Ha van itt valaki aki ért a tengerimalacokhoz kérem segítsen gyorsan!! (tudásbázis)
Sajnos meg kell válnom a malacoktól.
Ha valaki szeretne ajándékba,szóljon..
Ketreccel,alommal,táppal együtt..
A mama,a papa,és a pici..
A mamával van,eszik szépen..
A kismalacka hogy viselkedik? Mozog, akarna-e enni vagy pedig gubbaszt egy helyben? Ez fontos lenne, de nem írtad. Nálunk akkor csinálta ezt a malacmama, amikor tudta, hogy nem életrevaló a kicsi. Nemrég 4 született, abból egyet nem szopiztatott. Mindíg odatettük, de az anyuka mindíg kikerülte, átugorta, nem figyelt rá, míg a többit már rég letisztogatta és szoptatta. Ez az élet rendje, kiközösítik a gyengét, hogy az életerős egyedeket táplálni tudja. Tudja a malacmama, hogy mit miért tesz.
Nálunk már sok tengericocó született, de az életrevalóak rögtön születésük után fél órával már a szénát nyammogták. Ha születés után 6 órán belül nem eszik a kismalacka, sajnos nagy a valószínűsége hogy meghal. :((
70/343-2497 hát ha segítenek ,ők tenyésztők,nekik oldalukat küldtem el,hát ha segítenek!
próbáld meg passsz.....
Szia!
Azonnal el kell választani az anyátol,különben durva dolgokat csinálhat vele( nálunk volt hogy meg is ette őket)
Én ezen az oldalon sok hasznos infot találtam:
A szülés után
A kölykök szőrösen, nyitott szemmel, burokban születnek, melyet anyjuk tép le róluk. Ezután általában az anya mindenkit végignyalogat, majd megszüli a méhlepényeket. Minden kicsihez tartozik egy méhlepény, melyeket az anya a szülés után elfogyaszt. Fontos, hogy az anya megszülje, és lehetőleg meg is egye az összeset. A bennmaradt méhlepények vérmérgezés kialakulásához vezethetnek, elfogyasztásuk pedig hormon- és tápanyagtartalmuk miatt fontos.
Tengerimalac szaporodás
Ezután a csipetcsapat és az anyuka szundít egy nagyot, majd a kölykök elindulnak környezetük felfedezésére. A kismalacok már pár óra után szopni kezdenek, de emelett a második napon már a szénát, később a tápot és a zöldféléket is megkóstolják. Előfordulhat egy nehéz szülés után, hogy az anya nem foglalkozik a kölykeivel, nem akarja szoptatni őket. Mielőtt a kölykök mesterséges táplálásába fognánk, próbáljuk meg az anyát és a babákat egy kisebb dobozba tenni egy törölközővel letakarva, hogy az anya zavartalanul ismerkedhessen kicsinyeivel. Legyünk türelemmel, a kölykök születésük után úgyis csak 12 órával lesznek először éhesek.
Ha nem járunk sikerrel, és nincs a közelben egy másik szoptatós anya, aki befogadhatná a kölyköket, akkor ránk hárul a kicsik etetése. Mi ehhez az állatboltokban kapható macskatejet használunk. A tejet langyos vízzel 1:1 arányban higítjuk és az első négy napban 2-3 óránként adagoljuk egy orrcseppentő segítségével. A babák egyszerre általában egy cseppentőnyit fogyasztanak el. Ötnapos kortól elegendő őket 4 óránként etetni, és az elkövetkező egy hétben fokozmatosan elhagyhatjuk a tejet, ugyanis ekkora már javában fogyasztanak a felnőttek eledeléből. Etetéskor három dolgot sose felejtsünk el: semmi esetre sem szabad erőltetni az evést, minden etetés után törülgessük meg a kicsik száját, illetve egy kis vattadarabbal masszírozgatva hátsófelüket, ingerüljük őket széklet és vizeletürítésre.
A szülés után előfordulhat, hogy az anyamalac emlői begyulladnak: keménnyé, duzzadttá, forró válnak. Ekkor sokat segíthet, ha melegvízbe mártott vattadarabbal finoman masszírozzuk a duzzadt területet. Ha gennyessé válna a gyulladás, feltétlenül forduljunk állatorvoshoz!
A másik gyakoribb kondíció az emlők sebesedése. Ez általában akkor alakul ki, amikor az anya sok kölyköt nevel, és emlői nagy igénybevételnek vannak kitéve, vagy kevés teje van és a kicsik ezért erősebben szívják. Ebben az esetben kamillateával áztatott vattával finoman töröljük le az emlőket egy héten át minden nap. A kezelést folytatva általában egy héten belül megszűnik a probléma. A kamillateás megoldás a kölykök szempontjából is biztonságos, hiszen szoptatáskor nem kerül idegen eredetű anyag a szervezetükbe.
A szülést követő napokban, de a terhesség alatt is jelentkezhetnek különböző bőrproblémák. Ezek nagy része hormonális eredetű, és magától elmúlik. A malacok általában alaposan megmosakodnak szülés után, de ha nagyon elfáradnak, ez nem történik meg, és a méhből származó folyadék rászárad a bőrére, és irritáció lép fel. A kisebesedett bőrfelületen ebben az esetben is jól beválik a kamillateás kezelés.
Tengerimalac szaporodás
További ajánlott fórumok:
- Szülés után nagy maradt a hasam, aki tud, kérem segítsen nekem!
- Lányok, Asszonyok, kérem segítsenek! Feleségem 10 hetes terhes, most derült ki....
- Aki tud németül az kérem segítsen!
- PCO gyanús vagyok! Akik jártasak ebben a témában, kérem segítsenek!
- Segítsen valaki ha tud! Kérem!
- Hagyatéki tárgyalás-különös eset, segítsenek kérem!