Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akik azt állítják, hogy a magyarok pénzügyileg nem túl tudatosak, ők ezt mire alapozzák? fórum

Akik azt állítják, hogy a magyarok pénzügyileg nem túl tudatosak, ők ezt mire alapozzák? (beszélgetős fórum)


21. ,zumba (válaszként erre: 1. - Garandil)
tegnapelőtt 11:24
Amit látok, tapasztalok és beszélgetések során hallok, arra. Fizetéskor minden, 20-a felé egy csoki az ebéd....Valamint úgy akarnak élni, ami nem az ő szintjük.
20. levarosbukta (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
tegnapelőtt 10:49
Azért elég elrugaszkodott ez a két kereső 800-850 eFt. Főleg ott ahol mindketten -és ez a jellemző - minimálbéren tengődnek és az jó ha van kettejüknek a fele.
19. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Garandil)
tegnapelőtt 10:44
Ez nem magyarfüggő. Más országokban is meg van az a réteg akik nem tudnak tartalékolni, félretenni. Hiába akar pénzügyileg tudatos lenni ha nem kap annyit amennyivel tudatos lehet valaki.
szept. 15. 15:27
Vagy nyaralás, karácsonyi ajándék. De hallottam olyat aki márkás cipőt, ruhát vásárolt hitelre.
17. asztanaviszta (válaszként erre: 8. - Globus)
szept. 15. 15:04

Sokan nem a tényleg szükséges - mosógép, hűtő, stb - veszik hitelre, hanem a legújabb telefont, tv-t.

Gond kifizetni a villanyszámlát, de kell az újabb és újabb telefon.

16. asztanaviszta (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
szept. 15. 15:02

Azért 800-850 ezerből egy 3 tagú család - gondolom szülők és egy gyerek - félre tud tenni havonta 40-50 ezret.

Kivéve, ha fizetnek havonta egy 250-300 ezres törlesztést, vagy az egyik családtag valamilyen fogyatékossággal él.

Mert akkor a kezelések és a fejlesztések minden pénzt felemésztenek.

15. birebora (válaszként erre: 13. - Lady Lavender)
szept. 15. 13:12

Ez is durva általánositás. Van aki alapból spórolós és gondol a jövőre, ha megteheti sem pazarol és van aki költekezik pedig aligha tehetné meg és a mának él.

Tücsök, hangya esete sokaknál. Nem mindenki tud bánni felelősen a pénzzel és az értékeivel, lehetőségeivel.

szept. 15. 12:53
A francia sok országban alapnyelv, de itt magyart lehet mindenhol hallani. 5 millió elszórt a vilàgban.
szept. 15. 12:49

A "hülye" magyarok körülöttem félretesznek, vagy 30 környékén kifizették a lakàsukukat, de ha hazamennek, azzal kell szembenézni, hogy nem lesz referenciàjuk és gyakorlatuk.

A magyarok az új skótok vagy hollandok, leszamítva a vendéglàtàst.

Nem megyünk fancy bulizni, 150 £-os hajvagasra nem járunk havonta, és a tiniknél menő a műköröm, ne ez átlag magyarok ezt nem csinàljàk, mert spórolunk.

Babaruhàt meg jàtékot én is àtadok. Pedig gyerekem sem volt soha. Tudták, hogy van egy szomszédom, aki örül neki.

12. globus (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
szept. 15. 10:50

Akkor még nem gondolja senki, hogy megöregszik ( én sem), olyan távolinak tűnik, hogy azt mondjuk, meg se érjük. Ó, dehpgynem, seperc alatt rohannak az évek.

Munkám során rengeteg esetben látom, hogy pénz hiányában nincs normális ellátás, sajnos olyan személy sem, aki segítsen, csak a szociális haló. Az meg olyan, amilyen.

szept. 15. 10:50
Ez is egy buta általánositás. Vannak tudatosak, kevésbé tudatosak és egyáltalán nem tudatosak. Mindenki él, ahogy akar és tud.
10. Ruslan (válaszként erre: 1. - Garandil)
szept. 15. 10:41
Talán azért, mert sokan inkább nyaralnak, vesznek motort, aztán sírnak amiért nem marad pénz élelemre sem. Ha többet keresnének sem maradna! Akkor bejönne a jakuzzi mondjuk. Fontosabb a menőzés, hogy mások lássák mennyi mindent engedhetnek meg maguknak. Persze nem minden magyarra vonatkozik ez, ahogyan hasonló költekező típusúak mindenhol vannak.
9. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Garandil)
szept. 15. 10:39

Mert pl. 30-40 évesen nem tesznek félre, hogy nyugodt nyugdíjasként éljenek. Csakhogy egy 3 tagú család 2 keresője kap kézhez 800-850 ezret, abból elég nehéz lenne 40-50 ezret félretenni a nyugdíjas évekre.


Szerintem ezekből a megtakarításokból látják, következtetik, hogy nem tudatosak.

8. globus (válaszként erre: 7. - Boldogzokni)
szept. 15. 10:02

Van benne igazság. Igen ritka, ha nincs kamat, kezelési költség, bármilyen rejtett tétel, amitől a részletre vett termék drágább.

Nyilvan előfordulhat, hogy valamire sürgősen szükség van, pl. hűtőszekrény, mosógép, tűzhely, sok családban nincs ennyi megtakarítás.

7. boldogzokni (válaszként erre: 1. - Garandil)
szept. 15. 09:55
Szetintem a sok hitelre vásárolt lapostévé, kávéfőző, stb statisztikáira...
6. Lady Lavender (válaszként erre: 5. - Garandil)
szept. 14. 22:23
Kutató vagyok.
5. Garandil (válaszként erre: 4. - Lady Lavender)
szept. 14. 21:24
Tessék?
4. Lady Lavender (válaszként erre: 3. - Lady Lavender)
szept. 14. 21:15
Tudjak
3. Lady Lavender (válaszként erre: 1. - Garandil)
szept. 14. 21:14
Azok le risjàk írni?
2. timycat (válaszként erre: 1. - Garandil)
szept. 14. 21:10
Ki állítja ezt?
szept. 14. 20:56
Akik azt állítják,hogy a magyarok pénzügyileg nem túl tudatosan, ők ezt mire alapozzák?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook