Macskával költözés (beszélgetés)
Köszönöm a hozzászólásokat. A házat, az idegen macskák jelöléseit letakarítottuk, azóta zavarjuk őket, ha megjelennek, azt hiszem siker.
Remélem marad a szökős
A macskák szagjelekkel látják el a területüket és ezt érzékeli az összes többi macska.
Ha elzavarjátok őket, attól még meg tudják jelölni sajátként az udvarotokat, amikor én vagytok ott 😁
Egy kutya valóban lehet, hogy emberi segítségre várna, de egy macska nem. Önálló lények...
Olvasd el ezt
Nem hiszem, hogy te csinálsz valamit rosszul, a macska egyénisége más 😉.
Lehet, hogy ennek a macskának sokkal fontosabb a saját területe mint a másiknak. Esetleg más konkurens cicát fedezett fel a környéken, akivel nem akar összetűzésbe kerülni. Hiszen minden macskának saját birtok kell.
Persze, kimehetnek.
Sehogy nem szoktattam.
Egyetlen eset volt, amikor kicsit kitrükköztem őket. Pestről költöztünk le, már maga az út is megterhelő lett volna, és a lerakodáskor sem tudtunk volna jól figyelni rájuk.
Benyugtatóztuk a csapatot. Akkor, 91-ben még nem sok kifinomult állatgyógyszer volt, már nem emlékszem,melyik humán bogyót adtuk be nekik, az állatorvos tanácsa szerint adagolva.
Ahogy sorban kezdtek kóvályogni, úgy raktukőket bele a nagy kosárba, amelyre aztán könnyű, szellős textilt varrtunk, körben a szélén végig rögzítve.
Itt aztán egy biztonságos helyre tettük a kosarat, ráadásul az udvaron a ház közelében, mert magában a házban többen mászkáltunk ki-be, hurcolkodtunk.
Kinyitottuk a kosarat, tettünk mellé vizet.
A macskák ahogy sorra ébredeztek, kóvályogtak, egyre nagyobb sugarú körben járták be, sűrűn szimatolgatva, az udvart. Később merészkedtek egyre távolabb.
Már az első este idebent vacsoráztak, aztán is ki-ki szabadlábon közlekedhetett. Egy sem veszett el.
Máskor volt,hogy a falun belül költöztünk, az egyik cica magától jött utánunk. A többit vinni kellett.
Azért engedjük ki, mert mindig szabad terük volt, ki-be mászkálni, ezt bármikor is korlátoztuk, nem jól viselték. Kis falu, nem voltak olyan veszélynek kitéve, mint egy forgalmas helyen.
Először 3,5 hétig voltak bezárva, séta csak hámban az udvaron, hogy szokják a környéket.
A szökés után 1 hét, legutóbb 2 hét bezártság. De 1 hét szabadlábra helyezés után ismét meglépett.
Itt is tud territóriumot kialakítani, nem értem miért nem teszi.
Most ismét itthon van, nagyon éhes volt. Nem tudom mit gondoljak: ha nem is ragaszkodik annyira hozzánk, mint szeretnénk, az erőforrásokhoz (étel, ital, pihenőhely) ragaszkodik, azt pedig itt kapja meg.
Ezt azért megcáfolnám, hogy nem a gazdihoz hűségesek. A szüleim elköltöztek néhány km-rel odébb, a cicát otthagyták a régi háznál az új tulajjal. Néhány hónap múlva egyszercsak ott termett a szüleimnél a cica. Ott élte le az életét.
Bocsánat az off-ért :)
De hát a macskák ilyenek! Hűségesek a házhoz, de nem a gazdához. Nagy távolságokból is haza találnak.
De jó pár megszállott macskafétises gazdi azt mondaná, hogy csak bent szabad tartani a cicát, hiszen kint minden veszekszik leselkedik rá és egyáltalán miért engeded ki? 😊😁
Üdvözlök mindenkit!
Segítséget szeretnék kérni:
7,5 éves cicáink vannak, ivartalanított kandúrok, testvérek, kinti-benti cicák, félig sziámik, szoros kapcsolatunk van velük, együtt alvás, játék, szeretet.
2,5 hónapja új kertes házba költöztünk, ügyeltünk a cicákra, nyugtató párologtatók, saját holmik, rendszeresség, stb., és 3,5 hétig bent tartottuk őket a lakásban, hámban kint sétáltunk az udvaron, hogy szokják a kinti terepet is. 3,5 hét után kiengedtük őket az udvarra is, cicaajtó van nekik beépítve, amin bármikor tudnak közlekedni, éjszakára azonban bezárjuk. 1,5 hét után az egyik cica visszalépett a régi helyre. Azóta már sokadjára tette meg az utat, mindig visszahoztuk. A másik cica sehova sem megy, neki tetszik itt. A kis szökőset legutóbb 2 hétre újra bezártuk, majd egy hét kinti-benti lét után ismét visszament.
Teljesen tanácstalanok vagyunk, hogyan tartsuk itt, annyira odafigyelünk rájuk.
Minden ötlet segíthet.
Nagyon köszönöm