Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Álláslehetőségek, pozitív példák fórum

Álláslehetőségek, pozitív példák (beszélgetős fórum)


2013. márc. 26. 11:13
Multi :)
2013. márc. 26. 00:02
És ez milyen munkahely? :) Az is érdekel egyébként, hogy ki mit ajánl, ha nem is konkrétan névvel, de pl. multi, államigazgatás, saját vállalkozás?
2013. márc. 25. 19:56

"Én meg valamilyen szinten hátszélnek tartom, mert ha csak úgy, idegenként besétál az utcáról, hogy ő ott akar dolgozni, akkor valószínűleg semmibe sem veszik."


Erre én: ismerős vs ismeretlen ugyanolyan szintről indul nálunk, mert nem az számít hogy került be az önéletrajz a HR-re. Sőt, ugyanúgy behívják a hirdetés útján jelentkezőket is, de még azokból az önéletrajzokból is válogatnak, akik jelentkeztek, de nem jutottak el a többedik körig. Ergo ajánlás nálunk nagyobb választékot jelent a cégnek, nem pedig előnyszerzést a pályázónak. Mindegyik jelentkezés egy helyre kerül jelölés nélkül, hogy érkezett be. Aki jelentkezik, kap esélyt, amennyiben megfelelő tapasztalattal és vagy végzettséggel rendelkezik. Az ismerőst sem hívják be, ha nem érzik odavalónak- senki nem fogja az idejét vesztegetni egy már az önéletrajza alapján sem kompetens emberre, hiába xy legjobb barátnője stb és még rá is lenne szorulva. Hol itt a hátszél? Max annyi, hogy felhívjuk az ismerős figyelmét, hogy van egy lehetőség mindenféle ígéret nélkül. Amennyiben ez protekcióként értékelhető szerinted az "ismeretlenek" rovására, akkor legyen az...

24. Mazsinka (válaszként erre: 23. - Kamillka)
2013. márc. 25. 18:52

"Nalunk nem igy megy... Hiaba ajanlunk be barkit, szamit mellette az is, hogy mit tud felmutatni."


Ugyanezt írtam én is, nem tudom, hol nem volt világos. Akit beajánlottál, kap egy esélyt, aztán vagy bizonyít vagy nem, de kapott egy lehetőséget. Sokan meg azt sem kapnak, ennyi.

23. Kamillka (válaszként erre: 20. - Mazsinka)
2013. márc. 25. 18:00
Nalunk nem igy megy... Hiaba ajanlunk be barkit, szamit mellette az is, hogy mit tud felmutatni. Es bizony van olyan, hogy az ismeros vs. "utcarol besetalt" palyazo meccset az utobbi nyeri. Nem jellemzo, hogy csokosokkal lenne tele az iroda, pedig gondolhatod, hogy lenne kit ajanlgatni (sajnos). A cegnek meg nyilvan jo, ha valakit tudnak ajanlani, mert egy hirdetes feladasa egy normalis oldalon 100 rugo korul van :) Velemenyem szerint a csokos berakos tortenetek nagy resze mar proba ido alatt elbotlik es egy normalis managernek nem lehet a celja az allando interjuztatas. Harmadreszt lehet, hogy Jozsi nagyon jo baratom, de az nem feltetlenul jelenti azt, hogy mint munkatars is olyan jol fog szuperalni. Ha meg nem felel meg, valahol nekem is ego, hogy milyen embert ajanlottam be.
2013. márc. 25. 16:37

Én is pozitív tapasztalattal jövök!

Júniusban szereztem meg az első diplomámat, most júniusban (remélhetőleg) a másodikat. A másodikkal helyezkedtem el előre megelőlegezve. pedagógus végzettségek ezek.

Júniustól augusztusig szinte minden héten voltam interjún, és már kezdtem feladni a reményt is. Végül, az utolsó lehetőség jött be, már aznap el is kezdtem dolgozni. Azóta ott vagyok, kaptam másik lehetőséget is (ami lehet, hogy nem is sikerült volna). Nagyon szeretem, és hálás vagyok a Sorsomnak, hogy ide vezetett. Szeretem, és viszont szeretnek.

Anyagilag:

Pénzben nem fizetnek sokat, de azért eléldegélünk, nem is olyan rosszul. (Páromnak is van munkája, 15-20 ezerrel kap ő többet és albiban lakunk).

Magamnak kerestem a munkát, nem is számíthattam senkire (vidékről jöttem). Büszke is vagyok arra, amit eddig elértem! :)

21. Porcica (válaszként erre: 20. - Mazsinka)
2013. márc. 25. 14:46
Egyetértek!
20. Mazsinka (válaszként erre: 19. - Kamillka)
2013. márc. 25. 14:38
Én meg valamilyen szinten hátszélnek tartom, mert ha csak úgy, idegenként besétál az utcáról, hogy ő ott akar dolgozni, akkor valószínűleg semmibe sem veszik. Így már előre le volt zsírozva a terep, hogy a barátja beajánlotta, hogy tud egy nagyon jó mérnököt, és így behívták állásinterjúra. Természetesen aztán bizonyított, hiszen akkor nem tartana itt, de ehhez kellett az a bizonyos löket is, mert ha az nincs, esély sem kap, hogy megmutassa, hogy tényleg jó abban, amit csinál. Nyilván, ha nem lenne jó, akkor nem állandósítják, akkor hiába a barát, de ha a barát nincs, akkor esély sincs, erre akartam kilyukadni.
19. Kamillka (válaszként erre: 18. - Mazsinka)
2013. márc. 25. 14:22
En meg pont arrol beszelek, hogy hiaba a szemelyes ajanlas, sokszor nem eleg. En ezt nem ertekelnem hatszelnek, kiveve ha betettek interju nelkul... az mar megint mas!
18. Mazsinka (válaszként erre: 17. - Kamillka)
2013. márc. 25. 14:14
Az én férjemről beszéltem, nem másról, csak tudom, mi volt. A barátja ajánlotta be, igen! Nem volt meghirdetett állás, pályázat, ilyesmi. Aztán persze bizonyított, hisz jó mérnök. De ahhoz, hogy bizonyítson, valahogy be is kell kerülni. Szrintem nagyon sokan szeretnének bizonyítani, de nincs is esélyük rá, mert nincs egy barát, rokon, xy, aki kicsit megnyomná őket hátulról. Szokták mondani, hogy bekerülni könnyű, bennmaradni nehéz, én ezt mindig fordítva látom, számomra nagyobb teher, kihívás, feladat valahová befurakodni, aztán a többi jön magától.
17. Kamillka (válaszként erre: 11. - Mazsinka)
2013. márc. 25. 14:09

Nem feltetlenul azert erte el, amit elert, mert beajanlottak. Ha nyitott pozicio van, akkor megkerdeznek minket, hogy esteleg tudunk-e valakit, aki eppen allast keres. Ez nem zarja ki, hogy nem hirdetik meg az adott allast, sot nem jelent feltetlenul elonyt sem az ismeretlenekkel szemben. Csupan egy fajta referencia lehet, de szurik azert rendesen. Tovabba nagy felelosseg beajanlani barkit is, mert ha megsem teljesit jol az arra is rossz fenyt vet, aki altal bekerult... Viszont arrol biztos vagyok, hogy a kesobbiekben mar csak a teljesitmeny szamit, nem az, hogy kerult be az illeto.

Ami nalunk pozitiv, hogy friss diplomasokat is felvesznek. Az egyetlen kitetel az idegen nyelvek ismerete. En is kozvetlenul diploma utan kerultem ide teljesen ismeretlenul es sikerult elorebb lepnem.

2013. márc. 25. 13:26
Igen, így érthető, gépészmérnökök, informatikusok biztos tudnának bíztatóakat írni. Humán vonalon valaki? Multinál esetleg? Van valami jó tapasztalat?
15. Mazsinka (válaszként erre: 14. - Porcica)
2013. márc. 25. 13:19
A többi meg mehet a levesbe.
14. Porcica (válaszként erre: 13. - Mazsinka)
2013. márc. 25. 13:10
Ez ma a másik legfelkapottabb szakma. Jó választás volt!
13. Mazsinka (válaszként erre: 12. - Ee4f58c196)
2013. márc. 25. 13:04
Gépészmérnök.
2013. márc. 25. 12:58
Én olyat is ismerek, szerencsére, de az tény, hogy keményen megdolgozott érte. Milyen diplomája van a férjednek? Én jogász leszek, most fogok diplomázni.
11. Mazsinka (válaszként erre: 10. - Mazsinka)
2013. márc. 25. 11:53
Ehhez hozzá kell tenni, hogy egy barátja ajánlotta be. Úgyhogy nem is hiteles sztori. Olyan embert jelenleg nem ismerek, aki önerőből bevackolta magát egy jó céghez, csak hátszeleset.
2013. márc. 25. 11:47
Ha mindenáron pozitív példát akarsz, itt a férjem: decemberben diplomázott, januárban kezdett dolgozni a szakmájában. Pár hónap múlva állandósították, és kb. 80 százalékos fizetésemelést kapott. Azóta is ott van...szereti, amit csinál. Gyors előretörése volt. Ehhez azonban kell egy nagyon jó végzettség, aztán pedig némi munkamánia. :)
2013. márc. 25. 11:44

Én is szivesen olvasnék pozitívumot, mert nem nagyon hallani ilyesmit. A negatívumokat azért írtam, mert sajnos csak azokat hallom.


Nővérekből hiány van, mert nagyon sokan már elmentek külföldre az itthoni megbecsülés hiánya miatt és az alacsony fizetések miatt. Így ezen a téren valóban lehet számolni pozitívumokra is. Legalább is én ezt gondolom.

2013. márc. 25. 11:34
Félreértés ne essen, nem akarom homokba dugni a fejem, azért mondtam, hogy a jó tapasztalatokra lennék kíváncsi, mert az emberek ilyen fórumokon inkább panaszkodni szeretnek, és biztos van is rá okuk, de jó lenne, ha azok is megszólalnának, akiknek jól mennek a dolgaik, hogy teljes képet kaphassunk, és legyen miből erőt merítenünk!
2013. márc. 25. 11:32
De jó, végre valaki pozitívat is írt, örülök, és gratulálok a babákhoz :)
2013. márc. 25. 10:34

Nekem van pozitív példám :)

Ápolónő vagyok, és eddig akárhova jelentkeztem, max. 1héten belül kaptam a visszajelzést, hogy felvettek :)

Dolgoztam a Péterfyben, egy magánkórházban, Tatabányán, Győrben :) 2009 óta ugyanabban a kórházban dolgozom, bár most gyeden vagyok. Útban a kistesó, de a második baba után is nagyon várnak vissza :) Heti szinten beszélek a főnökömmel, jó a viszonyunk :)

2013. márc. 25. 09:56

Én nem tudok pozitívat! Sajnálom! Tele vagyok huszonéves, dolgozni akaró ismerőssel. Esélytelenek! Nem is válogatósak, mindent elvállalnának (érettségi + jogsi), még sem kellenek sehová. Konkrétan mindenhová beadják a jelentkezést, ahová csak lehet, és semmi. Ki vannak borulva a munkanélküliségtől és az esélytelenségtől.

A helyek, ahová mehetett volna az egyik srác: kertépítő cég, ahol nem csak kertépíteni kell, hanem autót szerelni, a tulaj házánál kőművesmunkát végezni, ja és autót felújítani szabadidőben. Bejelentés nincs, fizetés netto 75.000,-. Ja... mivel a pasinak nem nagyon van ennyi pénze egyben sosem, a fizetés úgy van, hogy ad valamennyit, ha épp van pénze, aztán majd csak lesz valahogy. Nagyjából 2-3 hónap lalatt azért kifizeti. Szerinted?

Van azután csodálkozás, hogy a fiatalok elmennek az országból???

2013. márc. 25. 09:31

Szia. én 2 év munkanélküliség után "találtam"melót.Az egyik személyt elküldték,annak helyére jöttem én,fél éve.

Bejelentés nélkül,egyhuzambn 16 óra+még szabadnapon is.

1000-rel hajtok,h megmaradjon a helyem.Ez az "álomvilág addig tart míg el nem megyek szülni(talán jövőre)azután tuti,hogy nem vesznek vissza,és rég lesz más a helyemre.

Nagyon gáz,h állás ügyben "hátránnyal"indulnak a kisgyermekesek.

Ez elég pozitív???????

2013. márc. 25. 09:17
Nincs pozitív tapasztalatom.
2013. márc. 25. 08:29
Azért sok a negatív tapasdztalat, mert korrupció megy szinte mindenhol.:S
2013. márc. 25. 08:23
Sziasztok! Sok fórumon lehet olvasni, hogy milyen nehéz munkát találni, milyen rosszak a fizetések, ezek teljesen el tudják venni az ember kedvét, főleg a nőkre nézve nagyon rossz a statisztika. Ezért szeretném, ha itt pozitív példákat osztanánk meg, tanácsokat, ötleteket adnánk az álláskeresőknek. Várom a lelkesítő hozzászólásokat! Köszönöm :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook