Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért kell egy gyereket arra inspirálni, hogy fára másszon? fórum

Miért kell egy gyereket arra inspirálni, hogy fára másszon? (beszélgetős fórum)


16. srcrss (válaszként erre: 13. - Piroska52)
ma 20:03
Én nem estem le. De egyszer felmásztam egy nagyon magas fára, és nem tudtam lemászni. Nem akartam, hogy felmásszanak értem, mozdulni sem mertem, csak bőgtem. :D Húztam az időt, mindenkit felidegesítettem.
ma 19:58
Éppen a napokban jutott eszembe, hogy sokat voltam az eperfa tetején, és ott énekelgettem gyerekkoromban. Szerettem fára mászni. Szerintem ma már nincs olyan fa, amire fel lehetne mászni sok helyen.
14. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 19:47
Gyerekkoromban rengeteget másztam fára baleset nélkül. Még az idén is így szedtem cseresznyét. Felénk másznak fára a felnőttek is. (község)
13. Piroska52 (válaszként erre: 8. - Srcrss)
ma 19:43

Én is, a szilvafáról le is estem, eltört a kezem.

Amikor meggyógyult, másztam megint.

12. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 19:41
Gyerekkor velejárója a fáramászás, nem is nagyon ösztönözni őket.
ma 19:37

Az (első)gyerekkoromban nagyon sokat másztam fára.

Persze falun születtem.

10. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 19:30

A gyerekeknek, ha egészségesen nevelik őket, szükségük van a mozgásra.

Hogy miért kell fára mászni? Mert ott van.

Aki felmászik az le is jön, így elmondhatja, hogy ő már lejött a fáról.:)


A falusi gyerekek 10-12 éves korukra nagyon sok dolgokon próbálják ki az ügyességüket.

Gyermekkoromban sokkal több fát megmásztam, mint sok fiú. Ez ma is hasznomra van, ha metszéskor fel kell másznom a fára.


Panelban is láttam már hintát, kötelet lógni a mennyezetről. De ki lehet mozdulni, kirándulni... és fára mászni.:)

ma 19:27

Én is másztam fára gyerekkoromban, szerintem is ilyen alap dolog, amit egy gyerek csinál, fejleszti az ügyességét stb. Nem feltétlen kell rohadt magasra meg veszélyesen, de ha láttunk egy jól megmászható fát, akkor arra felmásztunk. :D Volt több kedvenc fánk is, ahol órákat fent ücsörögtünk, beszélgettünk.


Manapság nem másznék fel, rovarfóbiám van, a fákon bogarak vannak, ha hozzáérnék egyhez, leesnék és szörnyethalnék. :D Anyukám viszont lassan 60, simán felmászik a cseresznyefára 🤷‍♀️

8. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 19:18
Én magamtól másztam. :D
ma 19:17

A mozgäsra kell inspirälni a gyerekeket...


mi kölykök, Egyikünk inspirälta a mäsikat.

Soha nem ällt egy szülö sem a nyakunkon, hogy na, gyerünk mässz fel...-))

6. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 18:51

És mi a gond vele?

Aki panelban él, az nem megy ki az utcára, ott nincs fa? Nem megy kirándulni?

Vagy te vagy akit beültettek a TV elé?

ma 18:50

Panel gyerek vagyok, ahogy a gyerekem is;)


Mi is másztunk fára és bárhová. Ez egy mozgásforma szerintem. Kell ahhoz, hogy ügyesedjünk.


Mire jó a korcsolyázás? Mire jók a labda játékok? Vagy bármi, amihez kell egy kis ügyesség?


A gyerekem viszont nem tudott fára mászni, mert tériszonyos, de egyszer lehívott a térre, hogy megmutassa, ő is tud fára mászni. Még ma is nevetgélek rajta ha eszembejut:DDDD


Lementünk a térre, ahol volt egy olyan fa, amelyiknek a törzse, kb. 50 cm magasságba kétfelé ágazott, ide felállt az én fiam és várta, hogy dicsérgessem;)


Megtettem! Mondtam, hogy szuper ügyes vagy!

Jelenleg 35 éves, az apja vett egy 3 fokú létrát, aminek az alsó fokáig mer felmenni:DDDD

A szerencse az, hogy magas, így nincs nagyon szüksége arra, hogy fellépőt kelljen használnia;)

4. 55Judit (válaszként erre: 2. - Ghost👻)
ma 18:40

Az enyém sose mászott úgy ahogy nem is focizott. :) Én viszont másztam, és mászok a mai napig ha úgy kívánja a szükség. :)

A panelosok nem tudják mit hagynak ki. A fára mászás buli!😀

3. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 18:39

Fura felvetés.

Mondjuk én másztam,ês ma is ha kell,vagy csak mert szép a fa.

Volt az udvaron egy csoda óriás szederfa, szinte kérte hogy másszunk,bújjunk el az ágak közt.

Szóval élmény.

Amúgy mint minden más ez is egyéni,,,aki akar mászik aki nem nem

2. Ghost👻 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 18:37

Ha kimaradt akkor nem mindegy neked?

Az èn gyerekem is cseresznye szezonban a fán megtalálható.

Èn is sokat másztam fára.

Sőt! Eddig mindig úgy is metszettem.

Többen dicsekszenek, hogy a gyerekük fára mászik. Ez nálunk kimaradt, feleslegesnek tartom, egy felnőttet sem láttam még, aki fára mászott volna.

Vagy már divat ? panelben hogy oldják meg ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook