Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Létezik olyan vitamin, amit túl lehet adagolni? Milyen problémákat okozhat? fórum

Létezik olyan vitamin, amit túl lehet adagolni? Milyen problémákat okozhat? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Létezik olyan vitamin, amit túl lehet adagolni? Milyen problémákat okozhat? (Jó tudni!)

10. andi6020 (válaszként erre: 1. - Nala24)
aug. 12. 10:47
Másfél éve napi 10.000 NE D vitamint szedek.
9. alinka01 (válaszként erre: 5. - Alnisa)
júl. 18. 22:07
Én meg azt olvastam, hogy az egy felnőtt számára ajánlott napi 60 milligramm C-vitamin mennyiség csak abból jött ki, hogy Hitler kiszámoltatta az orvosaival a második világháború idején, hogy mennyi az a minimum, amely mellett már nem kapnak a katonái skorbutot. – Vagyis a napi adag ennél jóval nagyobb lehet.
8. ,zumba (válaszként erre: 5. - Alnisa)
júl. 18. 12:30

Rendben, alig van a ma termő zöldségekben, gyümölcsökben tápanyag. Mégsem vagyunk influenzásak, kovidosok, stb. Sem télen, sem nyáron...valami csak működik. Hiszünk a saját tapasztalatunknak. Nem vagyunk levertek, aluszékonyak, csontok rendben.

Leírnak valamit, majd évek múlva az ellenkezőjét. Van sok példa rá.

A Nap télen is süt, csak ki kell menni a szabadba.

7. ,zumba (válaszként erre: 6. - Mizantróp)
júl. 18. 12:15
2024-ben sokan nem mernek kimenni, ha süt a Nap.
júl. 18. 12:04
Valahol olvastam, elég napi félóra a napon, hogy a D vitamin adag meglegyen.
júl. 18. 11:11

Azért azt is nézzük, hogy napi 4000 NE d vitamin szedésével nem adagolsz semmit túl, sőt, a legtöbb embernek olyan alacsony a d vitamin szinte, hogy fél év után se mászik a normál tartományba.

Szóval nem kell ijesztgetni a népet.

A c vitamin ajánlott adagja is 60 mg, aztán 1000-1500 mg szedünk belőle. okém vízben oldódik, kipisiled, de a lényeg, hogy sokszor az ajánlott napi bevitelek nagyon alacsonyak.

Aki azt mondja csak étellel viszi be, az olvasson után, hogy az elmúlt 50 évben milyen drasztikusan csökkent a zöldségek, gyümölcsök vitamin tartalma.

No meg a d vitamin télen a napfényből itt nálunk nem nagyon tudjuk bevinni.

júl. 18. 10:49
D vitamint biztosan, illetve az egyéb zsírban oldódó vitaminokat. Nem tudom mit okoz, mert erre figyelek mindig.
júl. 18. 09:48
Mi csak az élelemmel viszünk be minden vitamint, ásványi anyagot. Tudom, ma csak a gyártott bogyók használnak, de a szervezetünk működése, a laboreredmények nekünk elég bizonyítékok.
júl. 18. 09:44
FEDAK. Ezek zsírban oldódóak, ezért túl lehet adagolni őket.
júl. 18. 09:35
Bizony létezik. A szervezetünk számára fontos vitaminok túladagolása előfordulhat és van olyan, amelyik súlyos betegséget okozhat. Ez általában nem a normál étkezéssel bevitt mennyiség miatt fordul elő, hanem a táplálékkiegészítők vagy nagy dózisú vitaminok túlzott fogyasztásának köszönhető.

Ugrás a teljes írásra: Létezik olyan vitamin, amit túl lehet adagolni? Milyen problémákat okozhat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook