Az igazi bio hajápolás (beszélgetős fórum)
Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az igazi bio hajápolás
Ez egy nagyon jó hajpakolás, csupa természetes növényi összetevőkből. Próbáld ki, biztosan elégedett leszel vele.
Szőke henna (nem henna!)
Összetevők: Szárított és őrőlt
kamillavirág (nyugtató hatású, gyulladásgátló, segítséget nyújt a hajhullás ellen, aranyszínű árnyalatot kölcsönöz, fényessé teszi a hajat),
rozmaring (serkenti a fejbőr vérkeringését, szabályozza a faggyútermelődést és korpásodás-ellenes),
Cassia Obovata (A Cassia obovata olívazöld növényi por, melyet a növény leveleinek finom őrlésével kapnak. Nevezik szennának, natúr/szőke hennának is, mivel a szőke és ősz hajnak aranyos csillogást ad, sötétebb hajnál pedig gyönyörű, tartós fényt és tartást érhetünk el vele színező hatás nélkül.)
rebarbara gyökér (a himalájai rebarbara mézszínű árnyalatot ad a hanak)
Négy növényi por keveréke, mely életre kelti a szőke haj színét, fényes árnyalatot kölcsönözve neki. Ápolja, erősíti, frisíti, megszépíti hajkoronánkat. A haj könnyebben fésülhető lesz tőle. Hozzájárul a haj és a fejbőr egészségének megőrzéséhez.
Használhatjuk ősz, szőke, szőkített vagy világosbarna hajra.
Olyan növényi porok keveréke, melyek elismertek, és hagyományosan használatosak a szőke haj színének élénkítésére és ragyogó árnyalatok elérésére.
A termék fokozatosan fejti ki hatását, nem szőkíti ki a hajat és nem világosítja a sötétbarna, gesztenyebarna vagy fekete haj színét.
Ennek a pornak a színező elemei a keratin rétegekhez rögzülnek, és semmilyen formában nem károsítják a hajat.
A termék kiváló minőségű, semmilyen adalékot nem tartalmaz.
Hogyan alkalmazzuk?
Felforraljuk a vizet, hagyjuk kicsit hülni. Egy megfelelő tálkában (hőálló üveg, porcelán) a még forró vízzel homogén masszát keverünk a porral - az arány: 70 % víz 30 % por -. Lefedjük, és kb. 30 percig állni hagyjuk.
Tiszta, száraz és kifésült hajra egy ecsettel, habzsákkal vagy egyszerűen kézzel (gumikesztyű) felvisszük a pasztát.
Hosszú haj esetén: a hajunkat feltűzzük a fejtetőre, és a tarkónál kezdve tincseket választunk le. Gazdagon és minél egyenletesebben felkenjük a pasztát a hajtőtől egészen a hajvégekig, ügyelve, hogy lehetőleg minden hajszálat bevonjunk a pasztával. Alaposan, de kíméletesen dörzsöljük át a fejbőrünket és a hajunkat a masszával. Folpackkal vagy műanyag sapkával befedjük, csavarjunk rá egy törölközőt, hogy melegen tudjuk tartani a hajpakolást.
Min. 30 percig, de ha időnk engedi, 2-3 órát is hagyhatjuk "dunsztolódni" a pakolást, majd tiszta vízzel alaposan öblítsük le.
Almaecettel kell leönteni. Sima ecet is jó. Csalántea. Állítólag lehet szárazon szódabikrabónát dörzsölni bele a korpa ellen. Én egyébként a leggagyibb VU2-vel mosok hajat és így is tökéletes. De ez genetika, egyszerűen szép a hajam.(Bár a bőröm lenne ilyen szép...):)
Én szeretek egy kis jázmin illóolajat tenni rá, jól megtartja és az a kedvenc illatom.
Hajmosó szappan recept
133 g NaOH
360 g víz
600 g olívaolaj
100 g kókuszvaj
200 g pálmavaj
50 g ricinusolaj
50 g finomított sheavaj
Nagyszerű ápoló hatású, jól tisztító és habzó samponszappant kapsz. Minden hajmosás után savas oldattal öblíts hajat! (almaecet, citromlé, sör, stb)
Javasolt illatkompozíció normál hajra: egyenlő arányban levendula és ilang-ilang illóolaj
Szívesen. Kíváncsiságból kerestem rá...
Megnéztem a netes alap anyag árakat, hát lehet nem fogok csinálni. Mostanába biztosan.
Nem 2000 Ft os befektetés az alapanyag. :((
Ha készítek ilyen háziszert, az mosószer, mosogató lesz az. Mosószóda, szappanreszelék stb. Érdemes rákeresni, és idő pénz kérdése, megcsinálja - e az ember...
Ha tovább keresgéltek, tojás, szódabikarmóna, méz, teafaolaj pár csepp, az is bio sampon. Nem fog habzani, de tisztít.
Ecetes vizet azért használom mert semmilyen balzsam nem használt a hajamra. Még : sűrű, hosszú... És észrevettem könnyebb fésülni mint ezek a kemikáliás akármik után. Az ecet az kicsit fertőtlenít is...
Írtam a diólevél főzetét, azt is itt a neten olvastam. Gyógynövényes könyvbe is ír pár dolgot. Dió, csalánt és még valamit keverve és ezzel öblíteni.
Kávézacc is vagy 10 dologra még fel lehet használni. Na a kávé illat az inkább a hajba marad. Azt is póbáltam. ( felforraltam az utolsó pár félre tett zaccot )
Balzsamba nem hiszek, vettem olyant is amit reklámoztak, semmi olyan nem volt a végén, mint amit ott láttál. Puha, selymes, lobog. Ez van.
Nem tudom mennyi szappan lesz belőle.
Sima ecetes öblítést alkalmazom mint utolsó öblítés. Azt már nem öblítem ki.
Liternyi langyos vízhez kb 1 evőkanálnyi ecet.
Alma ecetet se kell.
És nem kell tartani hogy érezni lehet a száradás után a hajunkon az illatát.
Mosásnál is langyossal mosom. Meleggel állitólag jobban beindul a faggyúmirigy működés.
Patika ricinus olaj, élelmiszerboltba az olívát, és a fodrászkellékesnél.
Valamelyik oldalon találtam, bemásoltam, hátha valakinek jól jön.
pont fordítva gondoltam.:-) hogy addig nem használok semmi természeteset, amig a festés le nem nőtt. :-)
köszönöm a dióval kapcsolatos választ.
Most sok kérdést egyben fogok megválaszolni. A kamillát lehet szárítva is kifőzni. A dió esetében szerintem sötétebb lehet a színeredmény, ha szárítva használjuk. Személy szerint szárítva még nem használtam csak nyersen. A hagyma esetében természetesen szárítva is alkalmazható. A citromot csak frissen lehet használni a boltban vett üveges citromlevet nem ajánlom sőt tilos.
Másrészt ezeknek a használata csak a citrom és a kamilla esetében marad lenövésig. Mivel ezekkel a saját hajunkban található szín pigmenteket fakítjuk meg. A többi esetében nem hatolunk, be a hajszálba csak a felületét színezzük be.
A tartósság szempontjából a hagyma és a dió nem tartós, ha naponta mosunk hajat, vagy ha sok sampont használunk, és sokáig mosunk hajat. Azonban a gyakori használat elősegíti a szín intenzitást.
Egy nagyon jó tanács a dió esetében fele legyen kifőzve fele pedig pürésítve és azzal kényük be a hajunkat akkor még hatásosabb.
Remélem minden kérdést megválaszoltam, ha még lenne, akkor nyugodtan tegyétek fel. :)
Szia, ebbol a mennyisegbol lesz 1.5 kg szappan?
Az almaecetet vagy citromot mennyi vizzel kell higitani, milyen aranyban? Es ugye nem kell a hajbol mar kiobliteni?
Hoppá, lehet, hogy tényleg itt maradtunk? :-)
A diófa-dolgokkal volt tapasztalatom (ill. jó 20 éve a szomszédnéninek - istenem, én most vagyok annyi, mint ő akkor volt!) - szóval ő a diófavirág (felénk úgy hívják, hogy diófacsícsa) főzetével mosott hajat, de lehet, hogy csak öblítette, ezt már nem tudom. Az a lényege, hogy a virágzás időszakában sokan gyűjtögettünk neki diófacsícsát, és kiszárítva használta a következő termésig, szóval úgy gondolom, hogy a levél és a
burok is használható kiszárítva.
Azért gyűjtöttünk többen, mert ugye csak egyetlen fának a termését nem lehet kockáztatni, így meg mindenki "adományozott" a saját fájáról. :-)))
Hajmosó szappan recept
133 g NaOH
360 g víz
600 g olívaolaj
100 g kókuszvaj
200 g pálmavaj
50 g ricinusolaj
50 g finomított sheavaj
Nagyszerű ápoló hatású, jól tisztító és habzó samponszappant kapsz. Minden hajmosás után savas oldattal öblíts hajat! (almaecet, citromlé, sör, stb)
Javasolt illatkompozíció normál hajra: egyenlő arányban levendula és ilang-ilang illóolaj
Találtam.
További ajánlott fórumok:
- Hajnövesztés - hajápolás
- Fodrászok, avagy semmit sem tudnak a hajápolásról
- Használt valaki Tony&Guy hajápolási termékeket? Elsősorban a hővédő spray érdekelne, de a többi termékről is jöhetnek a vélemények!! :)
- Te milyen hajápolási termékeket használsz?
- Hajmosás, hajápolás
- Milyen tippjeitek vannak hajnövesztéshez, hajápoláshoz?