Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem lehet gyógyítani a cukorbetegséget? fórum

Miért nem lehet gyógyítani a cukorbetegséget? (tudásbázis)

11. 597e292c7d (válaszként erre: 1. - Pisty.)
2017. aug. 12. 10:33

A 2-es tipusu cukorbetegseg az esetek tobbsegeben gyogyithato.

A rendkivul egyszeru es ingyenes modszer:

- LCHF etrend

- idoszakos bojtoles (intermittent fasting)


Rengeteg hasznos informacio talalhato a kovetkzo oldalakon:

1) Diet Doctor

[link]

2)Dr Jason Fung

Intensive Dietary Management Blog

[link]


Kulonosen ezen a ket kijozanito eloadassorozaton erdemes atmenni:

[link] category/lectures/the-aetiology-of-obesity-lecture-series/

[link] category/lectures/type-2-diabetes-lecture-series/

2012. ápr. 17. 15:09
jaj de örülök ezeket elmentem!
9. Holdsugár83 (válaszként erre: 8. - E300c9a9d2)
2012. márc. 11. 18:12

Sajnálom h ennyire makacsok :(.Sajnos sokan már csak akkor kapnak észbe mikor már nagyon komoly gond van.

Az édesítőt meg meg lehet szokni,én már egyáltalán nem érzem az utóízét.

8. e300c9a9d2 (válaszként erre: 7. - Holdsugár83)
2012. márc. 3. 16:16

Sajnos ez így van!

Én hiába könyörgök,mindíg levakarnak ha ez kerül szóba telefonbeszélgetéskor.

Anya azt mondta tudja,de nem tud változtatni.

Nekik nagyon magas szokott lenni,van is otthon vércukorszint mérőjük,de attól nem gyógyulnak meg,hogy méregetik.

Állítólag apánál már sok olyan betegség alakult ki ami a magas vércukorszintre vezethető vissza,de nem lehet rá hatni semmivel.


Nekem semmi problémám az édesítőszerrel,akkor van utóíze,ha túl sokat használ az ember.

Próbáltam már rávezetni őket,de az édesítő lassan 1 éve van a konyhájukban és még mindíg szinte tele.

Anya azt mondta nem bírja az utóízét.

Mikor otthon voltam csináltam kávét édesítővel,megvártam míg megisszák,megkérdeztem milyen volt..

Azt mondták finom,mire közöltem,hogy édesítővel készült.

Maguknak nem csinálják.

Anya már kicsit ,hogy is mondjam érdeklődő....de még nem sokmindent tesz érte.

Majd hátha lassan.

7. Holdsugár83 (válaszként erre: 5. - E300c9a9d2)
2012. febr. 26. 19:41
Elég szomorú h a családod nem akar foglalkozni a problémájukkal,nincsenek tisztában vele h milyen komoly szövődményei lehetnek a rossz anyagcserének :( és ahhoz ne szükséges h valami eszméletlen magas értékeik legyenek,elég ha 8-9 mmol/l közt mozog és már is kaphatnak egy szép kis agyvérzést,szívrohamot,a dialízisről ne is beszéljek,esetleg szürkehályog,vakság,idegrendszeri megbetegedések....És még sorolhatnám.NEM JÁTÉK!És az a szomorú még h ezzel nagyon sok cukorbeteg nincs tisztában h mennyire súlyos problémákat okozhat ha nem figyelnek oda.Kezdetnek elég lenne az étrend változtatás is,nem kellene egyből gyógyszerezni.
2012. febr. 26. 10:47

gretta | 2008-06-02 14:01


hali,

én is olvastam egy nagyon szupi, biztató kis cikket miszerint 1 típusú cukros egerek egy eljárás során sikeresen meggyógyultak.

A dr.nőm szerint:

Valóban folynak kísérletek, hogy hogyan lehetne bejuttatni inzulin termelő hasnyálmirígy szigetsejteket a szervezetbe, úgy, hogy azokat az immunrendszer ne pusztítsa el... Jelenelegi tudás szerint 1 nagy gond van, ha megoldják azt, hogy elpusztíthatatlan legyen a szigetsejt könnyen rosszindulatú daganat indulhat ki belőle.. Ez egereknél sem kis probléma... Ha azonban a sejtek szaporodóképességét korlátozzák előbb- utóbb elpusztulnak.


A cikkben az immunrendszer felől közelítemek a problémához, más kutatók azonban olyan sejtek létrehozásán fáradoznak, amire nem hatnak ezek a hibásan működő immunelemek. Hát ez még kb 5-10 év (emberi alkalmazásra inkább 10) és valóban működhet a dolog.

...........................................

[link]


...............................................

[link]


.............................................


Cukorbetegség? Kókuszolaj!

[link]

....

Én:

Minden varázs gyógymód igazából csak a szintentartásban segít,odafigyeléssel tünetmentessé tehető.

Aki cukorbeteg,nem lehet többé figyelmetlen az étkezéssel kapcsolatban.Nehéz ez,ha hirtelen tudatosul bennünk,hogy innentől minden megváltozik..de néhány hónapnyi kisebb rutin után ki lehet tapasztalni,mit-mivel és,hogy jó enni.

Sok recept van és édesítővel is nagyon finom sütemények készíthetőek.Ez már tud kompenzálni a dolgon.Akkurátusabb munka igaz, de megéri....meg tapasztalod,hogy azért mégsem tehetik egysíkúvá az étkezésed,megtalálod a kibúvókat.

Eleinte nehéz,de meglátod később csípőből tudod majd a recepteket,megoldásokat.

2012. febr. 26. 10:30

Remélem nem zavar,hogy amit találok behúzom.

Nekem papám cukorbeteg, de a szüleimnek is nagyon magas,az öcsémnek is..viszont ők nem akarnak ezzel foglalkozni,komolyan venni,mert nem akarnak lemondani a cukorról,nem szeretik az édesítő ízét.

Sajnos a hajlam nekem is meg van,eddig hála istennek még rendben volt minden eredményem,de a cukorral óvatos vagyok,átszoktam az édesítőre.



***********************************************

A cukorbetegség – tévhitek és tények

A diabétesz fertőző betegség... Túl sok édesség fogyasztása cukorbetegséghez vezet... A cukorbetegek soha nem ehetnek cukrot... Ha a családunkban nincs cukorbeteg, akkor mi sem leszünk azok... Az inzulin kigyógyít a cukorbetegségből... és még folytathatnánk a diabétesszel kapcsolatos tévhitek sorát. De nézzük meg mi is az igazság!

Tévhit: Túl sok édesség fogyasztása cukorbetegséghez vezet.


Igazság: A cukorbetegség kialakulása nem az elfogyasztott cukor mennyiségével van összefüggésben. Az I. típusú diabéteszt a hasnyálmirigyben lévő inzulintermelő sejtek pusztulása okozza, amely nincs kapcsolatban a cukorfogyasztással. A II. típusú diabétesz akkor alakul ki, ha a szervezetben nem képes megfelelő hatást kifejteni a termelődött inzulin. A II. típusú cukorbetegségre való hajlam a legtöbb esetben genetikailag öröklődik. Rendszeres testmozgással és megfelelően megtervezett és betartott étrenddel édesség fogyasztása ellenőrzött mértékkel megengedett.

Tévhit: A cukorbetegség fertőző.


Igazság: A cukorbetegség nem fertőző. A cukorbetegség endokrin (a belső elválasztású mirigyrendszerrel összefüggő) betegség, amely a hasnyálmirigyben lévő bétasejtek által termelt inzulin mennyiségi problémája miatt alakul ki. Ha egy családon belül már volt cukorbeteg, akkor nagyobb valószínűséggel alakul ki hajlam.

Tévhit: Egy cukorbeteg soha nem ehet újból cukrot.


Igazság: Mivel a cukorbetegség az egész szervezet működésére hatással van, ezért az ellenőrzött – nem csak cukor formájában történő – szénhidrát-bevitel a diabétesz kezelésének kritikus része. A cukorbetegek ehetnek édességet, de a cukortartalmú ételeket nagyon körültekintően kell beépíteniük a diétába, összhangban a gyógyszeres kezeléssel és a testmozgással. Ezek szigorú és rendszeres betartásával a normált megközelítő vércukorszint érhető el, amellyel hosszútávon elkerülhetők a szövődmények.

Tévhit: A cukorbeteg gyerekek soha nem ehetnek édességet.


Igazság: A cukorbeteg gyerekek ehetnek bizonyos mennyiségű édességet a diétájuk részeként, de szigorúan ellenőrizni kell a teljes szénhidrát-bevitelt, amelynek természetesen része az édesség is. Mivel az édesség kalórián kívül semmilyen tápanyagot nem tartalmaz, ezért fogyasztását mindenképpen korlátozni kell, de nem kell teljesen kiiktatni.

Tévhit: Ha a cukorbeteg vércukor-eredményei jók és jól érzi magát, akkor nem kell kontrollra járnia.


Igazság: A magas vagy az alacsony vércukorszintnek nincsenek mindig kísérő tünetei. A rendszeres mérés az egyetlen módja annak, hogy figyelemmel kísérjük vércukor-szintünket. A diabétesz komoly betegség. A megfelelő diéta, a gyógyszeres kezelés betartása, valamint a testmozgás szükségesek, de a rendszeres orvosi ellenőrzés is elengedhetetlen.

Tévhit: A cukorbetegek érzik, ha vércukor-szintjük magas vagy alacsony.


Igazság: Mérés nélkül senki nem tudja megállapítani, hogy mennyi a vércukra. Egy cukorbeteg észlelhet fizikai tüneteket (rendkívüli szomjúság, gyengeség, ájulás stb), ha a vércukorszint túl magas vagy túl alacsony. Azonban vannak olyanok, akiknél nincsenek tünetek, valamint a magas vagy alacsony vércukorszint okozta tünetek gyakran nagyon hasonlóak, ezért nehéz eldönteni, hogy mit jelentenek. A mérés az egyetlen megbízható módja a vércukorszint követésének.

Tévhit: Vannak, akiknél a magas vércukorszint normális, és náluk ez nem a cukorbetegség jele.


Igazság: A magas vércukorszint soha nem normális. Bizonyos állapotok és bizonyos kezelések hatására átmenetileg megemelkedhet a vércukorszint a nem cukorbetegeknél is, de a normál értéknél magasabb vércukor, vagy a vizeletben lévő cukor esetében feltétlenül orvoshoz kell fordulni.

Tévhit: Létezik enyhe cukorbetegség.


Igazság: Enyhe cukorbetegség nincs, valaki vagy cukorbeteg vagy nem. Akár I., akár II. típusú diabéteszről legyen is szó, rendszeres orvosi ellenőrzés és tudatosan megtervezett életmód szükséges.

Tévhit: Ha a családban senki nem volt cukorbeteg, akkor mi sem leszünk azok.


Igazság: A cukorbetegségre való hajlam családon belül öröklődhet, ami azt jelenti, hogy bizonyos embereknél nagyobb a kialakulás valószínűsége. Azonban rengeteg olyan cukorbeteg van, akinek a családjában korábban nem fordult elő a betegség. A testsúly és az életmód az a két tényező, amely a leginkább hozzájárul a cukorbetegség kialakulásához.

Tévhit: A cukorbetegséget nehéz karbantartani.


Igazság: A diabétesz egy jelenleg még nem gyógyítható anyagcsere rendellenesség, de ha a beteg megfelelő diétát tart, rendszeresen végez testmozgást és betartja az orvosi előírásokat, akkor a betegség kiválóan karbantartható. A megfelelő életmóddal és a betegséggel kapcsolatos ismeretek birtokában a diabétesz okozta súlyos szövődmények megelőzhetők, csökkenthetők.

Tévhit: Inzulinnal gyógyítható a cukorbetegség.


Igazság: A diabétesz egy anyagcsere rendellenesség, és sajnos nem gyógyítható. Az inzulin segíti a betegséggel való együttélést, de nem gyógyítja meg azt. Az inzulin segít a szervezetnek az energiatermeléshez szükséges glükóz felhasználásában, ezáltal lehetővé teszi a megfelelő szintű vércukor kialakítását, de nem szünteti meg a háttérben húzódó okokat.

Tévhit: Nagyobb inzulinszükséglet a betegség rosszabbodását jelenti.


Igazság: A vércukor szintjét több tényező is befolyásolja: diéta, testmozgás, napszak stb. Emiatt az inzulin mennyiségét folyamatosan változtatni kell annak érdekében, hogy a lehető legoptimálisabb szinten maradjon. A helyes inzulinadagolásban mindig kérjük kezelőorvosunk véleményét!

Tévhit: A gyerekek kinőhetik a cukorbetegséget.


Igazság: A gyerekek soha nem növik ki a cukorbetegséget. Az I. típusú diabétesz esetében a hasnyálmirigy inzulint termelő sejtjei elpusztulnak, így a szervezetben nem képződik több inzulin. Az I. Típusú cukorbeteg gyerekeknek minden esetben inzulinpótlásra van szükségük. A II. típusú cukorbeteg gyerekeknél a pubertáskor után javulás állhat be vércukorszintjüknél, azonban valószínű, hogy mindig hajlamosak lesznek a magas vércukorszintre, ha nam mozognak eleget vagy ha elhíznak.



Bővebben: [link]

2012. febr. 26. 10:24

..........


Szendi Gábor:

A cukorbetegség gyógyítható? Hát persze!


A cukorbetegség gyógyítható, csak ezt senkinek nem érdeke közölni a betegekkel. Sokkal egyszerűbb a megszokott kezeléseket ajánlani, és ezzel élethossziglan konzerválni az anyagcserezavart. Most úgy tűnik, a hivatalos orvoslásban is megjelennek gyenge hangocskák, amelyek arra hívják fel a figyelmet, hogy amit krónikus, gyógyíthatatlan betegségnek kezelnek, az valójában egy gyorsan megszüntethető anyagcserezavar csupán.



Magyarországon - a diagnosztizálatlan cukorbetegeket is beleszámítva- kb. 1 millió ember szenved un. 2-es típusú cukorbetegségben. A diagnosztizált 600 000 beteg kapja a különféle gyógyszereket, amelyek részben az inzulinrezisztenciáját hivatottak letörni, részben a hasnyálmirigyét serkentik még több inzulin termelésére. Mivel az inzulinrezisztencia egy evolúciósan kialakult védőmechanizmus, ezért gyógyszeresen lecsökkenteni elég nehéz dolog, hiszen a szervezet a gyógyszerhez is alkalmazkodva, ismét vissza fogja növelni az inzulinrezisztenciát. Hiszen ez azt a célt szolgálja, hogy a sejtek megvédjék magukat a fölös cukortól, ami a vérben kering. A hasnyálmirigyet serkentő gyógyszerek meg azért veszélyesek, mert hozzájárulnak ahhoz, hogy a hasnyálmirigy mielőbb felmondja a szolgálatot. És ha eljön, márpedig előbb-utóbb eljön az az időszak, amikor már a gyógyszerek elégtelenek, akkor jön a szuri; napjában többször inzulin, naponta többször vércukormérés agyonszurkált ujjacskákból. Mindez nem fogja kivédeni a szövődményeket, hiszen a vér inzulin és vércukorszintje hullámvasútként fog fel- és leszáguldani. És persze az inzulinos cukorbetegek élete nem más, mint egy hízókúra. Az inzulinra muszáj enni, akár éhes az ember, akár nem: annyit, amennyire "beállították" a derék dokik. A cukorbetegek ismert szövődményei a vesekárosodás, a megvakulás, a végtagok ereinek beszűkülése, majd amputáció, a szívbetegség és infarktus - na meg a rák. A ráksejtek semmit nem szeretnek jobban, mint a jó sok cukrot és a jó sok inzulint. A cukorbetegeknek legalább 50%-kal nagyobb az esélye arra, hogy rákban haljanak meg.


Mert mi is a hivatalos diabetológia filozófiája? Az, hogy szénhidrátra mindenkinek szüksége van, ezért, aki nem tudja a szénhidrátokat megfelelően feldolgozni, annak végül inzulinnal kell "segíteni". A cukorbetegek hivatalosan ajánlott diétája a vizsgálatok szerint messze alulmarad a lowcarb (alacsony szénhidráttartalmú táplálkozás), az Atkins, vagy a paleolit táplálkozással szemben.


A Paleolit táplálkozás és korunk betegségei könyvemben külön fejezetben foglaltam össze, mi mindent tudunk a cukorbetegség kialakulásáról és végleges gyógyításáról. Nem panaszként, inkább sajnálkozva írom, hogy a hatszázezer potenciális olvasóból pár ezren olvasták el ezt a fejezetet. Sok ember vagyonokat költ a gyógyulásra, járja az orvosokat, gyógyfű teákat hörpöl, imádkozik a gyógyulásért, s közben karnyújtásnyira van a valódi gyógyulás. Még sokat kell gondolatilag fejlődnöm, hogy megértsem, miért nem választják az emberek a gyógyuláshoz vezető egyenes utat. Odáig már eljutottam a probléma megértésében, hogy átlássam: amíg a diabetológusok úgy tesznek, mintha a 2-es típusú cukorbetegség gyógyíthatatlan krónikus betegség volna, addig a sok ezer orvosnak nagyobb hatása lesz az emberekre, mint a könyvem, vagy a webszájtomon olvasható ismeretterjesztő írások. Amíg a dietetikusok nem tudnak attól a téves dogmától elszakadni, miszerint gyorsan felszívódó szénhidrátokra márpedig szükség van, addig a diabetológusok és dietetikusok összefogása révén nem csökken, hanem egyre nő a cukorbetegek száma, a gyógyszeripar legnagyobb örömére.


Ezért is örültem meg a Diabetologia szaklapban 2011 június elején megjelent tanulmánynak, amely azt jelzi, hogy a hivatalos orvostudományba is beszivárgott az a mások számára nyilvánvaló felismerés, hogy a 2-es típusú cukorbetegséget a finomított szénhidrátok fogyasztása okozza. A paleolit vagy a lowcarb táplálkozás követői számára ez már közhely, a hivatalos orvoslás pedig úgy ünnepli Ee Lin Lim és munkatársai eredményét, mint akik most fedezték fel a spanyolviaszt. De persze ne becsüljük le ezt az áttörést, jól ismerjük a Semmelweist szindrómát. Nem elég felismerni valamit, el is kell fogadtatni a hivatalos orvoslással.


Lim EL és mtsi: A 2-es típusú cukorbetegség visszafordítása: a bétasejtek funkciójának normalizálódása kapcsolatban van a hasnyálmirigy és máj lecsökkent trigliceridjével.


A szerzők a bebetonozott hivatalos véleménynek megfelelően -tudomást sem véve mások eredményeiről- bevezetőjükben azt írják, hogy a 2-es típusú cukorbetegséget régóta úgy tekintik, mint hosszantartó, fokozatosan romló állapotot, amelyet lehet enyhíteni, de nem lehet gyógyítani. A vércukor szintje, függetlenül a kezelési igyekezetektől, folyamatosan emelkedik, s ettől a bétasejtek funkciója folyamatosan romlik, s 10 év után már a betegek 50%-a már inzulint igényel. Ennek oka részben a bétasejtek folyamatos pusztulása.

A gyógyíthatatlanság hiedelmét már korábbi megfigyelések is cáfolták, ugyanis gyomorszűkítő gyűrű felhelyezését követően napokon belül javult a cukorbetegség. Mások is igazolták, hogy a cukorbetegség csökkent kalóriabevitelre egyből javul. A szerzők ezért azt a fantasztikusan zseniális hipotézist alkották meg, hogy a csökkentett szénhidrát fogyasztás javítja a cukorbetegséget.

A vizsgálatba olyanokat válogattak be, akik legalább négy éve cukorbetegek, túlsúlyosak vagy elhízottak (BMI 25 és 45 közötti). A HBA1c értékük 6.5-9% közé esett, ami 7.2-12.2-es átlagos vércukornak feleltethető meg. A vizsgálat lényegében abból állt, hogy a betegek napi 600 Kcal mennyiségű ételt kaptak, melynek 46%-a volt szénhidrát, 33%-a fehérje, és 21%-a zsír.


Már a vizsgálat első hete után a betegek vércukorszintje és májuk inzulinérzékenysége normalizálódott, a májzsír 30%-kal csökkent. A vizsgálat 8. hetének végére a hasnyálmirigy bétasejtjeinek működése normalizálódott, és a hasnyálmirigy zsírtartalma csökkent. Ez tulajdonképpen a sokat emlegetett viszcerális zsír egy része. A viszcerális zsír azért alattomos, mert nem látszik, karcsú embernek is lehet komoly viszcerális zsírtömege.

A szerzők a javulást a hasnyálmirigy zsírtartalmának csökkenésével magyarázzák.

A vizsgálat során a betegek átlagosan 15 kg-ot fogytak, ami 15%-os súlyvesztésnek felelt meg. A fogyás lényegében a testzsír csökkenéséből eredt.


A vizsgálati személyeket a vizsgálat befejezése után 12 héttel újra megvizsgálták, s úgy találták, hogy átlagosan 3 kilogrammot visszahíztak. A 12-ből három már ismét cukorbeteggé vált.

Valószínűleg a többi beteg is szép lassan ismét cukorbeteggé fog válni, hiszen visszatértek a régi, szénhidrátalapú nyugati étrendjükre, amitől eredetileg megbetegedtek.

A vizsgálat fő problematikája ez. A 600 kcalos étrend nyilvánvalóan koplalást jelentett a résztvevőknek, s amint véget ért a vizsgálat, rávetették magukat a szokásos étrendjükre.


Hogyan lehetett volna másként csinálni?


Karen O'Dea már az 1980-as évek elején bizonyította, hogy cukorbeteg ausztrál bennszülöttek cukorbetegsége elmúlik, ha 7 hétre áttérnek, azaz visszatérnek a paleolit táplálkozásra. Staffan Lindeberg és munkatársai 2007-ben igazolták, hogy a paleolit táplálkozás a cukorbetegek hivatalos étrendjénél (ez a mediterrán étrend) sokkal hatásosabban csökkenti a testsúlyt és a vércukorszintet.

Más vizsgálatok is azt bizonyították, hogy a paleolit táplálkozás éhezés nélkül gyors fogyáshoz és gyors vércukorszint csökkenéshez vezet (Frassetto és mtsi., 2009)

Nuttall és Gannon ugyancsak bizonyították, hogy a cukorbetegség egyszerűen meggyógyítható a szénhidrátbevitel csökkentésével. (Bővebben lásd. Paleolit táplálkozás és korunk betegségei könyvem vonatkozó fejezetét.)


A paleo előnye a koplaltatással szemben az, hogy egy életen át követhető, nem kell éhezni, az ember mégsem válik cukorbeteggé, vagy ha cukorbeteg, kigyógyul betegségéből.


A 2-es típusú cukorbetegségben és elhízottaknál a nem alkoholos zsírmáj vizsgálatonként eltérően, 10-75%-ban fordul elő. A zsírmájat az inzulinrezisztencia és a hiperinzulinizmus okozza. Mivel hajlamosít a májzsugorra, önmagában is kezelendő volna, de a jelenlegi orvoslás sokat nem tud vele kezdeni. Ez annál is meglepőbb, mert ketogén diétára nagyon jól reagál. Egy hathónapos vizsgálatban a ketogén diétát végig betartóknál a zsírmáj elkezdett visszafejlődni (lásd: Tendler és mtsi., 2007).


A cukorbetegség kutatásban egy másik fontos eredmény is megjelent. A cukorbetegség egyik leggyakoribb szövődménye a vese károsodása, ami előbb-utóbb rendszeres dialízis kezelésbe kényszeríti a beteget. Michal M. Poplawski és munkatársai 2011 áprilisában megjelent, "A vesekárosodás visszafordítása ketogén diétával" c. tanulmánya azt igazolta, hogy egereknél súlyos vesekárosodást is visszafordított a ketogén diéta. A ketogén diéta lényegében egy nagyon alacsony szénhidráttartalmú étrend, sok fehérjével, még több zsírral. (A ketogén diétával több fejezetben is foglalkozok Paleolit táplálkozás és korunk betegségei könyvemben.) A ketogén diéta lényegében helyettesíthető a paleolit táplálkozással, hiszen ez nem más, mint fellazított ketogén diéta. A szerzők tanulmányuk végén azt írják, hogy a korábbi vizsgálatok szerint a nagyon precíz vércukorszint kontroll csupán lassította a vese károsodását, de nem volt képes azt visszafordítani. Ezzel szemben a ketogén étrend nemcsak megállítja, de vissza is fordítja a vesekárosodást, ami azt jelenti, hogy nem csupán a vércukorszint csökkenése, hanem más mechanizmusok is állnak a háttérben. A szerzők feltételezik, hogy a ketogén diéta viszonylag rövid alkalmazása visszafordítja a vesekárosodást, s utána már nem kell ezen az étrenden lenni.


Azaz, valószínűleg a kezdetben több hús, több zsír arány felé eltolt paleolit táplálkozás helyrehozhatja a veseműködést, majd a tartós normál paleolit táplálkozás fenntartja az elért eredményeket és egyben megóv a cukorbetegség visszatértétől. Ami megmenekülést jelent a vakságtól, a dialízistől, a lábamputációtól és az infarktustól. Ilyen egyszerű.


Források:


Lim EL, Hollingsworth KG, Aribisala BS, Chen MJ, Mathers JC, Taylor R. Reversal of type 2 diabetes: normalisation of beta cell function in association with decreased pancreas and liver triacylglycerol. Diabetologia. 2011 Jun 9.


Poplawski MM, Mastaitis JW, Isoda F, Grosjean F, Zheng F, Mobbs CV. Reversal of diabetic nephropathy by a ketogenic diet. PLoS One. 2011 Apr 20;6(4):e18604.


Tendler D, Lin S, Yancy WS Jr, Mavropoulos J, Sylvestre P, Rockey DC, Westman EC. The effect of a low-carbohydrate, ketogenic diet on nonalcoholic fatty liver disease: a pilot study. Dig Dis Sci. 2007 Feb;52(2):589-93.



[link]

2012. febr. 26. 10:22

Egyszer ezt találtam :


mert az okait nem lehet gyógyítani. vagy a szervezet nem reagál megfelelően az inzulinra(receptor hiba, jelátviteli folyamat hibája) vagy az inzulin termelő sejtek nem megfelelően működnek, elhalnak. az előbbi egy génterápiás probléma, amihez embrión kéne kísérletezni az utóbbi pedig átültetéssel gyógyítható, de mivel inzulint és gyógyszert tudunk csinálni, ami a gondot jól kezeli ezért nem szükséges. csak úgy kigyógyulni nem szoktak belőle. mondjuk a terhességi cukorbetegség elmúlik vagy esetleg olyan esetben, ha a diabetes valaminek a melléktünete, akkor igen. de amúgy nem

2012. febr. 26. 10:20

Szia!

Én lassan 7 éve vagyok cukorbeteg,szintén 1es típus.Mivel ez egy autoimmun betegség,a szervezeted maga ellen termelt ellenanyagokat valamilyen más betegség miatt,és a mi esetünkben a hasnyálmirigyet,pontosabban a Langerhans-szigetek béta sejtjeit támadta meg,(ezek a sejtek termelik az inzulint)és pusztította el.Ez sajnos egy visszafordíthatatlan folyamat.Rövid időre vissza lehet állítani az inzulin termelést hasnyálmirigy átültetéssel,de ez is csak rövid ideig megoldás,mert jó eséllyel a az autoimmun folyamat ujra indul,és ugyanott leszel ahol most.Kisérleteznek őssejt terápiával,az eredményről még nincs információm,sajnos.

Az egyetlen megoldás h elfogadjuk ezt az állapot(hisz ez nem betegség,hanem állapot),megtanuljuk kezelni betegségünket és odafigyeljünk magunkra!

Hidd el nem éri meg magad ellen harcolni!Én megtettem,és nem lett semmi eredménye,csak bajt csináltam magamnak!

Informálódj minél többet,ismerd meg a betegséged,tanuld mg kezelni és együtt élni vele!Én csak ezt tudom ajánlani neked!

Hisz vannak ennél még rosszabb betegségek is!

2012. febr. 26. 09:59
Sziasztok az lenne a kérdésem hozzátok hogy miért nem lehet gyógyitani a cukor betegséget?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2025, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook