Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kapott már valaki allergiára (szteoridtartalmú)injekciót? fórum

Kapott már valaki allergiára (szteoridtartalmú)injekciót? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 31. 22:05

Továbbra is várom a tapasztalatokat.


Főleg a Ditrophos szuri érdekelne.

2009. júl. 30. 00:18

A gyógyszereim mind szteroid tartalmúak, ezen felül szoktam kapni állapotrosszabbodásnál a kiegészítő kezelést szteroid tablettákkal, asthmás rohamnál meg persze akkor gyorsan intravénás injekcióra van szükség...


De tavaly akkora adagot kaptam, és akkora adagot kellett beszednem a tablettákból, amekkorát addig még soha...

MOndtam is a Főorvosnak, ha én ezt mind beszedem, akkor göcedisznó leszek...


Hát kb. 20 kilót szedtem fel, és most izzadok vért , hogy leadjam...


Közben már kórosan magas lett a koleszterin, és a vérzsírszintem, és most már arra is állandó gyógyszerszedést rendelt el a háziorvosom...


HIába van beépítva az alma az étrendembe, ami megköti a zsírsavakat, hiába tornázom rengeteget nap-, mint nap, mégis...

Nálunk Családi vonás az elhízás, Apai ágon, de még így is én vagyok az egyetlen, Aki tesz is,ha nem is az alakjáért, de a súlyom megtartásáért, hogy nehogy elhízzak...

ÍGy most csak erős testalkatú vagyok, mert rajtam egyenletesen oszlik el a súlyfelesleg...

21. youlcsi (válaszként erre: 16. - D4464aaf8a)
2009. júl. 29. 20:11

na jó, de a diprophos-ban nincs sok sztero... gondolom te sok mg-mal kezdesz, és aztán a tabi már a leépítést szolgálja... vagy allergiáénál nem így működik?


én egyébként általában hagyom, hogy az idő megoldja... szenvedek tőle piszkosul, de amint lecseng az aktuális pollenszezon, semmi bajom.


R.H.! hány mg-ot kapsz, és mennyi ideig? mert most jutott eszembe, hogy szept-től dec-ig szedtem, és idén eddig még csak ki sem jött az allergiám (néhány napos szemviszketéást leszámítva)

20. youlcsi (válaszként erre: 15. - Tücsimücsi)
2009. júl. 29. 20:07
egytől nem lesz semmi bajod :)
19. tücsimücsi (válaszként erre: 18. - D4464aaf8a)
2009. júl. 29. 20:00
Én sajnos könnyen hízok:(
2009. júl. 29. 19:54
De ez attól is függ, hogy van, Aki hajlamos a hízásra, ert még a levegőtől is hízik, és van, akin meg semmi sem fog...
17. tücsimücsi (válaszként erre: 16. - D4464aaf8a)
2009. júl. 29. 19:52

Ennyi info már bőven elég.:( Én ezt a 4-5 kilót képtelen vagyok leadni...

Inkább nem kell a szuri, majd valahogy átvészelem. Bespájzolok mindenféle szerből. Kivéve a gyógyszert.


Köszi, hogy Te is írtál.


Azt hiszem, felköthetem a gatyót:(

2009. júl. 29. 19:20

Nekem azokban az években, amikor csak kapok szteroid kezelést, állapotrosszabbodás miatt, először injekció, majd tabletta formájában az otthoni kezelés részeként, olyankor legalább egy teljes évig nem szenvedek az allergiától, a kegyetlen tüneteitől, de minden kezelés után felszedek kb. 20 kilót, amit utánna kínkeservesen győzök leadni...

És ez minden évben így megy...


Minden évben liftezik a súlyom... Fel, kb. 20 kilót, majd sokkal lassabban lefelé...

15. tücsimücsi (válaszként erre: 14. - Youlcsi)
2009. júl. 29. 19:07
Akkor egytől nem lesz semmi bajom???
14. youlcsi (válaszként erre: 13. - Tücsimücsi)
2009. júl. 29. 12:53
azért meg ne ijedj! ez nem egy szuritól volt :)
13. tücsimücsi (válaszként erre: 12. - Youlcsi)
2009. júl. 29. 12:46
Baccuskulcs!!! Ez gáz. Na kb ilyen példákra vagyok kíváncsi...
12. youlcsi (válaszként erre: 11. - Tücsimücsi)
2009. júl. 29. 12:43

én nem az allergiára kaptam a szteroidot (annak csak jót tett)... így csak azt tudom mondani, hogy milyen, ha többet kap az ember.

bár az inj. csak próbakezelés volt, így annak komoly mellékhatása nem volt, de később jöttek a pattanások, szőrösödés, álmatlanság, remegés... és nálam csak ezek az enyhébb mellékhatások jelentkeztek. ja, és azóta nem menstruáltam :(

11. tücsimücsi (válaszként erre: 10. - Youlcsi)
2009. júl. 29. 12:39

Tudom, ezért érdeklődök.

Én már megbeszéltem a dokimmal és beadja, azt mondja egytől semmi bajom nem lesz, az más, ha valaki rendszeresen kapja úgy már veszélyes. Na de az ördög nem alszik, sose lehet tudni. Bár én tavaly már az asthma határán voltam, szóval nem igen fogok ezen sokat gondolkodni.

Visszatérve: szóval neked nem volt semmilyen mellékhatás ezek szerint.

10. youlcsi (válaszként erre: 9. - Tücsimücsi)
2009. júl. 29. 12:33
alapos indok kell, hogy beadják. és a szteroidnak rengeteg, súlyos mellékhatása van.
9. tücsimücsi (válaszként erre: 8. - Youlcsi)
2009. júl. 29. 12:21

Én is beadatom az tuti.

Semmilyen mellékhatás nem jelentkezett tőle?

2009. júl. 9. 21:39

az injekció neve diprophos.

én egyszer 9 éve kaptam pollenallergiára (szezonban kellett egy alkalmassági vizsgálaton megjelennem, és nem jött volna jól ki, ha taknyom-nyálkam egybefolyik :)) akkor azt a nyarat teljesen megúsztam.

aztán tavaly kaptam más okból (kvázi próbakezelésként, csak úgy), akkor is a fél nyaramon átsegített.

pedig mindenre allergiás vagyok, ami képes virágozni...

7. tücsimücsi (válaszként erre: 5. - Mokka78)
2009. júl. 9. 10:31

Pár napra??? Egy ismerősömnek nem pár napra múlt el, hanem abban a szezonban elő sem jött többé. Sőt, a következő nyáron már alig voltak tünetei pedig akkor nem is kapott.


Ti is a Ditrofos-tot kaptátok?

2009. júl. 8. 21:17
Én szoktam kapni, van olyan hogy egy nyáron 3at is...
5. Mokka78 (válaszként erre: 4. - Tücsimücsi)
2009. máj. 28. 21:39
nem, de nagyon jól esett hogy az pollenallergiám is elmúlt pár napra :)
4. tücsimücsi (válaszként erre: 3. - Mokka78)
2009. máj. 28. 19:38
És nem volt mellékhatása utána?
2009. máj. 28. 19:34
Én kaptam, amikor kiderült a gyógyszerallergiám! futottunk az ügyeletre amikor elkezdett dagadni a fejem és a torkom egy aszpirintól!
2009. máj. 28. 19:33

Ma konzultáltam a körzeti orvosommal erről. Ő azt mondta, ha nagyon rosszul leszek augusztusban bead egy injekciót aminek a hatása 3 hétig tart. Mondta, hogy ennek vannak kockázatai, de csak akkor ha az ember rendszeresen kap ilyet. 1 évben egyszer nem veszélyes.

Szeretném, ha írnának olyanok akik már kaptak és volt -e náluk valamilyen mellékhatás tőle.

2009. máj. 28. 19:30
Kapott már valaki allergiára (szteoridtartalmú)injekciót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook