Anyaság vagy karrier? Hogyan hozzuk össze a kettőt? (beszélgetés)
Már kezdtem megijedni,hogy csak én gondolom így,de megnyugtató,hogy nem.....
Igen sajnos igy van meg külföldön is vagy reszmunkaidösen helyezkedik el az Anyuka vagy vegleg otthon marad ( tapasztalatbol beszelek , irok) Viszont ujra tovabb tanulok es ez sem utolso szempont uj lehetöseg kihivas :)
Igen...Az egyik legnagyobb kincsünk, amelyet születésünkkor kapunk az a szabad akarat. Mindenki megválaszthatja, hogy ki és mi szeretne lenni, és azért mit hajlandó tenni, mennyit ér neki, az amit akar.
Persze kötöttebb a munkaviszony, de nem jelenti azt hogy több is a munka. Az egyik megbízómnál van az irodám, soha senki nem kérdezi hogy ha elszaladok akkor hova, minek, mikor jövök ez igaz, de az is igaz, hogy többet vagyok bent, mint a munkavállalóik és még így is bőven pakolok haza, plusz erre jönnek rá a többi megbízók -na nincsenek sokan, mert annyit nem bírnék, de akad néhány és szerencsére mind állandónak néz ki.
Fontos kérdés, hogy munkahelyről vagy karierről beszélünk-e? Munkahelye természetesen bármelyik anyukának lehet, sőt kell is, hogy legyen. De a karrier, az én véleményem szerint már nehezebb. Persze mindenhol vannak kivételek. Nálunk vezető beosztásban komoly eredményt kell tudni letenni az asztalra. Ez sokszor napi 15 óra munkával jár. Nem tudod hazavinni, muszáj megcsinálni. Rengeteg felelősséggel is jár egy vezetői beosztás. Nekem barátok mondták, hogy amit csinálok, azt egy családos nő nem tudná megtenni. Nekem nem probléma, ez az életem és imádom, de egy gyerekkel biztosan nem összeegyeztethető.
Ez nem feltétlenül igaz...Én például egy átlagos napon 10-12 órát dolgozok. Igaz, hogy akkor veszek ki magamtól szabadságot, amikor én akarok, de azt is hozzá kell tenni, hogy ilyenkor senki nem fizeti nekem a kiesett időt. Ha nem dolgozok, nem is keresek és még úgy kb. 15 másik ember sem... Ez az év arról szólt, hogy olykor napi 14-16 órában felépítsem a rendszert úgy, hogy ne kelljen a napi operatív dolgokkal foglalkozni, és így most már jöhet a gyermek. Szóval nem olyan egyszerű annak sem, aki nem másnak, hanem magának, vagy ha úgy tetszik, a megbízóinak dolgozik...
A megbízási jogviszony más, mint a munkajogviszony. De úgy gondolom ezt nem neked kell magyarázni.:)) Az utóbbi sokkal-sokkal kötöttebb. :S
nálunk nincs segítség, így sokszor variálni kell a műszakokkal,így sajna van hogy a párommal váltjuk egymást
Nálam például a megbízóim nem tudják hogy van gyerekem, pedig állandónak lehet őket mondani :D sose kérdezték, én meg nem mondtam :D
de tényleg csak azért tudom így csinálni, mert sok segítségem van, plusz az ovi szuper, hisz nem 4 órakor eresztik szélnek a gyerekeket
Én pl. a magam ura vagyok, nem panaszkodom, az átlagnál jobban élek/élünk, viszont külön akciótervet kell kidolgoznunk a gyerekvállalás miatt, mert ha megszűnök a cégemet vezetni, minden, amit eddig felépítettem, borul, mint egy dominósor.
én maradtam volna szivesen 3 évig otthon, de sajna akkor nem tudtunk volna megélni
lehet, mondasz valamit. igaz én már túl vagyok két gyereken, de tény az ember mindig tanul valamit.akkor ezek szerint azokat akiket gyes után menesztettek közrejátszott a hozzáállás?
Nem tartok attól, hogy nem fog sikerülni ;)
Elméletben biztosan, tényleg úgy gondolom, hogy ember függő. Nagyon nem mindegy, hogy milyenek az emberi kapcsolatok. Nálunk pl - nem vagyunk multicég - teljesen természetes volt, hogy ott volt velünk a takarító csaj is a cég karácsonyi vacsoráján.
Sokakkal ellentétben én nem látom a multi cégeket az ördög cimborájának. Ott is emberek dolgoznak.
Viszont ha van is rajtad kívül 40 alkalmazottja, rajtad is áll, hogy milyen viszonyban vagy vele.
Persze, ez teljesen más helyzet.
Én is csak két évig tervezem...bár attól is függ, hogy mennyire fejlesztem fel a másodállásomat közben.
Ha elég plusz bejön, akkor maradok tovább...
Hát én azt mondom mikor én terhes lettem engem elküldtek táppénzre mondván a cég nem vállal felelősséget ha valami bajom lesz és van mikor a munkáltató mondja hogy táppénzre kell menni..
mondjuk nekem mázlim volt.rendes volt a főnök, és mivel a gyerekek sem voltak sosem betegek, nem maradtam ki a munkából így megtartott.de én nem voltam otthon 3 évig. csak kettőig.a gyes nagyon kevés volt. így nem tehettük meg
persze természetesen az sem jó, ha totál szegényen a semmire szül valaki, de a ló túloldalára sem szabad átesni.nekem a lakáskérdés spec. másodlagos volt. albiba is lehet gyereket szülni.
Én nonprofit területen dolgozom-civil szektorban és ott is így működik.
Szerintem egy nagyobb "dara" cégnél is nyom latba ez a hozzáállás.
Szerintem ez teljesen egyértelmű-másképpen értékel egy munkaadó egy olyan munkaerőt, aki lépést tart cég fejlődésével, még akkor is ha éppen GYES-en van.
Nem felejtik el, és nem kell heteket tölteni azzal, hogy visszaszokjon, ha visszamegy.
Ehhez nem kell egész nap ott lógni, de néha benézni, elbeszélgetni bőven elég, hogy lássák a szándékot.
Ugyanez vonatkozik arra, akinél semmi nem indokolja, de rögtön táppénzre megy, amint terhes lesz-ezt a hozzáállást elég kevés munkaadó értékeli, és egészen élénken emlékeznek rá, mikor a kismama vissza akar menni.
Az ember lánya nem mindig akkor esik teherbe és szül, amikor gondol egyet.
Így van.
Az én tervem mondjuk az, hogy a GYED alatt tanulok, mert munkahelyet szeretnék váltani, nem szeretnék visszamenni oda, ahonnan majd eljövök.
Remélem még akkor is életben lesz a visszatérő kismamákat érintő adókedvezmény, persze tudom, hogy nem indulok majd jó helyzetből, de megpróbálom.
Maximum nem sikerül elsőre, és visszamegyek addig az eredeti munkahelyemre.
igen. ez működik egy irodában pl. egy bankban. de pl egy multinál hogy működhet, ha ott én vagyok a kétszázadik senki? tarthatom én a főnökkel a kapcsolatot, ha amint kiteszem a lábam, rajtam kívül még marad neki vagy 40 alkalmazottja. ott mindenki pótolható. vagy szerinted egy multinál (pl teso alkalmazott, vagy aldi, lidl stb..) ahol egyszerű péztáros, áruátvevő vagy, ott is működhet ez?
Mert ha valaki három évig nem kíváncsi a cégre, nem akar résztvenni semmilyen szinten az életében, az gyakorlatilag kiírja magát. Hús-vér emberből egy név lesz egy papíron. Fontos, hogy része maradjon a cégnek, tudja, hogy közben a kollégáival mi történik, neki is könnyebb lesz visszailleszkednie.
Nincs terület szerintem már, ahol 3 év alatt ne történne olyan változás - persze bizonyos szint felett - hogy ne kellene pl. egy továbbképzésre, egy konferenciára elmenni, hogy az ember felvegye a ritmust.
Ha valaki feléjük sem megy közben, ne csodálkozzon szerintem, ha a kedvéért nem küldik el azt, aki a távollétében kiválóan teljesített helyette.
Persze csak akkor működik, ha egyébként is jó munkaerő. A jó vezető kiáll azért a munkatársáért, aki értéket teremt a cégnek és ő maga is kiáll a cégért.
Ugyanezt akartam írni én is :) Abszolút egyetértek. :)
én úgy vagyok ezzel, hogy kell némi biztonság. pl egy munkahely, ahonnan elmehetsz gyedre,és lehetőleg vissza is mehetsz dolgozni oda.egy szerető társ, akire számíthatsz, és nem lép le rögtön, vagy nem válik, mert épp csajozni akar. ennél több nem kell.
Persze. :) Semmi sem törvényszerű...
én sem vitatkozok. azt utálok.inkább beszélgetek, azt jobban szeretek. de tényleg? miért gondolod azt hogy többre értékelnek egy olyan munaerőt, aki nem csak 3 év után tolja be a képét? ez mondjuk érdekel
További ajánlott fórumok: