Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Jobb egy igazmondó ateista, mint egy képmutató keresztény. fórum

Jobb egy igazmondó ateista, mint egy képmutató keresztény. (beszélgetős fórum)


12. barai (válaszként erre: 10. - Csemár)
szept. 13. 07:57
Így jó.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Attilap)
szept. 12. 11:07
Igazad van
10. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 12. 10:27

Jobb egy igazmondó ember, mint egy képmutató ember.


Ehhez mit szólsz?

szept. 12. 10:23
Én is ezekre a botrányokra gondoltam, rájöttél.
szept. 12. 07:05

Mindenki a saját útját járja és a saját tempójában fejlődik.


Az igazmondó ateista, bár nem tudatos a saját létezésére, viszont, ha ösztönösen morális és ezen elvek alapján éli a hétköznapjait, akkor a nagy egész szempontjából mondható értékesebbnek, mint egy képmutató keresztény.


Ez utóbbi - bár megtette az első lépést a szellemi fejlődés útján - ,mégis elveszett a dogmák, külsőségek és képmutatások világában.


Az erkölcsnek és a szellemi fejlődésnek, valamint a megértésnek kéz a kézben kellene járnia. Jah, a lényeget, vagyis a szeretetet majdnem elfelejtettem... 🙂

szept. 11. 23:19

Az Istenhited nem köthető semmilyen formalitáshoz, külsőséghez. Az vagy van, vagy nincs.


Ezek a papi botrányok amik most napvilágot látnak, több mint képmutatóak és szégyenteljesek!

szept. 11. 23:16
Hívőnek úgy is lehet lenni hogy nem veszed fel a papi stólát, nem járkálsz Bibliával a kezedben, egyszerűen csak bemész a templomba hétköznap, akkor amikor a hajléktalanon kívül senki sincs bent. Vagy még az se kell! Tök privát dolog.
5. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 11. 22:39

„Aki bűntelen közületek, az dobja rá az első követ!” (János 8,7b)


Ez jutott eszembe a bejegyzésedre. Pedig nem vagyok hívő egy hitben sem, csak megpróbálom azt a sokszínüséget elfogadni ami ma már szabadon létezik. (korábban nem vallhaták meg nyiltan az emberek a gondolataikat)


Igazmondó, képmutató emberi tulajdonságok és nem kötném vallási hovatartozáshoz.

szept. 11. 21:11
Legjobb Az igazmondó juhász.
3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 11. 18:36

Csak rajtad múlik, hogy melyikbe tartozol.

Írtad, tudjuk, s.t...ta vagy.

szept. 11. 18:31
Nincs tökéletes ember. Mindenki hibázik, a keresztény, az ateista és mindenki. Igazmondó? Képmutató? Mi vajon nem vagyunk képmutatóak? Mindig igazat mondunk, mindig jót cselekszünk? Ítélkezni a legkönnyebb, ítéletet mondani távolról nagyon egyszerű. Én, személy szerint, élen jártam abban, hogy rámutattam a hibákra, miközben jómagam sem voltam egy matyóhímzés. Képmutató voltam? Igen. Hívő katolikus vagyok, követek el hibákat, de ítélkezni az ítélkezzen, aki hibátlan.
szept. 11. 18:31
"Jobb egy igazmondó ateista, mint egy képmutató keresztény."

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook