Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Látom a takarítós videókban, hogy kergetik a pókokat a... fórum

Látom a takarítós videókban, hogy kergetik a pókokat a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

13. Ruslan (válaszként erre: 12. - Lady Lavender)
jún. 21. 18:23

Érdekes történet. De mi az a papkösönytyű? Azt értem, hogy agresszív és harap, de hogyan néz ki? Először el is hittétek? Mert az ilyen hirtelen bejelentéseket sokan elhiszik abban a pillanatban. :D

Itt felénk is hisznek sokan ehhez hasonló szellemben vagy szellemekben,nem is hinnéd mennyien.

12. Lady Lavender (válaszként erre: 9. - Ruslan)
jún. 21. 13:13

Dehogy léteznek ilyenek! Jeti sincs. :D számomra érdekes téma a nem létező, mitikus lények. Mert érdekes, honnan jönnek babonák, hiedelmek. A legtöbb furcsa fizikai, kémiai, biológiai tényre van magyarázat. Csak esetleg nem tart ott a tudomány, vagy valakinek a tudománya.


Amúgy a mélyzivekben, dzsungelekben egy rakás élőlény lehet, amikről nem tudunk.


Amikor egyetesmisták voltak a szüleim, egyszer április elsején bemondták a kolesz rádióba, hogy a kísérleti laborból elszabadult egy papkösöntyű, ami nagyon agresszív és térden felül harap :D

11. Lady Lavender (válaszként erre: 10. - Imisz)
jún. 21. 12:52
Volt egy barátnőm, aki rettenetesen félt a pókoktól. 15-16 évesen tetoválásokat nézegettük, egyszer láttunk egy nagyon szép munkát, amin egy pók volt. Erre mondta: ha ezt rám varrnák fel örökké futnék magam elől :D
10. Imisz
jún. 21. 12:47

A lakásban nem tűröm meg őket, még a kaszást sem. Meg nem fogom, szerintem nekem valami fóbiám van tőlük, meg úgy általában a rovaroktól is. Nem félek egyszerűen csak irtózok tőlük. De még a döglött bogaraktól is. :) A család tudja ezt így vagy ők kirakják vagy marad nekem is a porszívó. Az udvaron nem bántom, a pókhálót sem, inkább elkerülöm jó messze.

Ezzel szemben a kígyót, békát, bármilyen hüllőt megfogok. Más meg azoktól irtózik.

9. Ruslan (válaszként erre: 7. - Lady Lavender)
jún. 21. 02:16
Állítólag vannak Kongóban két méter hosszú mérges tarantulák is. Legalábbis ezt mondják azok, akik ott élnek. De még nem igazán sikerült őket lefilmezni, így eléggé kétes a létezésük.
8. Ruslan (válaszként erre: 6. - Tien)
jún. 21. 02:15
Nem, habár vannak ott is nagyok. A farkaspók elég nagy.
7. Lady Lavender (válaszként erre: 6. - Tien)
jún. 20. 23:09
Én úgy emlékszem, azok csak ijesztőek, de nem igazán veszélyesek. És M.o.-on az első télen megdöglenek a szabadban, mert leginkább trópusiak.
6. tien (válaszként erre: 5. - Ruslan)
jún. 20. 22:53
Remélem ,nem Magyarországon történt 😱
5. Ruslan (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 20. 22:19
Meg kell fogni és ki kell rakni. Mivel hasznosak, nem kell bántani őket. A kertben és a pajtában mindig meghagyom azokat a hálókat, amelyekben vannak is. A tarantulákat, amelyik a földbe csinál fészket és olyan mint egy vakondtúrás már nem tudnád beszippantani. Hallottam olyant, hogy besétált éjjel a házba.
4. Lady Lavender (válaszként erre: 3. - Xochipilly)
jún. 20. 21:10

Ja, a focilabda méretű meg mêrges pòkokkal én se lennék barátságos :D

Én ki szoktam őket dobni az ablakon. Általában használok valami eszközt, mert érzékeny a bőrőm, de nem félek kézzel sem felkapni őket. Gyerekként szoktam "jojózni" velük, de az kegyetlenkedés, úgyhogy leszoktam róla.

Viszont a lakásban a pókhálókat meg tartom meg az erkélyen is.

jún. 20. 20:37
Pedig a pók egy hasznos állat. Kinyírják a legyeket, molylepkéket, szárnyashangyákat. Nekem se a kedvenceim de sose bántom őket. Ausztráliában biztos máshogy gondolnám, de az itteniek nem veszélyesek az emberre.
jún. 20. 18:09
Ezt megfejelték most azzal, hogy vannak kinti és benti pókok. A bentit még kitenni sem szabad. /nem lenne szabad a babona szerint, gondolom/ 😍

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook