Fel akarom újítani azt a házat, ami szüleim tulajdona. Miként tehetem úgy, hogy a lehető legkevesebbet veszítsem öröklésnél? (tudásbázis kérdés)
Csatlakozom az előttem szólókhoz.
Mindenről "írás" kell, különben megnézheted magad. Szóban bármit ígérhetnek neked a testvéreid, meg az édesanyád is, ha nincs róla papír, semmit nem ér.
Lehet, hogy a testvérek később sem követelőznének, de a párjaik esetleg "felhergelik" őket.
Szerintem nem jó ötlet ennyire ragaszkodnod ahhoz a házhoz, hisz ennyi örökösjelölt közül tuti, hogy lesz néhány, akivel problémáid lesznek.
S évek alatt a bajok csak szaporodnak, attól tartok, nem bírsz majd vele.
Ez nagyon macerás.Szerintem kidobott pénz.Lemondtak?Tudod,
a szó elszáll az írás meg olvashatatlan.Mindenképp ügyvéddel!Gondolom a számlák és tartozások az valami közmű volt,mivel Te ott élsz kénytelen voltál kifizetni.Tanulság,ha bármilyen ingatlant veszel,"tiszta" legyen.Én átgondolnám ér annyit a részem,hogy beleöljem a pénzem?Voltak itt jó tanácsok a számlákkal kapcsolatban,de nem tudom működik-e?Addig is Neked kell bizonyítani mindent és ez pedig megint a Te pénzed.
Ja és ha netán van kiskorú örökös,Ő nem mondhat le a részéről.
Azért van némi reményem a dologhoz, mert Édesapám lakása után, ha mi is elpereljük a nővéremtől, kaphattunk volna fejenként (mi, édestestvérek) kb. 2 millió forintot. Ez nem kis összeg, és szükségünk is lett volna rá, de lemondtunk, hogy hadd boldoguljon a jövőben. Természetesen be fogom járni a jogi utat, hogy minél kevesebbet veszítsek.
Anyu ezt a házat mindenképpen nekem akarja meghagyni. Ő jelenleg külföldön él és dolgozik, de nyugdíjazásuk után ide akar visszaköltözni. Külön házat akar maguknak vásárolni, abból akarja a többi testvéremet örököltetni. Gondolom abból a házból nekem már nem lenne örökrészem, ami részemről így helyes is lenne.
Volt már egy házam, amit elvesztettem hülye fejjel. Abból lett egy kis pénzem, amit ebbe a házba fektettem (számlák kiegyenlítése, tartozások fizetése, tatarozás, festés...stb.). El is költöttem rá az összeset jóformán, de semmiről nem volt számlám.
Mindegy is, mert a nevelőapámat ez a tény se hatotta meg, hogy az előző házam utáni járandóságomat ebbe öltem.
A férjem testvére is mindig azt hangoztatta: hogy jó testvérek vagyunk, minden közös.
A szülők halála után kiderült, hogy a közös úgy értendő: a haszon, az az övé, az összes költség, kiadás meg a férjemé.
Anyósom 2006-ban halt meg, de a papa nem engedte eltemetni, haza kellett vinni az urnát.
Apósom idén májusban halt meg. Együtt lettek eltemetve, de még a sógorom "koszorúját" is nekünk kellett kifizetni.
A hagyatéki eljárás után derült ki, hogy a "rohadék" (bocs, és még finom vagyok) 2006-ban bejelentkezett a házba. Semmi közüzemi számlát (áram-víz-gáz) nem fizetett. Most minket perelnek a szolgáltató cégek, mivel nekünk van jövedelmünk, hogy fizessük ki a több százezer forintos tartozást.
Ezért tanácsolom, hogy mindent, de mindent írjatok le, írasd alá, még a "huszadik" szomszéddal is.
Nem kívánom neked, hogy ilyen pereskedésben legyen részed.
Egyik nővéremnek már van háza, és meg is mondta, hogy sose állna a boldogulásom útjába. Másik nővérem javára meg lemondtam egy, Édesapám után örökölt lakásról a másik nővérem javára. Kishúgomat szívesen kifizetném, viszont a másik húgomnak beintenék, mert csak a hasznot lesi.
Jelenleg még nem végeztünk olyan nagy összegű felújítást, a nyílászárókhoz jutányos áron jutottunk hozzá, összesen talán 100 forint értékben. A nagyobb beruházásokat ezután kezdenénk el, valamikor tavasztól, nyár elejétől. Ezért is gondoltam, hogy innen már komolyodni fog a helyzet, és sokkal többet bukhatok.
Bármit csinálsz, csináltatsz a házon csak és KŐKEMÉNYEN számlára, amit a te nevedre állítottak ki.
Amelyik testvéred, szóban lemondott a házról, az lehet hogy később vissza vonja.
Lehet írni egy úgynevezett: magánokiratot, két semleges tanú kell hozzá, ez nem kerül pénzbe a hagyatéki eljárásnál is elismerik.
Nem irígyellek a rád váró huza-vona miatt.
Minden számlát, víz-villany-gáz (vagy amilyen fűtés van) minden létező számlát, csekket tegyél el, 100 évre vissza menőleg.
Az esetleges hagyatéki eljárásnál majd így tudod bizonyítani, hogy tettél az ingatlan "érték" megőrzése, illetve a javítása érdekében.
Itt most az elsődleges kérdés az, hogy hányfele kellene osztoznotok a szülők halála után.
Már a felújítási munkák elött kellett volna hívnod egy értékbecslőt, aki megnézni a házat és mondd egy összeget. Azt kellett volna annyi fele elosztani, ahányan örökölnétek. Most már benne vagytok, sokat nem tehettek, de amint lehet, és még nem vagytok kész mindennel, szóljatok egy értékbecslőnek és nézze meg a házat. Felbecsüli, és elvileg azt az összeget kell elosztani a testvérek között (amennyiben ti maradtok ott lakók). Ha ezzel készen vagytok, akkor folytassátok a munkát, mert ha mindennel készen lesztek és egyszer valamelyik tesó kitalálja, hogy na most kell neki a pénz, és akkor becsültetitek fel, nem azt fogják nézni, hogy nektek mennyi pénzetek és munka van benne, hanem h jelenleg mennyit ér az ingatlan.
Jelenleg Édesanyám és nevelőapám házában lakom, melyet 1/2-1/2 arányban birtokolnak. Mivel haraggal váltak el, a tulajdoni részekről egyikük sem hajlandó lemondani a másik javára.
Négy testvérem van, kettő édes, kettő féltestvérem.
Édesanyám Ausztriában, apám Belgiumban él. Apámnak külföldön is született egy gyermeke.
Nekem is lett családom, 8 éve szüleim házában élek, testvéreim más házban laknak családjaikkal. A ház erősen felújításra szorul, fűtése nincs, tetőrendszere tönkrement. Úgy döntöttem, hogy -mivel másik házra nem lesz pénzem,- felújítom a házat, élettársam segítségével. Szeretném megtartani a házat, ha már belefektetem megtakarított, kevés pénzemet. Testvéreim közül hárman szóban lemondtak a későbbiekben örökölhető részükről, egy féltestvérem viszont tudomásom szerint követelni fogja a részét. Apám nem tart igényt a házra, viszont a részéről azért nem hajlandó lemondani, hogy esetlegesen bekövetkező halála után az örökségen veszekedhessünk.
Szeretnék egészséges, kellemes környezetet biztosítani a kisfiam számára, ám attól tartok, hogy elveszthetek mindent.
Elkezdtem a felújítást, jelenleg még csak a nyílászárók cseréjét csináltattam meg. Tavasszal szeretnénk elkezdeni a fűtés korszerűsítését, de nem tudom: érdemes? Lehetséges, hogy testvérem és apám kisemmiznek? Mit tehetnék annak érdekében, hogy a házat megtarthassam?
A ház költségeit és előző, kisebb-nagyobb felújításának költségeit én finanszíroztam. Apám tett annyit egy pár évvel ezelőtt, hogy a házon fennálló, 240 ezer forint összegű OTP tartozást kiegyenlítette, így az ingatlan tehermentes. Felajánlottam neki, hogy kifizetem a részét, de elutasította. Az volt az indoka, hogy neki ugyan nem kell a ház, de azt akarja, hogy halála után egy romhalmazt örököljünk, amin vitatkozni fogunk...
Most tudomására jutott, hogy fel akarom újítani a házat, ami ezek után nyilvánvalóan többet fog érni, gondolom most meg már ezért sem akar megszabadulni tőle.
Milyen lehetőségeim vannak, hogy a lehető legkevesebbet veszítsek a dolgon? Egyáltalán érdemes ezért a házért harcolnom?
További ajánlott fórumok:
- Szerinted van joga a tanárnak elvenni egy gyerek tulajdonát?
- Melyik gyümölcsben van a legkevesebb kcal?
- Mennyi volt a legkevesebb ruha, amiben egy ellenkező nemű barátod látott?
- Mi történik akkor, ha végrehajtás alá kerül egy ingatlan, ami társtulajdon (5 személy tulajdona), de a végrehajtás 1 tulajdonost terhel?
- Szeretnék visszaköltözni az édesanyám lakásába, és szeretném felújítani .Mit tegyek hogy majd az öröklésnél elismerjék a felújítást?
- Amikor a gyerek kárt tesz az iskola vagy egy másik személy tulajdonában...