Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Aki vegán, egészségesen él? fórum

Aki vegán, egészségesen él? (tudásbázis kérdés)


ma 20:24
Az sem mindegy, hogy vegan vagy vegetáriánus, mert a vegánok semmiféle állati terméket nem esznek, a vegetáriánusok, pl. tejtermékeket, tojást igen, csak húst nem.
18. Görögtánc (válaszként erre: 6. - Globus)
ma 20:23

Az elején én is sóvárogtam, de már nem. Ami húsra hasonlít, azt nem is igazán kívánom.

Max olyanokat szoktam főzni, hogy vega “bolognai”, de az gyakorlatilag egy zöldséges ragu nálam. Nem a húst hiányolom, hanem szeretem az összefőtt ízeket. Vagy zöldségfasírt… ott sem a hús hiányzik, csak egyszerűen finom. :D

A növényi tej meg jó cucc, a legtöbbnek nem is igazán hasonlít az íze a tehéntejre. Az sok receptbe kell, vagy csak simán inni is szoktam.


Ilyen kolbász formára csinált előgyártott nővényi alapú dolgokat meg “vegán” hamburger pogácsát sosem veszek, nem is eszek, nincs is hozzá kedvem.

17. Görögtánc (válaszként erre: 4. - 55Judit)
ma 20:13

“Nézzél rá egy vegánra. Olyan mint a tápos csirke.“


Pfff, közhely durrogtatás.

A legegészségtelenebb ismerőseim azok akik mindent összeesznek, köztük a húst is. (Nem minden húsevő egészségtelen, lehet azt is okosan csinálni.) Aki tudatos étrendet alakít ki az legalább tisztában van azzal, hogy mit visz be a szervezetébe.

16. Görögtánc (válaszként erre: 1. - Ruslan)
ma 19:47

Nem vagyok teljesen vegán, de vegán étrendet követek. Egy teljesen jól összerakott, kiegyensúlyozott növényi étrend lehet jó.

13 éve vega vagyok, 1 éve hagytam el minden állatit. Nincs semmi problémám, jó a vérképem, ritkán vagyok beteg, erőm is van, gyönyörű a hajam, a bőröm, jó az emésztésem.

De aki húst eszik az is lehet épp olyan egészséges, csak tudni kell honnan és mit szerez be. Nem mindegy, hogy vegyi anyagon táplált sertést eszik vagy háztáji csirkét. Ja és ott is fontos a kiegyensúlyozott étrend.

15. srcrss (válaszként erre: 14. - Globus)
ma 19:43
Nem bizony. Gyakran ettem babot, lencsét, de megviselt. :D Egye, aki bírja. Én nem bírtam.
14. globus (válaszként erre: 9. - Srcrss)
ma 19:09
Nálunk is van húsevés, mert tej, liszt es tojás allergia miatt nincs. Nem lehet állandóan tofut, babot, gombát, lencsét enni...
ma 18:56
Aki vegán, élhet egészségesen, de önmagában az állati termékektől való tartózkodás nem jelet egészségesebb életet.
12. Enissa (válaszként erre: 1. - Ruslan)
ma 18:46

Magától a vegán étrendtől tuti, hogy nem. Mellette élhet különféle szereken, alkoholista lehet, dohányozhat, punnyadhat.

Van vegán ismerősöm, most 38 éves, 14 éves korában kezdte ezt az életmódot. Jól van, édesanyja orvos, okosan lett felépítve az étrendje.

Láttam sürgősségi eseteket, ahol a fiatal nő, majdnem belehalt a hiánybetegségbe.

És az eleje csak csepp tréfa akart lenni, ezért belinkelem ezt az oldalt, milyen hiánybetegségek lehetnek.

[link]

11. 55Judit (válaszként erre: 10. - Bnedora)
ma 18:45
Igen, tudom hogy a betegség változtatásokra kényszeríti az embert. Én még az egészségem megőrzésére is erre kényszerülök.
10. bnedora (válaszként erre: 8. - 55Judit)
ma 18:42
Persze, tudom, hogy az ember fogazata milyen, és hogy mindenevők vagyunk. Én sem bírnám ki hús nélkül, bár soha ne mond, hogy soha. Mióta cukros vagyok, azóta sok mindenről le kell mondanom, amire korábban azt mondtam, hogy enélkül nem lehet meglenni. Pedig lehet.
9. srcrss (válaszként erre: 6. - Globus)
ma 18:39
Én nem ettem ilyeneket. Nem sóvárogtam, de gyengének éreztem magam. Szükségem van a húsra. Ez van.
8. 55Judit (válaszként erre: 5. - Bnedora)
ma 18:37
Én megértem, és tudom hogy van ilyen, nálatok betegség miatt lett így. Tehát nem természetszerű. Olyan is van, hogy más okból lesznek vegánok emberek. De ettől még mi emberek mindenevők vagyunk. A gumós rágó fogaink erről árulkodnak, tehát normálisan nekünk való a hús is. Természetesen amit én nem bírnék, nem enném én se.
ma 18:29
Embere válogatja. Nekem nem tett jót, vagyis az enyhe vérszegénységemnek. És bármennyit ettem, állandóan éhes voltam...
ma 18:09

Attól függ, mit eszik.

Üzletekben rengeteg vegánnak titulált készítmény van, amivel pótolni próbálják az állatit, többségük jóég tudja, miből készül, tele van adalékanyaggal. Recepteknél azt látom, hogy azért befigyel a sóvárgás utánzat-gyártás formajában...vegán kolbász, fasírt, felvágott, tejföl, növényi "tej" stb.

5. bnedora (válaszként erre: 4. - 55Judit)
ma 18:00

Azért ez nem így van. A tápos csirke fehér, szintelen, legalábbis én az ilyet nevezem ennek.

Valaki azért lesz vegan, mert a szervezete bizonyos élelmiszerekre allergiásan reagál. Mióta a fiam vegan, azóta szinte megszünt bizonyos betegsége.

Tudom, sokan mondják, hogy a zöldségek mellett, ha ritkán is, fogyasztani kellene állati eredetű élelmiszereket is. A fiam teljes mértékben kihagyja ezeket. Én sem értek vele egyet, de ő érzi, hogy a szervezete mit bír el.

4. 55Judit (válaszként erre: 2. - 55Judit)
ma 17:52

Van hogy valaki nem szereti a húst. Én is ritkán eszem. De a szervezetünknek fontos az állati fehérje valamilyen formában.

Nézzél rá egy vegánra. Olyan mint a tápos csirke.

ma 17:50
Szerintem nem.
ma 17:43
Az ember fogazata és egész emésztőrendszere arról árulkodik hogy ő bizony mindenevő. Az evolúción során így lettünk összerakva. Tehát a válaszom - nem!
ma 17:41
Kevés vegánt ismerek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook