Kevesebb lógás a suliból (beszélgetés)
Igazad van. Nem lehet minden nap ugyanazokat a gyerekeket rendőr által suliba cipelni. De mit csinál, ha beviszik? Mert nem tanul, halad az borítékolható.
Bár a suli és az anyag sem gyerekcentrikus. Nem érez késztetést. Bár ez nem lep meg.
Agyam eldobtam, amikor kitalálták, hogy a rendőrök igazoltatják, s csípik fülön az iskolaidőben plázázó, egyéb helyen flangáló kiskorúakat.
Szerintem ezt nem lett volna szabad a rendőrök feladatai közé felvenni.
Nagyon nagy baj van ebben az országban, hogy a diákok lógására nem képesek igazán hatékony módszert kitalálni. (A családi pótlék megvonása gondolom jól jön ennek a pénzéhes kormánynak.)
A szülővel is hiba van: neki kellene tudatnia a kölkével, milyen következményei vannak a lógásnak. A pénzmegvonáson kívül is.
Javaslom itt sokaknak, hogy menjenek el egy Pest megyei (vagy akármelyik) iskola speciális tagozátához csak egy hétre segíteni...sok mindent látnának, és talán másképp állnának hozzá sok dologhoz.
Félreértés ne essék, nem védem azokat a szülőket, akiket nem érdekel, hogy mi lesz a gyerekkel, nagy ívben leszarják, a lényeg, hogy kapják a családit utánuk, mert tény, sok ilyen van, és az ilyenektől én is megvonnám. Azokat a szülőket, akik felelslegesen hőbörögnek, és arra nevelik a gyereket, hogy a tanár az köpni való, én is elítélem.
De ennek az éremnek bizony sokkal több oldala van, és sokan ezt nem látják, vagy nem akarják látni.
Az a nyári szabadság se annyi, hiszen az évzárók után még a nyári napközi, táborok, stb., augusztus közepén már járnak be az iskolába.
Az évközi tanítási idôben a legtöbb iskolai kirándulás hétvégén 30-40 elszabadult diák. Inkább a cián.
Én is ezt vallom. Nem mindegy, hogy szabadság van, vagy szabadosság.
Könnyű a pedagógusba beletiporni, meg rühelleni a nyári szabadság miatt. Semmi tisztelet nincs már. És ebben nagyon hibásak a szülők, akik rögtön feljelentgetnek, meg panaszolnak. Aztán maguk sem bírnak a gyerekkel.
Kövezzetek meg, de a nevelés terén én eléggé keményvonalas vagyok. Szüleim idejében, de még a miénkben sem halt bele senki egy sallerba, koksziba, ha visszapofázott a tanárnak. Nem is rinyáltak otthon ennyit a neveletlen szarjankók a "szemét" tanárokról. Szüleim az értekezleteket leszámítva be nem tették volna a lábukat az iskolába panasznapra, azon az elven, hogy a felnőttnek mindig igaza van, és ha mégsincs, akkor szokjunk hozzá, hogy az élet gyakran igazságtalan. Ezek hozzátartoznak az egészséges lelki fejlődéshez.
Már ettől a témától is rosszul vagyok, elcseszett szülők tömkelege rohangál a degenerált gyerekeivel az utcákon.
Elnézést a kifakadásért, de kedvem volna rendet tenni néha.
Nem véletlenül van egyre több pályát elhagyó pedagógus, vagy elmennek magániskolába.
Talán 10 év, és alig lesz, akik az általános iskolákban tanítani fognak.
Szomorú hogy ma Magyarországon alultápláltságról kell hogy beszéljünk. Főleg vidéken, ahol kertes házakban élnek sokan. Bocs a parasztromantikázástól, de aki falun éhezik....hát basszus, hogyan éltek régen? Ha más nem, krumpli terem.
Ott a Minden GYerek Lakjon Jól program, utánaolvastam, elég vegyes. Persze jó azt hinni, hogy van értelme segíteni, meg muszáj ebben hinni, de a hogyan kerül a malac a játékgépbe gondolat is megér egy misét.
Ilyen "alultáplált" gyermeket még nem láttam. Eldobott gyönyörû almát, kakaóscsigát, stb. annál inkább. Csak egy harapás hiányzik bnelôle.
Ezt látom minden nap!!
És a gumibotos biztonsági ôrt!
Érdekes módon, ahol a gyerek "azért" nem jár iskolába, mert nem tudnak neki bérletet venni, szokott jutni cigarettára...
Egyébként ahol akkora a szegénység, ott kap a gyerek használt ruhát, ingyen eszik a suliban (vagyis olcsóbb, ha ott van), ha a településen nincs iskola, akkor az önkormányzatnál lehet kérni utazási támogatást is, ingyen megkapja a tankönyveket, beiskolázáskor szokott adni az önkormányzat rendkívüli gyermekvédelmi támogatást, pár db füzet, meg 2 ceruza kijön belőle. Nem hiszem, hogy konkrét anyagi oka lehetne annak hogy egy gyerek nem jár iskolába.
Az megint egy más kérdés, hogy létezik a nyomornak olyan foka, amikor már nem érdekel, hogy jár-e a gyerekem iskolába, és ha igen, mit csinál ott.
A megoldást nem tudom, és nem is feltétlen ítélem el azokat, akiknek már erre sincs igényük. De a lógás miatti csp megvonás náluk igenis komoly motivációt jelenthet. Ha megértik.
A tanárok meg semmilyen másságra nincsenek felkészülve. Még az együttműködő szülő sajátos nevelési igényű gyerekével sem tudnak mit kezdeni (tapasztalat, több iskolával). Most az a korosztály tanít, ahol azok mentek tanárnak, akiket nem vettek fel máshova. Tisztelet a kivételnek.
Abból indultak ki, hogy eleve súlyosan hátrányos helyzetbe született a gyermek.
3 évesen úgy kerül be az óvodába, hogy nem tud enni, mosakodni, öltözködni, stb. Abszolút antiszociális.(Már ameddig ott van).
1-2 éves korában az anyja mellett a helye. Tételezzük fel, hogy szerető anyja van annak a szerencsétlen gyereknek.
Szocializálódik majd az oviban.
Persze ha csak azért szül valaki, mert 1.nem tudja mi a védekezés, 2. gyerek utáni segélyért...akkor ott én is azt mondanám, h minél előbb közösség.
Hogy a svédeknél megoldódott-e az etnikai kérdés...ezt nem tudom, nem élek ott. Svéd ismerőseim nem feltétlen ezt vallják :)
Véleményem szerint az iskolai "nevelés" már késô.
1-2 éves korában bölcsôdében, késôbb óvodában kötelezô jelleggel kellene lenniük, így a szocializáció (talán) részben kialakulna.
Javasolnám a svéd példát HR-nak.
Náluk így oldódott meg az etnikai kérdés.
Na ez most szép magyarra sikerült :D
Szóval a városokban rendőrők figyelik a lógo gyerköcöket majd kisérik vissza az iskolába. Falu helyen nincs lógás mert nincs hova menni..
A gyerek nagy ívben letolja hogy a szülőtől elveszik a családit. Ez nem vissza tartó erő.
A magatartásviselkedéssel küzdő gyereket pedig kötelezném pszichológushoz járni. De sajnos olyan a gyerek elsősorban amit otthon kap és lát. Ha egy szülő nem tudja alapvetően mi a normális kultúráltság akkor a gyerek honnan tudja?
Arról ne is beszéljünk hogy hány gyerek otthon egy kisangyal majd mikor kikerül az otthoni környezetből tör zúz örjöng..
A tanárok már régen nincsenek felvértezve a renitens gyerekek ellen. Pontosan azóta, amióta a taknyos kölyöknek több joga van, mint a tanárnak. És a csibészek csak a jogaikkal vannak tisztában, a kötelességeikkel nem.
A pedagógusoknak nincsenek megfelelő eszközeik a fegyelmezésre; nem ritkán a tanár húzza a rövidebbet, ha megpróbálja a gyereket a helyes irányba terelni.
Szerintem pedig a tanárok nincsenek felkészülve...
Illetve mi van azzal a gyerekkel, aki azért nem jár iskolába, mert nincs téli cipője, vagy nem tudják megvenni a bérletet Neki?
Én azt mondom,az ember pénzért dolgozik,hogy eltudja tartani a gyerekét.Minimum,hogy eljár iskolába a gyerek,és ezért "cserébe" pénzt kapnak utána.Ha nem jár,vegyék el,de ne adják meg visszamenőleg sem,ha elkezd ismét iskolába járni.Számomra vicces,hogy középiskolába a szülő kíséri a gyereket,biztosan ott legyen....Tolerálom,hogy ezt bevezették egyébként,de sok minden mással nem értek egyet!Ha meg nem tud viselkedni az iskolába az ilyen gyerek,tegyék át javító intézetbe vagy kisegítő osztályba!
Úgy halkan megjegyzem,tudjuk ezt is kik miatt van!
További ajánlott fórumok:
- Mindent, csak kevesebbet diéta
- A szülés folyamata, se több, se kevesebb
- A kevesebb sokszor több!
- Hogyan egyek kevesebbet, ha állandóan éhesnek érzem magam?
- Fogyás, ahol nem az idővel, hanem a türelmetlenséggel állunk hadban...Nyárra már mutasson valamennyivel kevesebbet a mérleg
- Ha egy szép nő tartózkodik a légkörödben kevesebbnek érzed magad?