Fiatal pár lakásnak manapság be merjen vállalni panelt? (beszélgetés)
Most azokat kezdtem el nézegetni. De azt látom sajna, hogy 7 millió környékén (amiből mondjuk tudnánk annyit alkudni, hogy beleférjünk a keretbe) is még durván lelakott, durva felújításra szoruló házakat kapni.
Azért nem adom fel :)
Ezek miatt írtam, hogy város széli házban nem gondolkodtatok-e.
Sokan szorult helyzetben vannak, és áron alul lehet találni házakat is. Ha kicsi is, de később bővíthető. Sokan engednek az árból nem keveset, ha látják, hogy komoly az érdeklődés, főleg, ha régóta árulják.
Tegnap sokat beszélgettem a témával kapcsolatban emberekkel, és sajnos nagyon sok mindennel elriasztottak, és mindenki azt mondta, hogy panellakás legyen a legutolsó verzió, mert:
1: nehéz tőle megszabadulni, ha pedig magasan van, még nehezebb, szinte lehetetlen, és azt is csak nagyon áron alul
2: 10 emeleteseknél jó dolog, hogy van lift, de ha valaki pl a 7.-en lakik, és ha véletlen elromlik, gyalog cipekedni kegyetlen, esetleg gyerekkel naponta többször.
3: túl nagy a közösség, így nagy az esély, hogy könnyen cserélődik, és ha még jó lakókörnyezetbe költözik az ember, pár év múlva ez könnyedén megváltozhat az ellenkezőjére.
4: nagyon rossz a hangszigetelés, így ha mind a 4 oldalról van szomszéd, akkor az nem túl kellemes.
5: az se mindegy, hogy hogyan sikerült a hőszigetelés, nyílászárócsere, mert sok esetben jön a kemény penész, ami után maga cserélheti le megint az ember a nyílászárókat.
6: nagy közösség másik átka, hogy ha gubanc van, és az embernek köze sincs hozzá, ő is sok esetben szív/fizet (ilyenre nem egy sztorit meséltek ismerősök).
7: fűtés kötött, fix időben kezdik és fejezik be. Külön kell kérvényezni, hogy hamarabb elindítsák, ha hamarabb jön a hideg, és sokszor a többi lakó spórolna, így nem mennek bele, és marad a saját módon megoldott áramzabáló fűtés ideiglenesen.
8: zsúfoltság. Ez lenne számomra a legnehezebb, hiszen kertes házban nőttem fel, és a mostani albérletünk is egy társasház, saját udvarral. Tehát van egy kis privát terület, és csendes, kertes és társas házas környéken lakunk. Ehhez képest a panel eléggé "bezárja" az ember.
Ha az lenne, hogy most veszek egy panelt, kicsit kipofozzuk, és pár évig élünk benne, majd kivesszük a pénzt belőle, és a félretett pénzünket hozzátéve veszünk egy téglalakást, akkor gond nélkül belevágnék. Mert majdcsak kibírom valahogy, de én is azt láttam, hogy magasan levő panelek jöhetnek szóba az anyagi helyzet miatt, és azokból kiszedni a pénzt a legnehezebb. :(
Az szerencse, hogy sok munkához van családtag, ismerős, aki nem kérne el olyan brutál munkadíjat, és még az anyagár is alacsony lenne, mert jó helyről tudják beszerezni.
Ha panel lesz, csak panelprogramos jöhet szóba, szóval nyílászárók elvileg már kész vannak. Burkolni van segítség, oda csak anyagár kell majd. Villanyhálózathoz szintén van rokon, aki megcsinálná, de a legrosszabb vasbetonban farigcsálni. :/ Csempézéshez, festéshez szintén csak az anyagárba kerülne. Így azért elég sokat tud spórolni az ember. Csak ahhoz tudni kéne az anyagárakat :D
Barátnőm mutatott pár hirdetést, ahol nagyon szépen felújított, kifizetett panelprogramos lakásokat nem tudnak évek óta eladni nagyon jó környéken. :(
Több emberrel is beszélgettem erről tegnap, és mindenki azt mondta, hogy panelt csak végső esetben, amikor már nincs más, mert megszabadulni tőle szinte lehetetlen. Főleg, ha 10 emeletesből 5+ emeleten van.
Remélem :)
De elég sok olyan lakást árulnak, amin látszik, hogy fel kéne újítani és oda is írják állapotához.
Én pl azt se tudom, hogy a fürdő felújítása mennyi? Csempe leszedés, új feltétele, új kád, új mosdó. :S
És én sajnálnám betenni azokba az ici-pici fürdőszobákba a drága mosógépet. Az a rengeteg pára nagyon nem tesz neki jót, meg még a maradék forgásnyi helyet is elveszi. :( Felültöltős, tehát még konyhába se lehet besummasztani.
Nagyon furcsa lesz ebből a nagyon tágas, nagy lakásból beköltözni egy fele ekkorába :( És azt se tudom, hogy fogunk elférni :S
Gondolom, azért ez szembetűnő, ha ennyire durva állapotban van egy lakás. Vagy csak reménykedek.
HA idővel derülnek ki turpiszságok, azokat költségben hogy kell elképzelni? Csak egy közelítő érték is jó problémánként.
Annyi kérdésem lenne, hogy aki belefutott, annak mennyibe került a javítás? Vagy mit is takart ez? Pl.: áramvezetékek áthúzása X Ft
Csak ha véletlen kifogunk egy ilyet, akkor nagyságrendben mire kell gondolni? Mennyire lehet durva állapotban egy lakás (költségileg)?
Nálunk a legnagyobb gond a lakókkal van!! Vagyis a tizenévesekkel. Csavarognak bandákban egész nap, úgy élnek, mintha tanyán lennének!! Olyan hanggal vannak éjjel-nappal, h már nem egyszer rájuk szóltak (én is) mert pl. kisgyereket altatni úgy, h az ajtód előtt ajnároznak este 10-kor, nem éppen megnyugvással tölt el... meg szemetelnek, úgy néz ki tőlük a lépcsőház, h csak le kéne...nem mondom, mit csinálni...
Az ilyen dolgokat meg nem biztos, h előre ki tudjátok deríteni..
A penész a másik dolog, ami kiborít! Frankó műanyag nyílászárók lettek cserélve, mielőtt idejöttünk, van is penész rendesen, ami két kisgyerek mellett elég kiakasztó dolog...meg egyébként is...
Állatok, a fentebb említettek mellett nincsenek...
de ezek éppen elég indokok ahhoz, h amilyen hamar csak tudunk, pattanjunk innen. Jelzem, mi is albérletben vagyunk csak, így talán könnyebb lesz...
Abban tudtok esetleg segíteni, hogy átalakításnál lehet-e falakat bontani és ha igen, ehhez milyen engedélyek kellenek?
Barátnőmék olyan panelba költöztek, ahol már az előző lakó kiszedett 2 falat (lényegében a zárt szobát nyitottá tette amolyan előszoba-nappali szerűségnek). Tehát elvileg van erre mód.
További ajánlott fórumok:
- Szerintetek manapság mennyire gyakori, hogy a 30-as férfiak egyedülállóak?
- Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni?
- Miért olyan nehéz a társkeresés manapság?
- Aki szívesen emlékszik vissza a hetvenes -nyolcvanas évekre, mi volt jobb, és mi rosszabb, mint manapság?
- Hány éves korig lehet gyermeket vállalni?
- Manapság hol ismerkednek a fiatalok?