számos összetevő allergiás reakciót vált ki, s némelyik beépül és felhalmozódik a testben.
Összességében az elemzés 130 terméket ajánl, 618-nál óvatosságra int, 37 terméket nem javasol használni. A veszélyes termékek listájában Magyarországon is forgalomban lévő komoly márkák szerepelnek."