A lázcsillapítás házilagos módjai (beszélgetés)
Sziasztok
igen ,és minket is anyukáink igy kezeltek!
na de ha gyermekednek (nem tudhatjuk ,hogy milyen gyenge vagy erős-e a szervezete???)
miért is?
fiam torok gyusziból, hipp-hopp tüdögyusziba megyát!
szóval egy kishűtőfürdö igen jót tenne neki!!!!!
ááááÁÁááá... ez nem kinzás ,kicsit nagyon erősen lett fogalmazva! és elfelejtette a cik vagy írás aljára nagybetűkkel:
" CSAK AKKOR ALKALMAZUK ,HA NEM TUDUNK LÁZAT CSÖKKENTENI ÉS NEM TÜDÖBETEG VAGY HAJLAMOS BETEGSÉGGEL KÜZKÖDNEK!"
mert sajnos most az mondjuk ezt csináld szűlő ;) ha nemet is mond, sutyiba meg csinálja és esetleg baj is lehet belőle ;);)
és az a baj hogy a szűlő probálkozik, vagy jól-vagy rosszul és sajna több esetben rosszul!
szép napot mindenkinek!
------------------------------------------
én csak pl: a csuklóján tudom hűteni,és lábán!!
védelmi reakció, ó rendben! de ha nem megy másként és nem szeretném hogy görcsöt kapjon, vagy megint hirtelen letapadjon a hörgöi akkor nem csinálhatunk ilyen dolgokat ;)
fiam most aludt el! nem lejebb feljebb megy a láza :(((1 napot voltunk eddig suliba :( :(
Tisztelt SZülök!
A láz a szervezet hasznos védekezési reakciója.
Nem kell csillapítani sehogyan sem!
Nem veszélyes!
A gyermekek egy része magas láz ellenére is viszonylag jól van, mások viszont bágyadtak, elesettek, szenvednek a láztól.
A lázcsillapitás egyetlen célja a jelen korszerü orvosi ismeretek és ajánlások szerint a beteg közérzetének javítása.
Ezért NE alkalmazzunk olyan módszereket, melyek szenvedést okoznak.
A nyugati országok jelentös részében ezért már nem ajánlják a fizikális lázcsillapítást.
Saját vizsgálatom szerint a magyar gyermekek kb 2/3-a kellemetlennek vagy egyenesen rettenetesnek éli meg a hütöfürdöt és a vizesborogatást.
A hütöfürdö és a vizesborogatás, mivel orvosilag egyébként indokolatlan ma már gyermekkínzásnak számít.
Ha a közérzet javitása érdekében mégis csillapítani szeretnénk a lázat, adjunk Paracetamol vagy Ibuprofen tartalmú gyógyszert a megfelelö dózisban.
Az algopyrin, amidazophen nyugaton nem alkalmazható súlyos mellékhatása (agranulocytozis) miatt. Magyarországon ezeket a mellékhatásokat nem észlelték eddig. Ezt további megbizható vizsgálatoknak kéne eldöntenie, hogy valóban igy van-e és miért?
Akit a kérdés részletesebben érdekel keresse fel honlapomat : [link] vagy www.feverphobia.com
Ne kínozzák lázas gyermekeiket tovább a fürdövel ,prizniccel!
Tisztelettel : dr.Szijjártó László
gyermekgyógyász szakorvos
Szia!
Nem akarom a szavaidat ismét leírni,ezért ne haragudj!De én is így szoktam.
Olvastam a "Csak semmi panik" cimu konyvben, hogy regen ugy csillapitottak a laat, hogy egy nagyhazipokot vajban megforgattak, es azt kellett lenyelni. Arrol nem szolt a fama, hogy elt-e meg? Na meg arrol sem...hanyan eltek tul eme kezelest...?
En biztosan belehalnek, ha egy pokot le kellene nyelnem! Mit lenyelni... mar ha csak hozzaernek is..! Ez az egyetlen fobiam!
Hűtőfürdő
A leggyakrabban alkalmazott fizikai lázcsillapító módszer. A fizikai lázcsillapító módszerek lényege a fölösleges hő minél nagyobb felületen történő elvezetése a testtől. A csuklókra és a bokákra csavart vizes ruha a kis felület miatt nem kellően hatásos. A vizes ruhába történő csavarás a gyermek számára kellemetlen. A hűtőfürdő a fenti eljárásokkal szemben hatékony, és a legtöbb gyermek jól tűri.
A hűtőfürdő gyakorlati kivitelezése: a kádba annyi vizet engedjünk, amennyi az ülő gyermeket kb. a mellbimbókig ellepi. A víz hőmérséklete a mért lázzal azonos legyen. A lefolyón keresztül a kádból folyamatosan engedjük ki a vizet, és helyette engedjünk a meleg vízbe vékony sugárban hideget. Természetesen ne a lázas gyermekre! Közben locsolgassuk a gyermek hátát és mellkasát az egyre hűlő vízzel, hogy minél nagyobb felületen történhessék meg a hőleadás. A hűtőfürdőt addig végezzük, amíg kézzel nem érezzük a gyermek testhőmérsékletének csökkenését, de 10 percnél ne tartson tovább. Hűtőfürdő után a gyermeket töröljük szárazra, fektessük ágyba. Lázméréssel ellenőrizzük a hűtőfürdő hatását, és amennyiben nincs komoly lázcsökkenés, megismételhetjük.
Szia!A gyermekemnek gyakran van magas(39-40fokos)láza.
ha nagyon magas a láz,a szívet mindenképpen borogatni kell,ÁLLOTT (nem hideg)vizes ruhát folyamatosan cserélgetni a mellkason,amíg nem csökken a láz,természetesen előtte mindig beadom a gyógyszert!Ha a lázcsillapító beadását követően 1óra múlva sem csökken,akkor be lehet adni más hatóanyagtartalmú gyógyszert pl,algopyrin után paracetamol tartalmút!Ez általában hatásos!
még valami:én 38 fok alatt nem adok soha gyógyszert,mert ilyenkor az immunrendszer dolgozik!borogatni pedig vagy csak a csuklókat vagy csak a bokát szabad,egyszerre sohasem,nert nem tudjalehúzni a lázat!
Igen az anyósom állandóan, azt mondja, így kell csillapítani a lázat. Ő már majdnem 70 éves és ő szokott ilyen régi dolgokat mondani.
Az orvosunk szerint, az egész testfelületen kell csillapítani a lázat, nem elég, ha csak a kézen, vagy a lábon csináljuk.
Nekünk amikor a hüttőfürdő nem jött össze, akkor, vizeslepedőbe kellett csomagolnom a fiamat, majd a lepedőre, száraz törölközőt kellett tekernem. Amikor megszáradt a fiamon, újra kezdeni az egészet előlről.
Volt amikor bejött, de náluk sajnos leginkább, az injekció, vagy az infúzió segített.
További ajánlott fórumok:
- Ti mit csináltok, ha nem akar a láza lemenni a gyereknek a lázcsillapítótól?
- A gyerekemnek 39 fokos láznál adtam egy lázcsillapítót és már eltelt márfél óra és most 39,4 fokos. Mit tehetnék még?
- A láz és lázcsillapítás korszerű tudományosan megalapozott gyakorlata
- 2-3 hetes kismamának milyen lázcsillapítót lehet adni?
- 5 éves gyereknek milyen lázcsillapító kúpot adtok?
- Mikortól kell bevenni lázcsillapítót?