Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5518. Fater67 (válaszként erre: 5515. - Lacika71)
szept. 1. 15:06

Szia, Lacika!

Megütötte a szemem egy mondatod: "vagy az összes rést zsíroldóval lefújod, mert attól valóban elpusztulnak." Milyen zsíroldót javasolsz? A boltban kapható "hideg zsíroldó" jó erre a célra? (Tudhat valamit a cucc, mert azzal mosogatok, de csakis gumikesztyűben.)

5517. almafa4 (válaszként erre: 5515. - Lacika71)
aug. 29. 21:12

Szia! Elég durva amiket írsz. Ezzel sok méreg ki van lőve sajnos. Amit találni, én amit találtam mind piretroid.

Családi ház, panel, vagy egyéb?

Az durva azért, hogy 2. írtás után 3-4 szabad hónap utána újra jön az őrület...

5516. Zsófia44 (válaszként erre: 5515. - Lacika71)
aug. 28. 16:55
Mivel kell porozni?
5515. Lacika71
aug. 20. 20:55

Sziasztok!


Pár tapasztalat ágyi poloska írtásról.... Lassan kiismerem a "fajtájukat", és piszok nehéz megszabadulni tőlük. Láttam, hogy néhányan a gőzölést használnátok. Jó módszer, de csak a kárpitozott bútoroknál válik be, a fa bútoroknál semmi eredménye, csak egy-két nap, és már telepednek is vissza, a kárpitozott bútorokra is vissza mennek, de ott pár nap haladékot adnak, nem tudom miért van így, de ez van. A gőzölés száraz gőzt jelent, valóban 170-180 fokos meleg levegő. Akkor van értelme csinálni, ha gőzölés után 24 órán belül van vegyszeres kezelés is, és hidegködös eljárással együtt. A vegyszer öli őket, a köd pedig kiűzi a résekből a nyomorultakat... De: mindegy milyen fokú a fertőzöttség, szinte be kell áztatni a területet, hiába mondja a mester, hogy itt nincs nagyfokú fertőzöttség, akkor is legyen megfelelő mennyiségű vegyszer kifújva, és kell, mindig kell második írtás, ráadásul másik szerrel, mint az elsőnél, mert rezisztensek piretroidokra , ha házi írtással azzá tetted őket. A második írtás után porozni kell minden rést, ágykeretet, szekrényt, bármit, amit elérnek a mocskok. Ha mindezt megtetted, akkor van két-három nyugodt hónapod, és rájössz, hogy a bútorok dobósak, vagy az összes rést zsíroldóval lefújod, mert attól valóban elpusztulnak. A bútor is, de nem lesz benne élő pete, lárva, stb. A szőnyegeket elég vizes tisztítóval vegyszeres folyadékkal kezelni, és porozni. Mindez azzal jár, hogy legalább egy napra el kell hagynod az otthonod, de hidd el, megéri.

5514. Zsófia44
aug. 12. 14:18
Köszönöm szépen
5513. Kisvasút (válaszként erre: 5511. - Zsófia44)
aug. 11. 09:02
Még nem sikerült a hőlégfúvót beszerezni, ezért még én sem próbáltam, de ha meglesz és használtam írok a tapasztalataimról
5512. Zsófia44 (válaszként erre: 5510. - Regin_a)
aug. 8. 13:34
Neked sikerült vele kiirtani?Adj pár ötletet,pl hogy milyen messziről,hogy ne égjen meg az ágy?
5511. Zsófia44 (válaszként erre: 5509. - Kisvasút)
aug. 8. 13:31
Erre én is kíváncsi lennék, mert nálam is már 7x volt irtas,de még mindig csipnek
5510. Regin_a (válaszként erre: 5509. - Kisvasút)
aug. 7. 22:04

Nem tudom mennyi az a 180fok gőz, de feltételezem semmi

Itt olvastam a hőlégfúvórol amit sikerrel alkalmaztak. Mint egy hajszáritó csak háromszor akkora hőt fejleszt hogy meggyullad az ágy fa része is ha nem figyelsz.

Tizenezer forint csak

Tessék mindennap végigmenni az ágy minden részén, azt a hőmérsékletet az atkák /peték sem élik túl


Miért járnak vissza a poli-irtók? Mert csak az élőket tudják a vegyszerükkel kiirtani, a petéket nem

A magas hőmérséklet megöl minden élőlényt

5509. Kisvasút (válaszként erre: 5499. - Andsmooth)
aug. 7. 21:00

5499 Andsmooth

Szeretném megkérdezni részletesen, hogy sikerült kiirtani őket, naponta kell gőzzel tisztitani, a kovaföldet hová kellene szórni.

Válaszát nagyon szépen köszönöm előre is.

5508. Kisvasút
aug. 7. 20:42

5483 Poloskagyilkos

Megkérdezhetem, hogy hol szerezte be a Cimexát, mert én is vennék, de nem tudom hogy kellene rendelni.

Segítégét megköszönném

5507. almafa4 (válaszként erre: 5505. - Zsófia44)
júl. 25. 12:38

Szia Zsófia!


Nagyon durva amit írsz! Kitartást.

Hát nem tudom mi lesz a valódi megoldás. Nekünk most kezdődött a tortúra...

Át tudom küldeni a tedexel írtók elérhetőségét. Nekem ők a második jelölt az írtásra.

Emellett a cimexa+tempridet tervezem beszerezni, ahogy lentebb ajánlották.


De hát mire megjön, ha egyáltalán küldenek ide...


Az egyik írtó azt mondta, ha vasárnap 20 db találtam, akkor nem aznap került be... Nem tudom. Megírom privátban, ki jön ma hozzám. Ez ilyen gyors megoldás aki hamarabb tudott jönni...

5506. Zsófia44
júl. 25. 08:28
Bocs nem agykerettel,hanem agyraccsal hoztuk be,amit azóta elégettünk.Kedves almafa,remélem neked jobb iratokat sikerül kifognod,mert szerintem akik nálam jártak,vagy hígított a szereket,vagy nem tudom,de már aznap este voltak új csipesek.Pedig az egyik ködölt is,három órára el kellet hagyni a házat.
5505. Zsófia44
júl. 25. 08:19
Sziasztok!Leíró a kálváriája,hátha valakinek lesz használható ötlete,mert már a becsavarodas határán állok.Marcius óta küzdünk az ágyi poloskával.Családi ház,faluban,visszafertőződés kizárva,használt, vadiujnak tűnő agykerettel hoztuk be.Az első csipeseknel irtot hívtunk,sima fakeretes ágy, kiszilozva az összes rés azóta már,agyracs elegetve az udvaron,matrac kicserelve, lábai vannak, az ágynak ott egerragasztos kartonlap .A szoba szinte üres,csak az ágy van benne,holegfuvozunk ezerrel,már a harmadik irto jár nálunksemmi eredmeny,mindenki azt mondja alacsony a fertozottseg, de mindennap van rajtunk új csipes 😔Csak uruleket talalunk, plusz egy halott agyipoloskat eddig.A csipeseinket mutatjuk az íróknak,akik között volt gőzzel, és irtoszerrel irto is,csekély 140000 Ft ért azóta sem érem el telefonon😡de eredmény semmi!akinek van használható ötlete kérem ossza meg velem,mert már belefogytam,és belebolondultam a tehetetlenségbe😭
5504. almafa4
júl. 25. 04:40

Sziasztok!


Nem tudom mennyire van követve a fórum 2024-ben. Igyekeztem a javát elolvasni ennek a topiknak.


Ágyi poloskával lettünk mi is megfertőzve. Hurrá. A kiborulás és tanácstalanság érzete szép lassan tör az emberre, miután rájön mivel is áll szemben...


Nagy családi, zsúfolt családi ház. Nehezen kivitelezhető, hogy mindent zsákoljon az ember és utána 1 évig ne vegye elő.


Először is köszönöm a régiek tippjeit, tapasztalait.

Féktisztító olaj/wd40 (petróleum) az ágynak, ágykeretre/-be fújva.

Teafaolaj, ezt mindenféle variációban használva vegyes eredményekkel.

Tedex, cimexa, fendona 5 wp, temprid, decis. (Vajon melyik a legjobb egy családi zsúfolt házban?)

Légy és egér ragasztós csapdák.

Zsákolás, gőzölés hővel irtás szárazgőzölés.

Nagytöbbségnek az ismert háztartási irtó szerek nem használtak /proteck, envira,


Nem merem elképzelni mi vár rám/ránk a következő időkben.


Vasárnap észleltem az ágyi poloska egyértelmű jelét, konkrétan a matracról 20 db lett összeszedve. Az egyik meggyőződés, hogy egy régi szövettel került be a házba aznap délelőtt. Ez hamar el is lett távolítva és néztem utána mégis mit lehet tudni az ágyi poloskáról.

Nem lesz egyszerű előreláthatólag...


Először szerettem volna egy száraz/gőzzel/hővel irtást kérni. De abból a 4-ből, kettő cég elérhetetlen, a másik kettő másfél hetes várakozási idő volt. A leghamarabbi irtást, egy vegyszeres + hidegködösítőset csütörtök délutánra tudtam szerezni /ma délutánra/.


Egyelőre azonosítva lett a baj. És az első igazán érdeminek tűnő lépés csak 4 nappal később /ma/ lesz.


Természetesen padlószőnyeg/szőnyeg mindenhol.


Azért van több tényező még, ami rendesen nehezíti a baj megoldását.

Apránként, majd én is beszámolok.


Annyi bizonyos, hogy van munkája az írtóknak, mert nem nagyon lehetett azonnal találni mérgest se sokat.


Vasárnap főleg nagyokat felnőtteket találtam, vedlett burkot, kakifoltokat a matrac 4 sarkán és az ágyon is, de voltak kicsik is. Ma találtam petéket és pár kikelt kicsit matracnál. Radiátor mögött kakifoltokat és egy vedlett üres burkot. Természetesen amit tudtam elkaptam.


Olvastam az lenne az igazi, ha olyan ember jönne akinek egészségügyi gázmester végzettsége is van, nem sima vegyszerekkel foglalkozó rovarirtó. Persze első körben jöjjön aki van.


Van akinek elsőre sikerült az írtás, van akinek másodikra is már, de olvasni lehet itten a régiektől, van aki 4 éven át irtatott áprilistól októberig és utána szűnt meg csak.

Aludni már így se tudok. Pedig most kellemes az idő is.


Hát még mi lenne igazán a jó és én azt hogyan tudom megvalósítani...

5503. almafa4 (válaszként erre: 5481. - PanniBp.)
júl. 25. 04:06

Kedves PanniBp.!


Mi újság feléd? Olvastam éveket küzdöttetek a poloskával. Sikerült megszabadulni tőle?

5502. almafa4 (válaszként erre: 5493. - Thomaser)
júl. 25. 04:03

Kedves Thomaser!


Kérlek szépen küld el nekem is a tedexet használó cég elérhetőségét!


Köszönöm szépen!

5501. almafa4 (válaszként erre: 2223. - Fodoros)
júl. 25. 03:38
Szia Fodoros! Kérlek vegyél be ebbe a csoportba, ha esetleg megvan még a csoport.
5500. Kris66
júl. 3. 08:07

Üdvözletem Thomaser


A Tedexet használó szolgáltató elérhetőségét (név, telefon, weblap...) legyen olyan kedves, ossza meg velem.

Köszönettel

Kriszta

5499. Andsmooth (válaszként erre: 5491. - Thomaser)
júl. 2. 13:58
Rég jártam itt a fórumon. Köszönöm a választ. Kovafölddel és Ariete 4146 Gőztisztítóval sikerült kiírtani őket. Több mint fél éve nem jelentkeztek. Kitartást mindenkinek. :-)
jún. 28. 14:28

Üdvözletem Thomaser!


Útbaigazításért keresem, ágyi

poloska ügyben.

A Tedexet használó szolgáltató elérhetőségét (név, telefon, weblap...) legyen olyan kedves, ossza meg velem,

amit köszönettel veszek.


Nyugodt napokat!


Izabella

5497. Zsófia44
jún. 28. 07:50
Kedves Thomaser!megkaphatnam az elerhetoseget aki nálad írtott?vidékre is kijon vajon?vagy tud valakit vidéken ajánlani?
5496. bopet (válaszként erre: 5495. - Kisvasút)
jún. 26. 08:46
Kedves Kisvasút! Igen megvan még az ára 190.000,- Ft.
5495. Kisvasút (válaszként erre: 5487. - Bopet)
jún. 19. 06:22
Tisztelt Cím! A Polti Címex Eraditor gőztisztító amennyiben még megvan, mennyiért adná el,? Válaszát előre is köszönöm: Kisvasút
5494. PanniBp. (válaszként erre: 5493. - Thomaser)
jún. 14. 18:25
Szia! Köszönöm kedves válaszodat.
5493. Thomaser (válaszként erre: 5475. - PanniBp.)
máj. 23. 09:38

nem tudom mit értelmeztél és hogyan. nálunk azóta sincs. és már eltelt 2 év is. normális szakember kell ( akit ajánlottam csak neked az drága) aki normális szert használ ( tedex ) és meg van oldva a gond.


de aki sajnálja a pénzt a nomrális szakemberre az pedig így járt..

5492. Thomaser (válaszként erre: 5474. - Attila1222)
máj. 23. 09:28
igen
5491. Thomaser (válaszként erre: 5486. - Andsmooth)
máj. 23. 09:26
nálam tedex-et használtak. 1 írtás után eltüntek.. de fontos, hogy kb 2-3 hétig ne takarits, és ne moss fel sehol.
5490. Magó
2023. nov. 28. 12:59
Szeretnék kérni tapasztalati segítséget. A társházunkban nálam és még az én vonalamon két lakásban sajnos már időnként megjelenik az ágyi poloska. A 4. 3. 1. emeleti lakások mi folyamatosan kérjük a rovarirtást, ám semmi esély nincs a megfékezésre, amíg a forrás nincs megszüntetve. Ezzel kapcsolatban kérnék segítséget. Többször nekifutottunk lakógyűlésen annak a témának, hogy keressük meg a forrást és a közös költség terhére történjen meg az azonnali irtás a további terjedés megelőzése érdekében. Ez mindig zátonyra fut, addig viszont semmi lehetőség a teljes kiirtástra. Volt-e olyan társasház, ahol ezt közös erővel megoldották? Szükség van a pozitív visszajelzésre. Az egészségügyi intézetet is bevontuk az ügyben, de a lakóközösség nélkül nincs jogi lehetőség. Aki tud tippet hova fordulhatnék még, megköszönöm, ha segít.
5489. bopet (válaszként erre: 5488. - Evelin20200708)
2023. nov. 27. 23:19
Üdv. küldtem privát üzenetet
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook