Csajok! Ti hogy csinaljatok? (beszélgetés)
Micsoda csalás, hogy jelölik!
Máskor is gyanítottam már, hogy a termékbemutatókon árult holminak valami "bibije" van. Lehet, hogy nem engedélyezték a kereskedelmi forgalomba hozatalt!
Egy kis mágnest bárhová magunkkal lehet vinni, főleg ha edényt veszünk. Vagy ha a boltban hűtőmágneseket is árulnak!
Nem hülyeség, amit kérdeztél, én is gondodolkodtamm ezen, hogy ezek a hűtőmágnesek egész kis vékonyak stb.:)
Egyébként én sem szeretem az árubemutatós dolgokat, de egyébként hosszú évek óta nagyon jók ezek az edények.:))))
Az én kedvenc fazekam Blaumann. Ez gyakorlatilag német felügyelettel, Kínában gyártott márka, és elég olcsó. Az oldalára nem tapad a mágnes, de a talpára szinte odarepül.
Ennek is szendvics talpa van, az acél minősége nincs feltüntetve. Szeretem, mert nem deformálódik, és a füle is csak szegecselt fém, de nem forrósodik át. Tavaly vettem a Coop-ben egy akcióban.
Lehet, hogy hülyeséget beszélek, de a mágnes, amivel nézted, az jó?
Jól körül kell nézni, az egyéni szükséglet/szokások/kihasználtság, egyebek miatt amúgy is.
És természetesen, lehet mással kombinálva használni akkor is, ha nem pont egy kombi tűzhelyet vesz.
Én sem dobnám ki az ilyen edénykészletet, kár is lenne érte.
De az sem butaság, ha az ember legalább egy kis gáz főzőlehetőséget "talonba tesz", nem jó "egy lábon állni" ebben sem. Jöhet váratlan áramszünet is!
Utánakerestem, maga a zománc egy bizonyos fajta üvegréteg, amit eleve acéllemezre visznek fel, és kiégetnek.
Tehát maga a zománcréteg nem fémes.
Így készül:
"A recept szerint bemért nyersanyagok keverékét 1400°C-on, olvasztókemencében
megolvasztjuk, majd az olvadékot hideg vízbe csapoljuk, miközben un. zománcfritt
keletkezik. A zománcfrittet malomadalékokkal és vízzel keverve golyós malmokban zománciszappá őröljük. Az így előállított zománciszapot szórással, mártással vagy öntéssel visszük fel a bevonandó fém felületére. Szárítást követően kerül a munkadarab az égetőkemencébe, ahol 800-940°C közötti hőmérsékleten a felvitt tűzzománc réteg beégetésre kerül. A tűzzománcozásra kerülő
tárgyak többsége acéllemezből készül. Hagyományos technológia szerint az acéllemez tűzzománcozásakor a tűzzománcot több rétegben viszik fel a fém felületére. "
Itt olvastam:
Esztergályos biztosan nem zománcoz.
Az alumínium pedig végképp nem jó az indukciósra.
Csak azért sajnálnám őket, mert még a szüleimtől kaptam kb. 10 éve egy egész készletet, és semmi bajuk nincs. De ha kell akkor a bútoráruházban veszek, ott láttam barátságos áron.:)
Gribedli: igen, a korongos megoldásról olvastam, hogy nem a legjobb verzió. Majd kitapasztalom.:) Köszönöm!
Az alján próbáltad a mágnest?
Mert lehet, hogy csak az aljára húztak egy réteget, az olcsóság kedvéért.
Az vagy nem mágnes, vagy a jel nem indukciós jel, vagy az edény alja nem vas/acél.
Az indukció csak mágneses reakción keresztül működik, illetve a nem acél edények alá lehet tenni egy acél korongot, mint alátét de én már kipróbáltam, ettől nagyon felmelegedik a korong. De végülis réz edényben csináltam így polentát, mert az acél alátét a mágnessel oké, felmelegszik, és így felmelegíti a rézedényt is (igaz, energiaveszteséggel...). Többet nem csináltam ezt, mert szerintem veszélyes is, nagyon felhevült a korong, jó sokára hűlt le annyira, hogy levehessem, mindegy, legalább megpróbáltam, és tudom, hogy működik, de nem nekem való opció.
Az indukciós mindenképpen a legtakarékosabb. Évek óta indukcióson főzök. Nekem egylaposra tellett és telik. Ami egy könnyen mozdítható darab, nálam a pulton van.
Előtte villanyrezsót használtam, régebben gázt, még régebben villanytűzhelyet.
Ennél a kicsinél azt is figyelembe kell venni, hogy (a gyári papírja szerint) 6 kg-nál nagyobb súly ne legyen rajta, nehogy megrepedjen az üvegkerámia lapja. De a mai inox edények könnyűek, a kedvencem egy olcsóbbik féle szendvicstalpú inox vagy milyen fazék. A régi zománcsosaim kisebbek, mert nem vagyunk sokan.
Eleinte meg kellett szokni, de kezdettől szeretem. beállítom az időzítőt, és sípolva lekapcsol, azaz ha itt felejtem magam a gép előtt, nem fő kásává a tészta vagy a zöldség.
Rizst is kellemes úgy főzni, hogy a forrás után 80 fokon 20 percet beállítok, jól záródó fedő alatt tökéletes lesz a rizs. Ha biztosra akarok menni, egy törlőt rakok a lábas köré, az felissza, ami kifutna. :D (Nehogy lecsurogjon.)
Fontos, hogy az edény alja lapos és egyenes legyen.
Mindenkinek mások a szempontjai. Ha nyárikonyha van, és nagyobb a család, inkább ott lenne értelme a nagy fazékban a szagosabb dolgokat főzni gázon.
De az indukciós lap még kollégiumba is remek, mert nem tűzveszélyes, és kis helyen elfér, súlya is alig van. Lehet vinni kempingezni, bárhová is.
Köszi! Már meg is néztem párat, a hűtőmágnessel.:)
A villany nekem is a kis konyhába kellene, pótnak, néha. Bent gáztűzhely van, kint csak az igazán szagos ételeknek gondoltam. Akkor?:))
Hosszú távon megtakarítás, de mi más okokból is akartuk az indukcióst. Az nyomósabb ok volt, hogy nem melegszik fel maga a főzőlap, vagyis nem melegszik fel életveszélyesen és így neadjisten a gyerek odanyúl, nem égeti meg magát, plusz nem ég rá a kifutott kaja soha, emellett gyorsabban is melegít mint a villany, a gáznál meg sokkal gyorsabban. A villanytűzhelyemen, ha kifutott valami, büdös is, meg meg kell várni míg lehűl annyira, hogy megtisztítsam. És ha foglalt minden hely, akkor ugyanazzal kell folytatnom. Míg az indukciósnál, ha kifut valami, eltolom az edényt, gyorsan letörlöm, úgysem forró, visszateszem az edényt és folytatom a főzést. Nincs büdi, nincs odakozmált cucc. Nekem a használata egyszerű, mert hasonló a villanytűzhelyhez, gyorsabb is annál, de kevesebbet fogyaszt mint a gáz. Időzíthetem, hogy lekapcsoljon magától.
Aki a gáztűzhelyhez szokott és azt szereti, és már a villanytűzhely sem szimpatikus neki, olyanoknak nem ajánlom az indukcióst. De akinek már van villany, annak egy továbbfejlesztett változata. Ha elmegy az áram, olyankor szívás van, de ezt bevállaltuk, mégsem megy el minden nap.
Jó, az öntet nekem is nagyon egyszerűcske, de otthon többet használja mindenki mert jók vannak, itt annyira nem vagyok oda értük, hanem 1 rész balzsamecet+4 rész olívaolaj az öntetem (pl 1 kiskanál az 1 rész), ha kell, teszek bele saját fűszernövényeimet vafy saját fűszersót.
Összeszedem az összes fűszerünkből, amiket lenyírbáltam, mert ha nem, ezek nőnek mint a gomba (zsálya, bazsalikom, oregánó, menta, kakukkfű, stb., mehet bele rozmaring, fokhagyma, minden) mosom, belegyömöszölöm a turmixgépbe, forgatom, amíg összeesik, ezután teszek bele egy marék nagyszemű tengeri sót. Ezzel addig turmixolom (ha kell, még sót bele), amíg egy ilyen zöld só lesz belőle. Befőttesüvegben tartom.
További ajánlott fórumok:
- Hé, pasik, tudtok Ti szeretni? És ha igen, hogyan csinaljátok?
- Minimálbérből családban egyre nehezebben jövök ki, vagy talán már ki sem jövök.Ti hogyan csináljátok?
- Hogy csináljátok, hogy nincs semmi dolgotok otthon?
- Tudatos vásárlás, spórolás, menütervezés, kamrafeltöltés. Ti hogy csináljátok?
- Nőiesség megélése? Ti hogy csináljátok, hogy nőiesek legyetek?
- Diétakérdés! Hogyan csináljátok, hogy egészséges legyen?