Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Levoflaxacin antibiotikum veszèlyes? fórum

Levoflaxacin antibiotikum veszèlyes? (tudásbázis kérdés)

2021. aug. 1. 19:42
Igen. Nagyon sokféle baktériumra veszélyes, szerencsére, mert azért adják.
5. globus (válaszként erre: 4. - Roxa)
2021. júl. 26. 12:09
Bármilyen mást írnak fel, ugyanezek szerepelnek többnyire...
4. Roxa
2021. júl. 26. 12:05

izom-, ín-, csontgyulladás

vércukorszintproblémák, akár kómát okozó alacsony vércukorszint

súlyos idegrendszeri károsodás: zavartság, depresszió, alvászavar, látás- és hallásproblémák, öngyilkossági gondolatok, fáradtság, súlyos memóriazavar, delírium, megváltozott íz/szag érzés.

Komoly probléma, hogy számos mellékhatás nem csak a gyógyszer szedése alatt jelentkezik, hanem hosszú ideig tart, vagy akár maradandó, végleges károsodást is okozhat.


Az egyik legkomolyabb amerikai hatóság, az FDA is hasonló figyelmeztető közleményt adott ki.

Ezt csak màsoltam. Ilyeneket irnak.

Ertem en hogy az en dolgom hogy beszedem vagy nem csak kicsit ijesztő ez az iràs.

2021. júl. 26. 09:41

Csak annyira veszélyes, mint bármely más antibiotikum.


Ha nem akarod, ne szedd be. Ilyen egyszerű.

2. globus (válaszként erre: 1. - Roxa)
2021. júl. 26. 09:40

Milyen rosszat írnak róla?

Ha szükséges AB, akkor bizony kell. Talán kevésbé félnénk Maripentől, Sumetrolimtól, mert ezeket már ismerjük, régi gyógyszerek, de sajnos, kevésbé működnek. Ma inkább széles spektrumú AB-k használatosak, melyek biztosan hatékonyak, bármilyen baktériummal állnak szemben.

Bár így is előfordul néha, hogy nem...

1. Roxa
2021. júl. 26. 01:39
Sziasztok. Vannak tapasztalataitok a levoflaxacinnal? Olyanoktol kerdeznem aki mar hasznalta, mert nagyon sok rosszat irnak rola a neten. Èn szedtem pàr ève ès nekem semmi bajom nem volt tőle. Most ismèt ki irta az orvos es utana olvastam es igy mar kicsit fèlek beszedni. Szòval mit tudtok ròla?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook