Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kerülhetem el a teljes elbutulást, mentális leépülést, totális motivációvesztést irodai munkakörben? fórum

Hogyan kerülhetem el a teljes elbutulást, mentális leépülést, totális motivációvesztést irodai munkakörben? (beszélgetős fórum)


23. gyöngy:) (válaszként erre: 20. - Globus)
aug. 11. 20:44

Már megint nyitott egy újat? 😮

Lehet kényszeres beteg.

22. globus (válaszként erre: 21. - Kacsahercegno)
aug. 10. 09:27
Arról szólt, hogy rosszul van szabadság alatt, mert vissza kell menni.
21. Kacsahercegno (válaszként erre: 20. - Globus)
aug. 10. 09:23
Neee lemaradtam, pedig nagy rajongója vagyok ezeknek 😂
20. globus (válaszként erre: 15. - Gyöngy:))
aug. 10. 09:10
Ebben a pillanatban írtam egy frissbe elsőként, de már nem küldte el..
19. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 9. 23:02
Ilyenkor kell elbúcsúzni a helytől mert megöl lelkileg, aztán meg...
18. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 9. 23:00
kiégés (burnout)
aug. 9. 18:07
Ilyenkor kell 180 fokban váltani, és belevágni valami olyanba, ami érdekel, de sosem mertél belefogni. Ha nem mersz, sosem nyersz.
16. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 9. 17:04

Az én érzéseimet is leírtad.

A különbség annyi, hogy pár éve végeztem el egy iskolát - felnőttként -, és IMÁDTAM! Nem egy népszerű szakma, de felnőtt fejjel belevágtam, és nagyon tetszett. Pár hónapja új munkahelyem lett, a főnököm nagy tudású, szeretnék mindent megtanulni tőle, de a stílusa, habitusa ijesztő. Szinte kiabálva beszél, és támadóan. Szinte nem merek kérdezni, mindenben elbizonytalanodtam. Valahogy azt érzem, hogy leáll az agyam, nem forognak a "kerekek" ... Ijesztő. (Pont most kezdtem újra angolul tanulni, amit szintén imádtam, és nem maradnak meg a szavak. :( )

Annyira remélem, hogy valaki tud jó ötletet adni!

15. gyöngy:) (válaszként erre: 9. - Kacsahercegno)
aug. 9. 16:40

Ja, ő a munkahelymániás, az elmúlt 2 évben biztos nyitott már vagy 50 munkahelygyűlölős fórumot.

Szerencsére már a modik is megunták.

14. Amaunet (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 9. 11:52

Ha ezt láttad már első nap, akkor miért vagy ott?

Próbaidő alatt felmondhattál volna.

13. globus (válaszként erre: 9. - Kacsahercegno)
aug. 9. 11:43
Portás és a rokonok.
12. New(l) (válaszként erre: 11. - Kacsahercegno)
aug. 9. 10:45
Lehet szólnunk kéne neki, hogy már leépült. XD
11. Kacsahercegno (válaszként erre: 10. - New(l))
aug. 9. 10:35
Szerintem igen, mostanában megint minden nap nyit egy hasonlót, amit aztán törölnek is. (Én meg túl sok időt töltök itt 😂) Egy darabig a redditen csinálta az egyik magyar fórumban, de gondolom onnan is elkezdték kitiltani. Brutál hogy milyen elmeállapot kellhet ehhez.
10. New(l) (válaszként erre: 9. - Kacsahercegno)
aug. 9. 10:32
Ja hogy ő a krónikus munkahelygyalázó tagtárs? Látszik, hogy régen jártam itt. :D
aug. 9. 10:22

Én nem hiszem, hogy mindenkinek olyan munkájának kell lennie, ami nagy és kielégítő mentális igénybevételt jelent, sok olyan "irodai rabszolga" munkakör van, ahol az egyetlen motiváció egy jó vagy közepesen jó fizetés. Legalábbis én még sehol nem azért dolgoztam, mert annyira szeretek excel táblákat nézni, meg emaileket írni. :D (Nyilván akinek van egy specializált szaktudása, vagy elhivatottsága bizonyos terület iránt, annak más)


Mindenesetre ha amúgy nem nyomorúságos a munkahely, szar légkör, borzalmas fosi feladatok, hanem "csak" unalmas meg egyhangú, akkor az üresjáratokban olvass, tanulj valamit, és törekedj arra, hogy a munkán kívüli időt tedd élvezetessé. A munka az sokunknak csak ennyi, munka, bejövök, megcsinálom mert fizetnek érte, de nem ebben teljesedem ki... (Bár ha az vagy akire gondolok, akkor a fizetés se jó, max. a portásnak, meg a légkör sem, mindenki gyökér a teljes cégnél, és a fórumodat is mindjárt törlik 🤪)

8. New(l) (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 9. 10:13

Egy biztos, elbutulni, mentálisan leépülni azért hála istennek nem olyan könnyű. :) de megértem, hogy úgy érzed, kiszárad ott az agyad.

Mivel nem tudjuk, miért maradsz mégis - pénz, lehetőségek hiánya stb. - csak általánosságokat tudunk javasolni: keress olyan hobbit, ami igénybe veszi a kreativitásodat, alkotó tevékenység feltölt.

Bár a mindennapok elviselésére kértél inkább tippeket...

Valahogy próbáld ezt nem véglegesnek tekinteni, sulykold magadba, hogy ez csak egy epizód, nem innen fogsz nyugdíjba menni. Közben pedig keresgélj mást, akkor is, ha esélytelennek tűnik.

7. globus (válaszként erre: 5. - Tumbo2)
aug. 9. 10:11
Ha olyan fecnit találok, amin nincs név, csak telefonszám, egyből hajítom ki, otthon is. Felőlem keresheti.
aug. 9. 10:01
Ha ennyire rossz, keress másik munkahelyet.
aug. 9. 09:47
mikor voltam a főnöknél,valami számlaügyben,ne írja föl,úgysem felejti el.mire megtettem a 6 lépést,kipárolgott a fejemből még jó,hogy a sok gondolkodás után eszembe jutott.mindent írok,igaz,hogy telefonszámot név nélkül,meg ilyesmi.meg receptet,ez mi a bánat lehet.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - New(l))
aug. 9. 09:33
"y. A pörgős, változatos, sokszínű munkaköröm évek alatt favágó munkává satnyult" na nekem itt ilyen gondom nincs, ez kedzettől fogva ez nagy szar. már az 1. naptól. soha egy percet se volt jó.
3. New(l) (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 9. 09:30

Voltam így. A pörgős, változatos, sokszínű munkaköröm évek alatt favágó munkává satnyult, ha rágondoltam sírógörcs kerülgetett. Ráadásul le is csökkent a mennyisége, netem nem volt, mindenki rám látott, így még értelmesen elfoglalni is kínkeserves volt magam. Két évig próbálkoztam a főnökömnél, hogy találjunk ki valamit, mert én ebbe belebetegszem. Nem sikerült, így váltottam, de sok időbe telt.

Gondolom nem egyszerű mást találni, de kezdj el nézelődni, tervezgetni, addig is történik valami. Egyszer sikerül!

2. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 9. 09:18

Ha nem tudsz váltani, akkor szabadidődben kompenzálj bármivel, amit szeretsz.

De hosszabb távon inkább keress más munkát.

aug. 9. 09:13

Tippeket kérnék!


Hogyan kerülhetem el a teljes elbutulást,mentális leépülést, totális motivációvesztést ebben a munkakörben?

Mióta ebben dolgozom, kb egy cserepes virág szintjére süllyedtem mentálisan, elbutultam, leépültem, eljutottam a minden mindegy állapotba. semmi se érdekel, semmi vonzót érdekeset kihívót nem találok ebben a munkában, az agyamra abszolúte semmi szükség sincs, mert repetitív droidmunka az egész.

És ez kihat a mentális állapotra teljes motivációvesztés feleslegesség-érzés, leszarok mindent állapot. A munkám elvégzem, panasz rám nincs, de nulla, egy szikra érdeklődés affinitásom nincs itt semmihez.

Hogyan lehet ebben bármi élvezetet találni és megmenteni magam a teljes mentális széthullástól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook