Megérné levelező tagozatra váltani egyetemen? Egészségügyi probléma miatt? (beszélgetés)
Lehet nem hátrány, ha egyedül vagy, mert talán jobban figyelsz, és az a pár hónap nagyon gyorsan eltelik. Persze sok előnye van, ha van kivel megbeszélni a dolgokat. Nemrég én is részt vettem ff. szakképzésen, ott is voltak csoportok, én sem tartoztam egyikhez sem (de voltak úgy mások is), viszont segítettük egymást. Tehát volt kezdeményező, szervező és volt párbeszéd.
Gondolom, levelezőn tovább tart a képzés, és ha később csatlakozol, már kialakult ott is a "klikkesedés", megint egyedül maradsz. Ha munkát vállalsz, nem Te osztod be az idődet, nem biztos, hogy majd ugyanúgy tudsz összpontosítani a tanulásra, nem jutsz el mindig az órákra. Ha ülőmunkát talász, súlyosbod(hat)nak a porckorong problémáid is. Nézd meg Bene Máté oldalát, érdekes.
Neked kell döntened, de gondold át a várható előnyök mellett a hátrányokat is.
Sok szerencsét!
Biztosan tudnak segíteni a tanulmányi osztályon.
Én eleve levelezőre felvételiztem egyébként, de kedden, csütörtökön, pénteken vannak óráim, és minden második szombaton meg reggeltől egészen estig. Én is még csak most próbálkozom valahogy megoldani, hogy ne kelljen mindre bemennem, ennyi utazást anyagilag sem bírok.
Szóval az nem biztos, hogy ülni kevesebbet kellene...
Ha találsz olyan munkát, amelynek a profiljába vág a szakod, akkor az jó lehet akár nappalisként is.
További ajánlott fórumok:
- Mi a véleményed az egészségügyről?
- Mate tea, az egészségünk alternatívája!
- Kik dolgoznak az egészségügyben?
- Mi lett veled egészségügy?
- Szerintetek sokat veszt az, aki levelezőn tanul főiskolán/egyetemen és nem nappalin? Vagy aki egyáltalán nem megy továbbtanulni?
- PTE-ETK egészségügyi gondozás és prevenció-népegészségügyi ellenőr szakirány levelezői szakra bejutottak