Hajápolásról - mit, hogyan és miért? (beszélgetős fórum)
Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hajápolásról - mit, hogyan és miért?
Az én dédanyám idejében nem szaladgáltak kibontott hajjal az utcán, viszont mindenkinek hosszú volt az akkori elvárás szerint.
A mai nők haja más, és máshogy is ápoljuk. Ma már az esővíz sem jön be, hiszen eleve nem jutnak hozzá sokan, másrészt pedig sokkal szennyezettebb, mint régen. A stressz - ami sajnos rengeteg embert érint árt a hajnak is. Ez ellen elég nehéz védekezni.
Én sem vagyok oda a sok vegyszerért, amivel etetnek bennünket vagy magunkra kenve "élvezzük" a hatásait, de igen nehéz kikerülni. Szerintem a föld is annyira szennyezett, hogy bármi, ami belőle kikerül és megesszük, már árt. Ennyi erővel aztán ne együnk-igyunk semmit és ne használjunk semmi kenceficét...lehetetlen. Szerintem is drágább a bio holmi, ezt kár tagadni, hiszen az előállítása eleve macerásabb, többe kerül.
Mindenkinek saját döntése, mivel mossa a haját, festi-e, vagy csak gyógynövényeket használva színezi, és ezzel próbálja lecsökkenteni a káros anyagok bejutását a szervezetébe, de nagy eredményt ezzel én nem várok.
Bizarr kozmetikumok – Kenj a bőrödre csigát! A hajra is ajánl a cikk valamit, keresd, olvasd.
" díványon " találtam.
Sziasztok.
Gratulálok cikkhez,sok igazság van benne.Nem mindegyik baba sampon káros.pl a drogériák saját márkás termékei nagyon jók,van egy oldal ahol irják melyik a jó,összetevői fent vannak,akit érdekel elküldöm privibe.Mielőtt vásárolok sampont mindig megnézem az oldalt és ha csupa jó az összetevő meg is veszem ha nem túl drága.Baba samponok általában zsirositanak kicsit mert vannak benne olajok is .Tapasztaltam sajnos de ezektől samponoktól nem viszket a fejem.Az indigó és a henna,gyógynövény éppen ezért erősiti a hajat.Persze van hajfesték amibe van henna de abba már más is van és ezért mondják sokan hogy káros ,de önmagában ezek a növények nem ártanak sőt...
Csak ennyit akartam irni.
Ma vettem gyógynövényt, apróbojtorjánt, és csalánt. Nem láttam még nála mosószódát, és szódabikarbónát. Most volt. Elárultam neki, hogy én bizony azzal, szódabikarbónával mosom a hajam.
Azt mondta lágyítja a vizet, olyan mint az esővíz..
Jó a cikked, sok jó dolog van benne. Főleg, hogy felhívod a természetes alapanyagokra a figyelmet. De ha a göndör hajamat szárazon fésülném ki, úgy néznék ki, mint egy oroszlán :)
Én mindig kiengedve hordom a hajam, csak praktikussági okokból gumizom, vagy csatolom fel időnként, de én afféle "szél lobogtatta sörény" híve vagyok.
Ennek ellenére mikor írtad, hogy nem jó az állandó feltűzés és kontyozás, néprajzból mindig olyanokat mondtak nekünk, hogy a lányoknak, asszonyoknak mindig fonatokban és kontyokban volt a haja (nem tudom, hogy nagyanyáink vagy inkább dédanyáink idejében lehett-e), mert nem illett "csak úgy lobogtatni" a hajukat - bár lehet ferdített a tanár, és csak a népi viselethez ünnepkor kellett, én tényleg nem tudom :) - és ennek ellenére mégis gyönyörű hajuk volt.
Meg persze ők még megtehették, hogy összegyűjtötték az esővizet és abban mostak hajat, mert az nagyon lágy víz volt. Manapság meg inkább ránk se cseppenjen, amilyen mocskos a levegő :(
Teso sampon?
Fodrász kellékesbe mikor az egyik balzsamot vettem, azt mondták samponba akár a legolcsóbb litereset is használhatjuk.. Amit utána pakolunk rá az a nem mindegy..
Hát igen, nekem nem vált be..
Csak pár nyalánkság:
SLS (Nátrium Lauryl Szulfát)
Legfőbb összetevője a hajsamponoknak. Erősen irritatív, felületaktív, tisztító,- és habkeltő hatású anyag, amely károsítja a hajat és hajsejteket: kiszárítja a hajat, és őszülést is okozhat.
A kutatások szerint ezen kívül az SLS a leggyakoribb bőrallergén szer.
Szilikon: Dimethicon, Diethylmethicon, Ethylmethicon
Gyakran használják ezeket a műanyagvegyületeket samponokban, hajkondicionálókban és hajápolókban. Selymessé és könnyen fésülhetővé teszik a hajat, de vékony filmbevonatot képez a fejbőrön és a hajszálakon, ezért blokkolják a sejtek működését. Hosszú távú használat esetén a hajgyökér eltömődik, és hajhullást okozhat.
Nos, én pedig, annyit mondtam, hogy nem kell megtéveszteni az embereket, mert te valami így gondolsz.
A másik tévhit, hogy bio=drága termékek. Nos, nem így van, de én nem sajnálok 1000 Ft-ot(mivel ennyibe fáj egy sampon) a hajamra, főleg, úgy nem, hogy tudom, csak növényi eredetű, természetes anyagok vannak benne.
Azért fogok egy saját " kotyvaszra " átállni. Semmi különös.
A hajamra bizony próbáltam sokféle balzsam, sampon, sőt valami kifésülő löttyöt is, nevét se írom le, még burkoltan se. És abszolút nem használt. Sőt..
Nem, azért, mert nem lehet véleményed, hanem azért, mert nem kéne tévhiteket terjeszteni. Mivel semmi igazságalapja.
Nos, akkor elárulom neked, hogy amit sampont balzsamot kapsz boltokban/drogériákban, sokkal károsabb, mint a növényi hajfestékek.
A hajhullás oka számtalan dolog lehet.Sajnos rengeteg nő küzd ezekkel a problémákkal,pedig a cikkben leírtakat maradéktalanul betartják.
Az én hajammal pl.2004 óta vannak gondok.Pedig csak bio hajápolókat használok,max.heti 2x mosom,belsőleg is igyekszem táplálni stb...Ha valaki bekukkant ide a Hoxa hajhullásos fórumára,nagyon tanulságos eseteket olvashat!A legszomorúbb hogy akik ezzel küzdenek,azok kb.100 féle kivizsgáláson estek át,mindent megpróbáltak és mégis nagyon ritka a siker.Ráadásul a 18 éves lánytól,a 25 éves anyukáig egyre több fiatalt érint.Ennek oka nem a hajápolás elhagyagolásában rejlik hanem sokkal komolyabb dolgokban.
Szerencsés akinek olyan gyönyörű haja van,mint a cikk írójának!!!Ez azért javarészt genetika,csak kisebb része a gondos ápolás!
Annyit még én is megjegyeznék hogy a baba samponok tényleg hemzsegnek a káros összetevőktöl!Maradjunk a bionál...bár ott is van 1-2 átverés!
Nagyon jó a cikk, a naplódat is imádom:) Jó ötleteket kapok tőled mindig!
A természetes dolgok mindig a legjobbak!
Van egy hasonló fórum,ott is sok tippet ajánlanak mindenféle hajra,samponoktól elkezdve minden.
Nagyon hasonlít egymásra,mindkettőben tanulságos dolgok vannak.