Ha a váláskor a férj kiköltözik a feleség nevén lévő ingatlanból, jogos ha pénzt követel ezért? (tudásbázis)
Ha a férj tudomásul veszi, hogy a lakás nem vagyontárgy, így nem vonatkozik rá a közös évek miatt a vagyonszerzés, akkor nem kell nektek ügyvédre költeni. Költsön a pacák, de annak tudatában, hogy csak veszíthet.
Zárcsere, s ágyesz, bugyesz.
Ez mar a mindennapos eletvitellel kapcsolatos karbantartas.
Szerintem ez nem erteknovelo ingatlankarbantartas.
Köszönöm, hogy ilyen sokan írtatok, a próbléma az ingatlanra vonatkozik, tehát a házra, amit a házasságkötés elött már a lányom tulajdonát képezte, az ingóság java is már megvolt, de ez az ami kisebb gond, persze TV csere volt, mosógépcsere is, mert elromlott. A falak festése, volt a felujítás történt az is sk. nem festő által.
Azért kicsit megnyugodtam, persze ügyvédre szükség lesz mindenkép.
Nem jól értelmezed a jogszabályt.
"Családjogi törvény 4:59.§.
(4) Ingatlan jelentős és tartós értéknövekedését eredményező ráfordítás ellenében a megtérítésre jogosult házastárs az ingatlan értéknövekedésének megfelelő tulajdoni hányadra is igényt tarthat."
Több millió Ft befektetése szükséges ahhoz, hogy megítélje a bíróság azon túl, ha nem kapná meg az ellenértékét.
A házastársak között a "házassági életközösség időtartama alatt" házastársi vagyonközösség áll fenn, ami nem vonatkozik a házasság előtt szerzett ingatlanra, - jelen esetben.
Ez konkrétan így van:
"(3) Az a különvagyonhoz tartozó vagyontárgy, amely a mindennapi közös életvitelt szolgáló, szokásos mértékű berendezési és felszerelési tárgy helyébe lép, ötévi házassági életközösség után közös vagyonná válik."
Tehát, ha van egy tv-m, viszem a házasságba, de eladjuk, és veszünk másikat, az már közös vagyok 5 év után. Ez na szokásos mérték.
Az ingatlan nem az. Az nem lesz közös sosem, csak ha a nevére íratom.
Na ez a sietség!
Dr. Bezzegh Edina :)
Egy kérdésre válaszolva Dr. Bezzeg Erika ezt írta,(2014,05,10.) itt:
"Amennyiben tehát például a feleség úgy lép be a házassági vagyonközösségbe, hogy a házasság megkötése már vásárolt egy ingatlant, az a különvagyonába tartozik, és egy esetleges válás esetén az ingatlan teljes egészében az övé is marad."
Vagyontárgyakat említ a törvény, de ez ingatlan.
Vagyontárgy lehet bármilyen ingóság, az autótól a nercbundáig bármi. De ha egyértelműen adás-vételi szerődéssel bizonytható, hogy a házasságkötés előtt a feleség tulajdona volt az ingatlan, akkor a férjnek nincs jogalapja a házzal kapcsolatban semmiféle követelésre. Más dolog a falakon belüli ingóság kérdése. Ha a volt férj a fenti törvényre hivatkozva követeléssel áll elő az ingóságok közös tulajdonjoga alapján előállhat, ha nem tudnak megegyezni, forduljanak ügyvédhez.
Ha a feleség úgy lép be a házassági vagyonközösségbe, hogy a házasság megkötése előtt már vásárolt egy ingatlant, az a különvagyonába tartozik, és válás esetén az ingatlan teljes egészében az övé is marad.
Az, hogy a férjnek az az állandó lakcíme, nem jelenti azt, hogy tulajdonossá is vált. Tehát nem kell fizetni, szépen ki kell ebrudalni. Gondolnánk.
Ám a PTK 2014-es változtatása szerint a valamelyik fél különvagyonába tartozó vagyontárgyak, amelyeket a felek a mindennapi élet során használnak a vagyonközösség fennállását követő 5 év után a közös vagyonba kerülnek. Emiatt a durva, a jelenlegi kormányra jellemző aljas változtatás miatt kell egy jó ügyvéd. :(
Ez nem igaz. Ami a házasság előtt a saját tulajdonom volt, az az enyém is marad utána is!
Válás után tulajdonjogot a férj nem szerez a feleség különvagyonába tartozó ingatlanon, de van egy ún. elszámolási kötelezettség, mely azt jelenti, hogy mivel együtt tartották fenn az ingatlant, így pénzt követelhet érte.
Csak a ferfi nem a gyerekek apja...,
de hogy megturjek egy idegent a sajat lakasomban???
Nonszensz.
További ajánlott fórumok:
- Öröklés után beköltözhet-e a testvérem az ingatlanba?
- Az energetikai tanúsítványban szerepel az, hogy van-e védőföldelés az ingatlanban?
- Ingatlan eladásából származó jövedelmem, adózás utáni megmaradt részét köteles vagyok ingatlanba fektetni vagy szabadon felhasználhatom?
- Hogyan lehet kilakoltatni azt a lakót az ingatlanból, aki be van jelentve állandóra?
- Saját cég tulajdonában lévő ingatlanba be lehet jelentkezni állandó lakcímre?
- Kilakoltatás után, a 60 napos kipakolásra kapott határidő alatt, az új tulajdonos bemehet az ingatlanba, ha ott van még személyes holmi?