Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bt beltag lehet munkanélküli? fórum

Bt beltag lehet munkanélküli? (beszélgetős fórum)


2009. dec. 18. 22:19

Ha nem haragszotok nekem is lenne egy kérdésem.

Én egyéni vállalkozó voltam. Viszont 2008 májusától bejelentett főállásom van.

Illetve..

Mivel rugalmas a munkavégzésem, itthonról tevékenykedem, a főnökömmel megbeszéltem, hogy családi problémák miatt kb. 1,5 hónap fizetés nélküli szabira lenne szükségem. Vagyis ezen idő alatt nem igazán dolgoztam, csak elvétve.


Időközben december 1-én visszaadtam a vállalkozói igazolványom is.

Viszont most dec. 17.-én bementem a munkahelyemre, hogy megbeszéljük a továbbiakat.

Legnagyobb megrökönyödésemre közölték, hogy október 31-i dátummal kiléptettek. Csakhogy erről engem elfelejtettek értesíteni, se telefonon, se írásban nem kaptam semmit.

Gondolom, akkor nekem is fizetnem kell a vállalkozás után egy hónapi járulékot.

De kérdésem, hogy így elmehetek-e munkanélkülire, s kapok-e valamit? S ha igen mennyit, hogy fogják azt kiszámolni?

13. hte23
2009. dec. 4. 11:36

A Bt. Beltagja köteles fizetni a járulékot, ha nincs máshol 36 órás munkaviszonya.

Csak a kültaggá válás ment meg. akkor viszont lehetsz munkanélküli, mert a kültag nem köteles munkavégzésre.( ő csak a vagyoni betétjével vesz kötelezően részt a vállalkozásba.)

Ha már 8 éve nem volt bevétel, akkor meg kell szüntetni, de addig fizetni kell a járulékot.

12. cs.viktoria (válaszként erre: 8. - Szimba)
2009. dec. 3. 11:17
Vicces, hogy ezt pont ők nem tudják. Szerintem végül is igen, mint ahogy lehet nyugdíjas is vagy akármi más. A Bt kültagjának nem kötelező dolgoznia a Bt-ben.
11. mh07
2009. dec. 3. 11:03
Viszont az átírást, mi még a felmondás előtt megléptük!
10. mh07 (válaszként erre: 8. - Szimba)
2009. dec. 3. 11:02
Mivel nálunk is ez a helyzet, azért tanácsoltam. Mi átirattuk a bt-t a nappali tagozatos egyetemista lányomra, így utána nem kell járulékot fizetni, én pedig elmehettem munkanélküli segélyre.
2009. dec. 3. 10:55
kiegészíteném még azzal, hogy a nappali tagozatos tanuló után sem kell fizetni járulékot, bár ez itt nem áll fenn.
8. szimba (válaszként erre: 6. - Mh07)
2009. dec. 3. 10:54
Ezek szerint bt kültag lehet regisztrált munkanélküli? Én megkérdeztem a központban, de nem tudtak válaszolni...
2009. dec. 3. 10:53
Bizony kell fizetni járulékot, ha nincs a beltagnak valahol máshol legalább 36 órás munkaviszonya.
6. mh07
2009. dec. 3. 10:50
Ha nem akarod megszüntetni, lépj ki kültagnak és a beltagságot add át másnak. Ennek költsége kb.60 eFt.
5. mh07
2009. dec. 3. 10:47
Nem lehet. Sőt akkor a Bt válik a "főállásává", így a járulékokat meg kell utána fizetni!
4. diveron (válaszként erre: 3. - Maya80)
2009. dec. 3. 10:45
Igen, sajnos én is így hallottam.
2009. dec. 3. 10:44
A beltagnak valóban kell járulékot fizetnie, ha sehol máshol nem fizetnek utána, úgyhogy ha a cég már nem folytat semmilyen tevékenységet, inkább szüntesd meg, mert nagyon sokba kerül.
2. agis
2009. dec. 3. 10:43
Lehetsz, csak nem hivatalosan. Azaz nem kapsz majd munkanélküli ellátást.
2009. dec. 3. 10:42

Sziasztok!

Pedagógusként dolgoztam egy középiskolában 7 évig, 10 éve van egy Bt-m, aminek az elmúlt 8 évben egyáltalán nincs bevétele. Novemberben megszűnt a munkaviszonyom .. többektől az az információt kaptam, h amikortól nincs munkaviszonyom, onnantól kezdve a Bt-m alkalmazottjának számítok, mivel beltag vagyok. Tehát be kell magam után fizetni a minden járulékot. Van vlakinek erről információja?

Előre is köszönöm a segítséget?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook