Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A pszichológus akkor is segíthet megoldani egy problémát, ha az szerintem nem kimondottan mentális eredetű? fórum

A pszichológus akkor is segíthet megoldani egy problémát, ha az szerintem nem kimondottan mentális eredetű? (tudásbázis kérdés)


aug. 25. 11:51

Kineztem már egy szakit,holnap bejelentkezem hozzá. Nagyon bizakodom, hogy sikerül kizökkentenie ebből az állapotból.


A papokról megvan a véleményem ami nem éppen pozitív, de lehet később teszek egy próbát velük kapcsolatban.

aug. 25. 10:55

A főnökasszonyom katolikus, vallását gyakorló személy volt. Ő tanácsolta, hogy a papok is keményen tanulták a pszichológiát, gyónáskor ennek alapján, segítségével segítik a hozzáfordulókat. Tehát bárki mehet hozzájuk gyónni, nem dobják ki, meghallgatják - már ez is fél siker - és adnak tanácsot is. INGYEN !

Nem tudom hogy állsz a vallással, a papokkal, de ha nem ellenséged, akkor megérhet egy próbát.

aug. 25. 10:00
Ha abból indulok ki, hogy balesetek után, betegségek esetén is tudnak segíteni, akkor azt mondom, hogy igen.
5. Oliva2023 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 24. 23:47

A pszichológus nem mondja meg, hogy mit kell tenned, mert azzal átvállalná egy olyan döntésnek a felelősségét, aminek te viseled a következményeit. Ez nem olyan, mint egy jogász, aki elmondja, hogy mit csinálj, ha pl. lakást veszel. De abban segít, általában kérdésekkel vagy visszajelzésekkel, hogy más szempontból tudj ránézni a dologra és általában ennek az eredménye, hogy hirtelen "megvilágosodsz" és tisztább, hogy mit szeretnél tenni. Tehát, ha több lehetőség közt akarsz dönteni, akkor abban biztos, hogy tud segíteni. Konkrét tanácsokat általában a kommunikáció, stresszkezelés, megküzdési stratégiák területén adnak.

Olyat válassz, aki szimpatikus. Az fontosabb, mint a módszerek, amikkel dolgozik. Bizalom nélkül nem megy.

4. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 24. 22:32
Ők is emberből vannak, adhatnak ötletet, hogy így, vagy úgy kellene tenned, ha közben nem tudod kivitelezni.
aug. 24. 21:52
Szerintem -ha nem speciális problémád van- akkor bármelyikhez elmehetsz, majd ő megmondja, hogy tud-e segíteni. A lényeg az, hogy olyat válassz, aki szimpatikus neked, aki előtt meg tudsz nyílni. Csak így tud segíteni.
2. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 24. 21:34
Nem/igen
aug. 24. 21:26

Nézegettem a pszichológusokat, kiknek mi a szakterülete,mely területekhez ért viszont nekem kicsit általánosnak tünnek ezek a leírások.



Nekem egy konkrét problémám/dilemmám van és ebben szeretném ha segítene egy szakembert. Kigondoltam pár megoldást arra hogyan is kellene továbblépnem és szeretném ha egy szakember segitene dönteni hogy melyik lehetőseget válasszam vagy esetleg más kiutat vázolna fel előttem.


Nem voltam még ilyen helyen, de hallottam mástól hogy pl a kialakult helyzet okait segítenek feltárni,ami nem baj mert legalább tisztában leszek vele csak nem tudom hogy ez miben vagy egyáltalán segít-e megoldani a helyzetemet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook