Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hosszú, de törött vagy rövid és egészséges haj? fórum

Hosszú, de törött vagy rövid és egészséges haj? (beszélgetős fórum)


1 2
34. michelle.r (válaszként erre: 33. - New(l))
2021. ápr. 22. 09:12
A pixie-t én is imádom, és lesz is, amint újra normálisan, kiszámíthatóan lehet járni. Addig be kell érnem a short bob-bal, 4-5 centi lenövést is elbír. 🙃
33. New(l) (válaszként erre: 32. - Michelle.r)
2021. ápr. 21. 11:51
Én ezért (is) hagytam föl a pixie-vel, pedig nagyon tetszik. Annyira rühellek fodrászhoz járni, azt pedig muszáj karbantartani. Így az van, hogy 4-5 évente olthatatlan vágyat érzek levágatni, utána meg csapok a homlokomra, hogy ja, ez ilyen. :)))
2021. ápr. 21. 11:48
Bármilyen, de egészséges.Rövid hajad viszont csak akkor legyen, ha 4-6 hetente időd és pénzed is van fodrászhoz menni. Nincs annál kiábrándítóbb, mint amikor lászik, hogy valaha frizura volt, de nincs gondozva, csak nő.
31. 5da46c99ae (válaszként erre: 29. - Df1e1c376c)
2021. ápr. 21. 11:30
Akkor mindenképpen szép a hajad, nem? :) Az enyém nagyon ronda volt mikor rátaláltam a melegollós hajvágásra. 2 nagyon-nagyon elrontott szőkítés után kellett menteni a menthetőt. Azóta csak évente 2x vágatok - még mindig meleggel.
2021. ápr. 21. 10:28
Én kislány korom óta minden hónapban 1 -0,5 cm-t levágok a hajam végéből, nem is töredezett.
29. df1e1c376c (válaszként erre: 25. - 5da46c99ae)
2021. ápr. 21. 10:00
Nekem a melegollo nem csinalt csodat, pedig akkoriban festve volt a hajam. Igy meg ugy is toredezesmentes volt. De akkoriban havonta vagva.
28. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 21. 09:57
A torott ronda. En akkor is levagom, ha befont haj csucske tovises.
2021. ápr. 20. 23:50
Az egészséges az igazi...
25. timycat (válaszként erre: 24. - Timycat)
2021. ápr. 20. 23:41

Ha a fodrászodnak nincs melegollója, állítólag a "normál" olló állapota is sokat számít, hogy aztán megtörik-e a hajvég.


A mostani fodrászomnak az első pár alkalommal nem volt még melegollója, de jó minőségű fodrász ollót használt így nem volt gond, de ahogy beruházott egy melegollóra én azzal vágatom vele is. Megéri, valahogy olyan "zárt" lesz tőle a hajvég.

25. 5da46c99ae (válaszként erre: 24. - Timycat)
2021. ápr. 20. 23:41
Igen-igen, szerintem is mindenképpen melegollóval vágasd vissza, ha vágatod. Nekem is nagyon visszafogta a töredezést, ráadásul észrevettem, hogy utána sokkal fényesebb lett a hajam, puhábbak a hajvégeim mint a "hagyományos" ollónál.
24. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 23:35

Vágasd le egészségesre. Én melegollót javaslok. Évek óta nincs egy szál töredezett hajszálam se. A végek max. elvékonyodnak, elkopnak, ezért szoktam "lecsípetni" a végét, de törni egyáltalán nem törik és pár havonta fél - 1 centi az amit vágni kell. Így bőven tud nőni.


A másik "csoda" szerintem a steampod. Ezt is csak pár havonta, a vágások alkalmával csináltatom a fodrásszal.


A harmadik "csoda" a kataláz enzim, amit én őszülésre kezdtem szedni, arra nem láttam pozitív hatást (de ettől függetlenül nem festetem, nem színeztetem a hajam) viszont azt vettem észre, hogy a hajam sokkal puhább, jobb állagú mióta szedem.

23. globus (válaszként erre: 22. - Katt2)
2021. ápr. 20. 23:00

Nem olyan borzasztóan bonyolult a kedvenc fodri számát telefonba elmenteni.

De lehet úgy is csinálni 🙂

22. katt2 (válaszként erre: 20. - Channa*)
2021. ápr. 20. 22:23

Nekem a hátam közepéig ér a hajam. Melirozott. Nem a fodri melirozza, hanem az idő. Őszül. Copfba hordom és kellően dús. Volt, hogy megállított az utcán egy fazon, hogy mióta növesztem a hajam. Mondtam, hogy nem növesztem, nő az magától is. Néhány hónapja elmentem fodrászhoz, mondtam neki, hogy vágjon le a végéből, ami töredezett. Azt mondja nem töredezett. Álltam fel és elköszöntem.

Egyébként, lustaságból hagyom megnőni. Nem kell fodrit keresnem, ami annak idején egy fél napos program volt, mert minden névjegykártyát elhagytam, így sose tudtam időpontot kérni. Addig mentem, amíg találtam egy helyet, ahol azonnal be tudtam ülni. Most már ilyen gondom nincs.

21. dominós (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 21:59
Olyan hosszú hajam már vagy 20 éve nincs. :D Most kb. 10 centis szénaboglya. Már hosszú.
2021. ápr. 20. 20:45

A vállig érő haj nem rövid, még ay arcodat sem változtatja meg.


A rövid haj ott kezdődik, hogy 4-5 cm a hossza, és hidd el, sokkal fiatalosabb is.


Nincs rondább egy töredezett hínár hajtól.


egyébként én sem értem ezt a hosszú haj mániát.


Minden lány egyforma egyen hajjal, még a színük is általában ugyan olyan.


Egyébként tudom, hogy miért van ez.

A mai fodrászok pont annyit értenek a szakmájukhoz, hogy egy hosszú hínár hajnak levágnak a végéből néhány centit, és kész a frizura;)

19. 5da46c99ae (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 19:43

Hosszú és egészséges. Ehhez viszont vágni kell, utána helyesen kezelni. Szabadulj meg a töredezett hajvégektől mielőbb.

Tudom, elég nehéz, ha ragaszkodsz a hosszúhoz. Ugyanígy voltam, nekem is vállig kellett vágni. Onnantól nagyon figyeltem rá, nem csinálok semmit, ami roncsolná, újra fenékig ér, de most már egészségesen. Hidd el, össze sem hasonlítható érzés, mint mikor szintén addig ért, de fele törött volt.

Ha nem zárkózol el az ilyesmi elől, még ki sem kell húznod az időt rövidebb hajjal. Lehet kapni csatos póthajakat, ami ami nem túl hosszú a sajátodhoz képest, de mégis rádob valamennyit (természetesen emberi, prémium minőségű hajra gondolok).

18. Epresturmix (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 19:33
Nekem is az volt sok sok évig. Rájöttem, hogy annál kényelmesebb nincsen! Tök hamar beszárítom, kivasalom és még jól is áll! Olyan könnyed a fejem tőle, hogy a kedvem is jobb! 😅
17. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 19:32
Nem értem a dilemmát, hiszen nem kérdés: legyen egyészséges a hajad. Ha az az ára, hogy le kell vágni belőle, add meg. Muszáj festeni? Az is roncsolhatja. Mondta valaki, hogy az arcodhoz a hosszú haj sokkal jobban passzol, vagy csak te gondolod így?
16. Epresturmix (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 19:27
Ha bízol a fodràszban, ráhagyod! Én bíztam és bízom benne! Mindig kérdezi mennyit vágjon? Azt szoktam mondani, hogy nem értek hozzá, ő ért hozzâ és vágjon annyit amennyit jónak lát ahhoz, hogy egészséges legyen! Mivel tudom, hogy nem éli bele magát a nyirbàlásba, ezért engedem neki! Indokolatlanul nem vág többet soha! Ne én mondjam már meg! Nem tudom. Még soha nem jöttem ki tőle csalódottan! 😊
15. Epresturmix (válaszként erre: 10. - Secret8)
2021. ápr. 20. 19:23
Egyetértek!
14. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 19:22
Figyi! Nekem fenékig érő hajam volt, de egyszerűen nem találtam fodrászt aki néha kicsit kezelésbe vette volna, hogy legalább az egészséges szintet tudjam tartani. Extra vastag, extra sok is volt. A hajfestést magamnak csináltam (rohadt gáz volt) így amikor elköltöztem és találtam egy jó fodrászt, azonnal megszabadultam tőle! Hiába tűnt egészségesnek, úgy gondoltam, hogy minek nekem hosszú haj, ha nem bírok vele? Soha nem gondoltam volna, de még nem bántam meg a nagy változást. Most egészséges, jól kezelhető, fènyes hajam van. Most megint hosszabb, mint szokott lenni, mert nem volt ugye nyitva, de holnap megszabadulok vagy 15 cm-től ismét! Én az egészséges hajra szavazok! 😉
13. 6b72794f68 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 17:39

Argánolaj a legjobb, arckrémbe belekeverve a bőrnek is jót tesz!


Nekem néha színezve van a hajam, másabb, mint a festék, szinte feltölti a hajam, selymes lesz, kezelhetőbb!

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Secret8)
2021. ápr. 20. 17:36
29 éves vagyok. Lassan már kelleni fog a fiatalítás :D
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - 6b72794f68)
2021. ápr. 20. 17:35

Én is használok...csak mit sem ér, pedig drága 6-7 ezer forintos cuccok. A fodrászomtól veszem.

Tavaly volt egy festési kísérletem, azóta nem tudom életre kelteni.

10. secret8 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 17:35

Csak annak érzed. A töredezett, gondozatlan hajból le kell vágatni, még, ha szívfájdalom árán is, mert magától nem lesz szebb.

Meg fogsz lepődni, mennyivel jobb tartása lesz. Nem tudom, hány éves vagy, de egy bizonyos kor felett fiatalít is a középhosszú haj. Jól formálható, és jól az arcformához igazítható.

Csak bátran! :)

2021. ápr. 20. 17:34

Nem biztos, hogy olyan sokat kell vágni, a fodrász majd tudja, bár némelyik nagyon szeret vágni!

Érdemes hajvégápolót használni! Nekem a derekamig ér, és mindig használok, hogy szép legyen!

2021. ápr. 20. 17:31
egy 7-8 centit kéne levágni
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Secret8)
2021. ápr. 20. 17:31
Nálam a vállig érő már rövid kategória :(
6. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 17:26

Megadtad a választ: "akkor lenne szép, ha vállig levágatnám".

Felesleges rövidre vágatni. Túl nagy váltás, és sokáig tart, mire visszanő. Csak annyit vágass, amennyitől jó tartása lesz és gondozottnak látszik.

5. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 17:25

Nem feltétlen kell levágni ,lehet szépre csinálni.Meg ha levágod ,mire megnő lehet megint ugyanaz lesz.

Bár a legvége 2-3 centi ,,,?


Festem de nem vasalom ,csak télen szárítom, balzsamozom ,szedek vitaminokat is stb.Mégis törik a vége,nem vágom csak néha lecsippentem a legvégeket:)

De majd eldöntöd,,valahogy:))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook