Bediktálás, vagy általány fizetés jobb? (tudásbázis)
Megnéztem a múlt havi gázt, annak 25-e volt a határideje. Valószínűleg a jövő héten jön, még nincs kiállítva.
07.23-ig MVM villanyszámla
Valakinek jött már gáz, villany számlája?
Lehet, hogy csak én nem tudtam, de megosztom veletek, hogy a rezsicsökkentett áram mennyiségét külön számolják fogyasztásmérő óránként.
Tehát külön a nappali és külön az éjszakai áramot.
Ennek értelmében elképzelhető, hogy mégsem lépjük át a támogatott mennyiséget. A két értéket nem adják össze.
[link]
Megmondta, hogy most ezek az árak maradnak dec. 31-ig. Attól kezdve pedig negyedévente újra számolják, és ha kell "igazítják" az árakat villanynál is, gáznál is.
Nálam is ez van. Nyáron a 23 m3 körül van a fogyasztásom. Kiszámoltam, akkor a 15 m3 eddigi áron + a limit feletti 8 m3 740 Ft-ért, egy hónapra összesen 8 ezer Ft körül lesz, vagyis kb. a duplája az eddigi számlámnak. Ezt aug. hóra számolva. Szeptemberben már beleférek a 30 m3 limitbe, ott már majd gyűlik a limit-megtakarításom, télen (elvileg) nem lesz gondom.
Szerintem annyira nyalunk keletre, hogy lesz gázunk.
Ha szerencsénk van, akkor csak a "rezsicsökkentés" nem tartható fenn.
Én attól tartok, hogy a gázellátás sem.
Sokat mondó, hogy az iskolákat "felkérték" nézzenek utána, hogy lehet átállni a fafűtésre.
"Ez a helyzet ebben az évben biztosan fenntartható"
Ezt mondta a nagyfőnök a tévében. Ezek szerint számíthatunk arra, hogy januártól már nem tartható fenn a rezsicsökkentés új formája sem.
Így van, van olyan téli hónap, amikor 355 köbméter a limit, ezzel szemben júliusban meg 15 körül. Mi jelenleg diktálósban vagyunk és kivárunk. Nálunk a nyári fogyasztás magasabb a jelleggörbével meghatározottnál, az évi összes is valamivel magasabban van, mint az éves limit. Szóval vissza kell valahol fognunk a fogyasztást, hogy közelítsünk a limithez és ne legyen sokkal több a havi gázdíjunk, mint eddig.
Gázból biztosan limit alatt vagy. Szerintem az áramból is. De nézd meg, hogy mennyi kWh-t számoltak el. Ha belépsz a szolgáltató oldalára és azon belül az online ügyintézésbe az áramnál is kiírja valószínűleg az éves fogyasztást, úgy mint gáznál.
Van akinek az egyik, van akinek a másik. Függ attól, hogy mire használod a gázt, mekkora m2-t fűtesz vele, milyen az anyagi helyzeted stb...
Sziasztok! Olvasgatok sokat a gáz díjakról. Van ez a fogyasztási jelgörbe miszerint télen akár 355 köbméter gázt is elhasználhatunk rezsi csökkentett áron. Én már ezt nem értem!!!! Szerintetek az általány vagy a diktálás jobb?
Megjott 6000 ft os villanyszamla augusztusra.
Az MVM applikacio szerint az eves gazfogyasztasunk 996 köbmeter. Ezek szerint nem kell tobbet gizetnunk, jol gondolom?
Azt mondják, a garancia lejárta után is jobb a szakszerízzel javíttatni. Mi hívtunk csak úgy ismerőst, el is szakított benne valamit, akkor mondták ezt nekünk.
Nem ismerem annak a márkának az szerviz hátterét, a mienkhez a gyártó több szervizzel van szerződésben, van választási lehetőségünk, nem veszik el a garancia - feltéve, hogy a szerződött partnerek közül választunk (illetve mostmár mindegy, mert garancián túli a készülék).
Hogyhogy közös? Sima családi ház, ketten lakjuk, de csak a szakszerviz nyúlhat hozzá, amúgy nincs garancia, stb.
Ja, hogy nálatok ilyen közös készülék van? Akkor meg kell vele beszélni, hátha fejből tudja, hogy mit kell rajta állítani vagy legalábbis utána tud nézni.
1 helyről jöhet szerelő, akikhez ennek a javítása tartozik, őt megkérdezzük. Immergáz egyébként. De valóban, reggel 10:től este 19:-ig nem is használjuk a meleg vizet.
Mindenképpen nézzétek meg a használati útmutatóját, ha nincs meg, akkor érdemes kutatni a neten, általában feltöltötték a régebbi típusokét is a gyártók. Nálunk a fűtés része az első naptól programozott, mert van egy mobil termosztát hozzá, amit egy szinttel lejjebb a nappaliban tartunk, mivel ott vagyunk a legtöbbet. Azon beprogramoztuk naponként és azon belül kialakítottunk több intervallumot is, hogy mikor hány fokra fűtsön a kazán, attól függően, hogy itthon vagyunk-e olyankor vagy sem. De valahogy a melegvíz nem tűnt olyan fontosnak.
Milyen igazad van! A miénk is ennyi idős, de nem értettünk hozzá, és mikor nem kellett fűtsön, mi nem a termosztátot használtuk, hanem a kazánt kapcsolgattuk ki-be. 20 ezerért megtanultuk. Pedig otthon is hasonló működésű volt, de melegvíz tárolója nem volt. csak ott nem okozott bajt.
Mi ugyan már itthon leszünk télen is, de ezt a vízmelegítőt érdemes lenne átgondolni, mert éjjel a wc-ben hallom, hogy zúg, állítólag melegíti a vizet, pedig reggel 9:-ig nem használjuk.
Bevallom őszintén, mi eddig nem aknáztuk ki a kazánunk adta lehetőségeket. Ugyan ez a kazán 14 éves, mégis nagyon sokminden állítható, programozható rajta. Ezt azért írom, mert akiknek újabb van, azoknál méginkább lehetnek olyan beállítások, amiket ugyan eddig nem használtak, de most megfontolandó. Éjjel 11 és hajnal 5 (vagy 6) között tudtommal ezeknél a kazánoknál alapbeállítás, hogy nem kapcsolják be a vízmelegítőt. De ezen még lehet finomítani, gondolok itt olyasmire, hogy a tárolt melegvizet napközben nem ellenőrizze és melegítse fel pl. 50 fokra, ha úgysincs otthon senki hétfőtől péntekig. Érdemes beprogramozni, hogy ébredés előtt egy órával kezdjen el foglalkozni a melegvízzel és álljon le, miután mindenki elmegy otthonról, majd kapcsoljon vissza a várható érkezés előtt valamivel. Ezzel valószínűleg havonta több köbméter gázt megspórolhatunk attól függően, hogy mennyire melegre van állítva a tárolt víz. Ha pedig nem vagyunk otthon egy hétig vagy még tovább, akkor a vízmelegítőt érdemes lehet kikapcsolni, valamint a fűtést visszavenni akár 15 fokig. Így talán azok, akik nem többszörösét fogyasztják a gáznak, de fölötte vannak a limitnek valamivel, már jó eséllyel limiten belülre tudnak kerülni.
266-ban ahogy írod is,célszerű csak a szükséges vízmennyiség melegítése,akár "testreszabva"is(hány főre kell).
245-ben linkeltél egy csap alatti bojlert,az is tárolós,erre értettem a 267-est.
Lényeges lenne még a társasházi elosztás kibeszélése,mert ha:
" Amennyiben az elektronikus nyilatkozat 2022. augusztus 15-ig beérkezik a kedvezményes
mennyiséget 2022. augusztus 1-jétől kell figyelembe venni. Ezt követően a kedvezményes mennyiség a nyilatkozat
benyújtását követő hónap elsejétől alkalmazható."
Rendkívüli közgyüli összehívás min.8 munkanap,ha intézkedni is kell,akkor csak megfontoltan,nehogy "drága" legyen a gyors ügyintézés.
Nem, a családi fürdés később jött szóba. Azt még Napsugárnak mutattam, aki egyedül él, tenni-venni 1 főre elég.
Akkor a fürdőbe külön kell valani, ami nem üzemel állandóan.
Ha a korábban linkelt 5 literes "átfolyósra" gondolsz,az egy tárolós valójában,csak 5 literes,nem 80-200 literes.Az átfolyósok nem érnek pénzt ha villany,nem tudsz fürödni abból,sokan megvették,de el is adták.
Tartok attól,ha az állam privatizál egy energia szektort,mert onnantól az aktuális piaci áron van minden,vagy visszaveszi az állam.
A dunai hajós jut eszembe,aki a folyó közepén a beszivárgó víztől megijedt,és elkezdte kivödrözni,majd fél órán belül elsüllyedt.Mert ha kievez,kisebb a veszteség,de ha a józan ész nem szolgál...
De hát az a célszerű, hogy annyit melegítsen, amennyi kell, nem? Lehet, hogy lezuhanyzik 20 literrel, meg 30-at elmosogat stb. Ott marad 50 liter.
Az átfolyósnál azt írják, hogy használatkor melegíti, de ez nem igaz. Utána gyullad ki a lámpa, vagyis ha a kipótolását fűti, akkor ez is hőtárolós. Amint kinyitom a csapot, forró, mert már benne van.
Amiről én beszélek, az nem tárolós. Kizárólag csak akkor kapcsol be az őrláng és kezdi melegíteni az átfolyó vizet, ha valahol megnyitják a csapot. Tehát ezzel pontosan azt a havi 13-15 m3-t lehet megspórolni, ami gázmennyiség azáltal fogy el, hogy az őrláng állandóan ég.
További ajánlott fórumok: